Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Ο πολίτης ΕΕ χρειάζεται βίζα για Αγγλία?

Λοιπόν έχουμε κλείσει εισητήρια με την κοπέλα μου για Σουηδία, ωστόσο δε μιλάμε γρι Σουηδικών, πράμα που στην αρχή δε με τρόμαζε μιας κ μου είχανε πει άτομα από εκεί ότι κ με Αγγλικά θα την βγάλεις.
    Τα Αγγλικά τα μιλάω σα πρώτη μου γλώσσα, οπότε λέω καλά είμαστε. Ωστόσο όσο περνάει ο καιρός και ψάχνομαι και στο ιντερνετ βλέπω πως ίσως τα πράματα να μην είναι όπως ακριβώς τα περίμενα κ σε πάρα πολλές αγγελίες ζητάνε Σουηδικά κ γραφή σε αυτήν, οπότε επανήλθε το ΗΒ στην εξίσωση ως σκέψη.

Η απορίες μου είναι οι εξής

-Ως πολίτης ΕΕ, χρειάζεσαι βίζα για Αγγλία?
    -Αν ναι, την βγάζεις στην Αθήνα στην πρεσβεία, πόσο καιρό κάνει κ πόσο περίπου κοστίζει, γνωρίζει κανείς?

Οχι, χρειαζεσαι ταυτοτητα ή διαβατηριο...

Οχι δεν χρειαζεσε βιζα....σουηδια, νορβηγια κτλ χωρις γνωση της γλωσσας αυτοματα εχετε ιδιε;ς επαγγελματικες ευκαιριες με σομαλους, ιρακινους, αφγανους....εκτος αν εχετε τελειωσει σχολη εμ τεραστια ζητηση και μπορειτε να σταθειτε μονο μ αγγλικα πραγμα πολυ δυσκολο

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like