Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Μετακίνηση από Αγγλία σε Νότια Γαλλία

Γεια σας παιδιά, Βρίσκομαι τα τελευταία 2.5 χρονια Αγγλία και ψάχνω τρόπο να φύγω. Έχω σκεφτεί την νότια γαλλία, ειδικότερα την νίκαια. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να δώσει πληροφορίες για τα πρώτα βήματα στην γαλλία, τι πρέπει, κάποιες σελίδες για βοήθεια όσο αφορά εργασία και σπίτια ? Πως είναι η ζωή στην γαλλία?
    Eχω πάει πολλές φορες σαν επισκέπτης σε αρκετές πόλεις της γαλλίας k μπορώ να πω ότι προτιμώ Γαλλία παρα αγγλία. Πολύ πιο κοντά στην δικη μας νοοτροπία. Επίσης τα σπίτι πως είναι? στην αγγλία πχ είναι χαλια, παμπάλαια με ποντίκια και ακούς και τους παρα διπλανούς . Ποιότητα ζωής δεν υπάρχει τουλάχιστον στο λονδίνο. Μπορεί να έχει καλους μισθούς αλλα τι να το κάνω αν δεν έχω αλλα πρωτεύον αγαθά.

Το άλλο ερώτημα μου είναι, κάποιος που δεν μιλάει τα γαλλικά, πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να βρει εργασία. Ο τομέας μου είναι τα media, video, κινηματογραφος και φωτογραφία.

οποιαδήποτε πληροφορία σίγουρα θα με βοηθήσει
    σας ευχαριστώ εκ των προτερων.

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like