Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ & ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ & ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΜΕΛΒΟΥΡΝΗ

    Κανω σχεδια για να φυγω Μελβουρνη στο αμεσο μελλον .Ειμαι αντρας 40 χρονων ελευθερος χωρις παιδια με Αυστραλεζικη υπηκοοτητα και δικο μου σπιτι εξω απο την Μελβουρνη . Αν υπαρχη καποια γυναικα απο 20-35 επισης ελευθερη κ σκεφτεται να κανει το μεγαλο βημα και θελει να συγκατοικησουμε παρακαλω ας εποικηνωνησει μαζι μου στο εμαιλ covaman78@gmail.com στειλτε κ εδω μνμ αλλα εδω δεν μπαινω και πολυ συχνα μπορει να μη το δω . Ξεκαθαριζω οτι δεν ψαχνω γυναικα για σχεση δεσμευσεις κτλ (εκτος κ αν προκυψει ποτε δεν ξερεις ) .Ευχαριστω!

    #2
    Originally posted by covaman View Post
    Κανω σχεδια για να φυγω Μελβουρνη στο αμεσο μελλον .Ειμαι αντρας 40 χρονων ελευθερος χωρις παιδια με Αυστραλεζικη υπηκοοτητα και δικο μου σπιτι εξω απο την Μελβουρνη . Αν υπαρχη καποια γυναικα απο 20-35 επισης ελευθερη κ σκεφτεται να κανει το μεγαλο βημα και θελει να συγκατοικησουμε παρακαλω ας εποικηνωνησει μαζι μου στο εμαιλ covaman78@gmail.com στειλτε κ εδω μνμ αλλα εδω δεν μπαινω και πολυ συχνα μπορει να μη το δω . Ξεκαθαριζω οτι δεν ψαχνω γυναικα για σχεση δεσμευσεις κτλ (εκτος κ αν προκυψει ποτε δεν ξερεις ) .Ευχαριστω!
    Να ρωτήσω τώρα εγω ,γιατί εφ οσον δεν ψαχνεις γυναίκα για σχεση ,έβαλες οριο ηλικιας μεχρι 35 ;Εσυ εισαι 40 και δεν βλεπω ποιό θα ηταν το θεμα ,αν κι η γυναικα ηταν στην ηλικία σου...Μάλλον πας να εξασφαλίσεις και την περιπτωση που θα προέκυπτε ,οπότε εβαλες και όριο ηλικίας...
    Επίσης ,το γιατί απέκλεισες το να είναι αντρας ο συγκατοικος ,που θα ηταν και το ποιο νορμαλ , ή εστω είτε αντρας ,είτε γυναικα ,εσυ το ξέρεις και εμεις υποθέσεις κάνουμε..

    ΥΓ Αυτό που εχω να πω εγω ,σε οποια κυρία διαβάσει ,ειναι να ειναι πολύ προσεκτικη με τετοιες προτάσεις...
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #3
      Νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που γραφω κ τη ζηταω κ δεν νομιζω οτι σε πεφτει κ λογος να κανεις ερωτησεις αρνητικες απο την στιγμη που δεν σε ενδιαφερει.Επισεις της αποψεις σου κρατας της για τον εαυτο σου κ μην επηρεαζεις τον κοσμο με της θεωριες σου ,ουτε με ξερεις καν ,πως μπορεις κ λες οτι πρεπει να ειναι προσεχτικη με τετοιες προτασεις μου λες ?Δεν ψαχνω ατομο να της κανω τα χαρτια αν αυτο καταλαβες ουτε να της κανω τα εξοδα εκει, συγκατοικο ψαχνω για να φυγουμε μαζι κ αφου γνωριστουμε πρωτα . Παντα με μικροτερες ηλικιες κανω παρεα κ οσο νανε η γυναικα θα μπορει να βοηθησει κ λιγο στης γυναικειες δουλειες κ εγω στης αντρικες ,μιας κ συγκατοικουσα με γυναικα οταν ειμουν φοιτητης και ξερω πως ειναι ,για να σε βγαλω απο την περιεργεια κιολας γιατι ψαχνω γυναικα συγκατοικο !!! . Μαλλον ορεξη για κουτσομπολιο εχεις βλεπω .Δηλαδη αν εβαζα ηλικια 18-90 θα ηταν ολα καλα για εσενα ? Μην επηρεαζεις αρνητικα τον κοσμο γιατι αυτο κανεις τωρα ! Συγνωμη για την επιθεση αλλα νευριαζω με κατι τετοια ,με κλειστα μυαλα 1 βημα μπροστα θα παμε κ 2 πισω .

      Comment


        #4
        Originally posted by covaman View Post
        Νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που γραφω κ τη ζηταω κ δεν νομιζω οτι σε πεφτει κ λογος να κανεις ερωτησεις αρνητικες απο την στιγμη που δεν σε ενδιαφερει.Επισεις της αποψεις σου κρατας της για τον εαυτο σου κ μην επηρεαζεις τον κοσμο με της θεωριες σου ,ουτε με ξερεις καν ,πως μπορεις κ λες οτι πρεπει να ειναι προσεχτικη με τετοιες προτασεις μου λες ?Δεν ψαχνω ατομο να της κανω τα χαρτια αν αυτο καταλαβες ουτε να της κανω τα εξοδα εκει, συγκατοικο ψαχνω για να φυγουμε μαζι κ αφου γνωριστουμε πρωτα . Παντα με μικροτερες ηλικιες κανω παρεα κ οσο νανε η γυναικα θα μπορει να βοηθησει κ λιγο στης γυναικειες δουλειες κ εγω στης αντρικες ,μιας κ συγκατοικουσα με γυναικα οταν ειμουν φοιτητης και ξερω πως ειναι ,για να σε βγαλω απο την περιεργεια κιολας γιατι ψαχνω γυναικα συγκατοικο !!! . Μαλλον ορεξη για κουτσομπολιο εχεις βλεπω .Δηλαδη αν εβαζα ηλικια 18-90 θα ηταν ολα καλα για εσενα ? Μην επηρεαζεις αρνητικα τον κοσμο γιατι αυτο κανεις τωρα ! Συγνωμη για την επιθεση αλλα νευριαζω με κατι τετοια ,με κλειστα μυαλα 1 βημα μπροστα θα παμε κ 2 πισω .
        Μια χαρά λόγος ,μου πέφτει να κάνω ερωτησεις ,οταν το ζητουμενο ειναι να ελεγχουμε τις αναρτήσεις και να προφυλαττουμε τα μελη .

        Κι αν θες και να στο κανω πιο αναλυτικο ,δεν εκανα τις ερωτήσεις με σκοπο να παρω οπωσδηποτε και απαντησεις ,αλλά για να βάλω σε σκεψεις ,οποια κυρια θα εβρισκε δελεαστικη την προταση σου...Συμβαίνουν πολλά και ασχημα και ηθελα να της επιστησω την προσοχη ...

        Δεν θα σου απαντησω στο στυλ που διάλεξες να χρησιμοποιησεις εσύ σε μένα ,αλλά να εισαι σιγουρος ,οτι προσωπικά ποσώς μ ενδιαφέρει τί κανεις στην προσωπική σου ζωή.Σαν moderator ομως εδώ ,στο patriotaki.net και βέβαια μ ενδιαφέρει ,οταν βλεπω αναρτησεις που θα μπορουσαν να βάλουν μια γυναίκα σε περιπέτειες με αγνώστους...
        Βεβαίως δεν σε ξέρω καν ,οπως εγραψες ,γι αυτο και εγραψα οτι μια γυναικα πρέπει να ειναι πολύ προσεκτικη σε τετοιες προτασεις...


        Μπορει εσύ να είσαι ο καλυτερος ανθρωπος επι της γης ,αλλά μπορεί και το τελειως αντιθετο ,οπότε πολυ καλά εκανα να επισημάνω σ όποια γυναικα τυχον διαβάσει ,οτι πρεπει να ειναι πολυ προσεκτικη σε τετοιες προτάσεις...
        .Ελπιζω να συνεννοηθηκαμε οσον αφορά το γιατι εγραψα...

        ΥΓ Το οτι δεν ψαχνεις ατομο να του κανεις τα χαρτιά ή να του κανεις τα εξοδα ,βεβαιως και το καταλαβα και πουθενα απ το post μου ,δεν προκυπτει οτι καταλαβα το αντιθετο...
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          #5
          Originally posted by covaman View Post
          Κανω σχεδια για να φυγω Μελβουρνη στο αμεσο μελλον .Ειμαι αντρας 40 χρονων ελευθερος χωρις παιδια με Αυστραλεζικη υπηκοοτητα και δικο μου σπιτι εξω απο την Μελβουρνη . Αν υπαρχη καποια γυναικα απο 20-35 επισης ελευθερη κ σκεφτεται να κανει το μεγαλο βημα και θελει να συγκατοικησουμε παρακαλω ας εποικηνωνησει μαζι μου στο εμαιλ covaman78@gmail.com στειλτε κ εδω μνμ αλλα εδω δεν μπαινω και πολυ συχνα μπορει να μη το δω . Ξεκαθαριζω οτι δεν ψαχνω γυναικα για σχεση δεσμευσεις κτλ (εκτος κ αν προκυψει ποτε δεν ξερεις ) .Ευχαριστω!
          Με αυτές τις δύο προτάσεις δείχνεις ότι ψάχνεις για νέα - όμορφη - γυναίκα - συγκάτοικο - με συμετοχή σε όλα τα έξοδα - υπηρέτρια και γκόμενα...!!!


          Νομιζω οτι ειμαι ξεκαθαρος σε αυτα που γραφω κ τη ζηταω,
          Αν έγραφες ότι ψάχνεις απλά για συγκάτοικο ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας και να μοιραστείτε όλα τα έξοδα του σπιτιού (ρεύμα, νερό, τηλέφωνο, ίντερνετ, δημοτικά τέλη, σκουπίδια, συντήρηση σπιτιού) θα ήταν φυσιολογικό αλλά όταν ψάχνεις μόνο για γυναίκα από 20-35 τότε είναι σαν να μας ρωτάς τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια....


          κ δεν νομιζω οτι σε πεφτει κ λογος να κανεις ερωτησεις αρνητικες απο την στιγμη που δεν σε ενδιαφερει.
          Από την στιγμή που κάποιος-α κάνει ερωτήσεις ή λέει την γνώμη του δημόσια τότε μπορούμε και εμείς να πούμε την δική μας ή τις σκέψεις και τις απορίες μας....!!!


          Επισεις της αποψεις σου κρατας της για τον εαυτο σου κ μην επηρεαζεις τον κοσμο με της θεωριες σου ,ουτε με ξερεις καν ,πως μπορεις κ λες οτι πρεπει να ειναι προσεχτικη με τετοιες προτασεις μου λες ?
          'Οπα ρε μεγάλε.......
          Λοιπόν εγώ τώρα θα κάνω τον συνήγορο του διαβόλου...
          Με λίγα λόγια τι θα σε ρώταγε μια γυναίκα...
          Για πες μας να μαθαίνουμε και εμείς...........
          Οι γονείς σου ζουν στην Ελλάδα ή στην Αυστραλία...?
          Πως και έχεις (δικό σου) σπίτι στην Αυστραλία..?
          Σε ποια περιοχή είναι το σπίτι (σου)...?
          Μήπως έχει χρέη σε τράπεζα...?
          Γιατί έφυγες από την Αυστραλία...?
          Μήπως έχεις ποινικό μητρώο...?
          Γιατί θέλεις να ξανά γυρίσεις...?
          Τι δουλειά έκανες μικρός εδώ...?
          Τι δουλειά έκανες και κάνεις στην Ελλάδα...?
          Τι δουλειά θα κάνεις όταν έρθεις στην Αυστραλία...?
          Μπας και παίζεις κάθε μέρα άλογα και τυχερά παιχνίδια όπως κάνουν οι περισσότεροι εδώ...?
          Πως και δεν έχεις παντρευτεί ακόμα αν είσαι σε όλα φυσιολογικός όπως λες (και όχι playboy)...?


          Δεν ψαχνω ατομο να της κανω τα χαρτια αν αυτο καταλαβες ουτε να της κανω τα εξοδα εκει,
          Αυτό το ξέρουμε γιατί η βίζα για την σύζυγο εδώ στοιχίζει σήμερα 8.000 δολάρια, το εισητήριο one way 1.400 δολάρια και το ένοικο για ένα σπίτι με δύο δωμάτια στην Μελβούρνη 300-400 δολάρια την εβδομάδα...!!!


          συγκατοικο ψαχνω για να φυγουμε μαζι κ αφου γνωριστουμε πρωτα
          Και πως θα γνωριστείτε πρώτα....? Δηλαδή εννοείς να περάσει κανένας μήνας ή κανένας χρόνος γνωριμίας...?


          Παντα με μικροτερες ηλικιες κανω παρεα
          Μήπως επειδή από όλες τις απόψεις σε βολεύει πάντα....? Λέω μήπως...?


          κ οσο νανε η γυναικα θα μπορει να βοηθησει κ λιγο στης γυναικειες δουλειες κ εγω στης αντρικες,
          Για πες μας τις ανδρικές δουλειές για να τις μάθουμε και εμείς.... (Εκτός το μπάρμπεκιου φυσικά)


          μιας κ συγκατοικουσα με γυναικα οταν ειμουν φοιτητης και ξερω πως ειναι
          Μάλλον την πέρασες ζωή και κότα όταν ήσουν φοιτητής...


          για να σε βγαλω απο την περιεργεια κιολας γιατι ψαχνω γυναικα συγκατοικο !!! .
          Οποια έχει μυαλό θα καταλάβει πάρα πολλά... από μια τέτοια αγγελία...!!!


          Παντα με μικροτερες ηλικιες κανω παρεα κ οσο νανε η γυναικα θα μπορει να βοηθησει κ λιγο στης γυναικειες δουλειες κ εγω στης αντρικες ,μιας κ συγκατοικουσα με γυναικα οταν ειμουν φοιτητης και ξερω πως ειναι ,για να σε βγαλω απο την περιεργεια κιολας γιατι ψαχνω γυναικα συγκατοικο !!!
          Εγώ πάντως αν ήμουν γυναίκα θα σκεφτόμουν ότι ψάχνεις για υπηρέτρια καθώς εδώ στην Αυστραλία και ειδικά στην Μελβούρνη και το Σύδνεϋ μια γυναίκα που κάνει όλες τις (γυναικείες) δουλειές ενός σπιτιού παίρνει 30-40 δολάρια την ώρα και αν πάρει την δουλειά κάποιο γραφείο καθαρισμού τότε στοιχίζει στον ιδιοκτήτη μέχρι και 60 δολάρια την ώρα


          Μαλλον ορεξη για κουτσομπολιο εχεις βλεπω .Δηλαδη αν εβαζα ηλικια 18-90 θα ηταν ολα καλα για εσενα ? Μην επηρεαζεις αρνητικα τον κοσμο γιατι αυτο κανεις τωρα ! Συγνωμη για την επιθεση αλλα νευριαζω με κατι τετοια ,με κλειστα μυαλα 1 βημα μπροστα θα παμε κ 2 πισω .
          Κανένας μας δεν έχει όρεξη για κουτσομπολιό ρε παλικάρι απλά υπάρχουν πάρα πολλοί εκεί έξω και δυστυχώς ζουν ανάμεσά μας ένω έπρεπε να τους είχαν μαντρώσει σε ιδρύματα που με κάθε τρόπο προσπαθούν να εκμεταλλευτούν κάποιους αφελείς που θα πέσουν στην παγίδα τους....!!!!!

          Υγ. Μπορεί να είσαι καλός και οι προθέσεις σου το ίδιο αλλά όταν κάποιος διαβάσει το ποστ σου το μυαλό του θα πάει σε αυτό που λέμε και εμείς.

          Και εγώ είμαι το καλύτερο παιδί του κόσμου γιατί έτσι έλεγε η συγχωρεμένη η μάνα μου...!!!
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            #6
            κυρια vertigo, κυριε jimathens(ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ "ΔΙΑΒΟΛΟΥ " ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΕ ΒΓΕΙ) τι ειναι αυτα που λετε ?Τη εννοειτε με αυτα που λετε δεν ντρεπεστε ? Ντροπη σας !

            Comment


              #7
              Originally posted by covaman View Post
              κυρια vertigo, κυριε jimathens(ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ "ΔΙΑΒΟΛΟΥ " ΣΕ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΕ ΒΓΕΙ) τι ειναι αυτα που λετε ?Τη εννοειτε με αυτα που λετε δεν ντρεπεστε ? Ντροπη σας !
              Δεν τα λέμε με κακή διάθεση, ζήλια, φθόνο ή κάτι άλλο απλά συμβαίνουν τόσα που προσπαθούμε να προφυλάξουμε ανθρώπους από προβλήματα και άσχημες καταστάσεις...!!!

              Και όπως εσύ είπες :
              Συγνωμη για την επιθεση αλλα νευριαζω με κατι τετοια ,με κλειστα μυαλα 1 βημα μπροστα θα παμε κ 2 πισω .

              Με λίγα λόγια όλα τα νομίσματα έχουν δύο διαφορετικές όψεις....!!!
              Εσύ μας λες την μία και εμείς την άλλη...!!!

              Καλή σου μέρα και πάντα με υγεία...!!!
              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

              Comment


                #8
                Τωρα τα λες σωστα Mr jimathens ! Αλλα το πρωτο καφε θα στο κερασω χωρις ζαχαρη ,φιλικα !!!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by covaman View Post
                  Τωρα τα λες σωστα Mr jimathens ! Αλλα το πρωτο καφε θα στο κερασω χωρις ζαχαρη ,φιλικα !!!
                  Με ζάχαρη ή χωρίς κανένα πρόβλημα όταν είναι τσάμπα
                  Καλύτερα χωρίς να πάνε και τα φαρμάκια κάτω...!!!
                  Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                  Comment

                  Working...
                  X