Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Λιγη βοηθεια...

Καλησπερα σας, θελω λιγο την βοηθεια σας καθως απο τα Υπουργεια μεσω τηλεφωνικης επικοινωνιας, μπερδευτηκα περισσοτερο. Εχω γεννηθει στην Αυστραλια και μετακομίσαμε Ελλαδα οταν ημουν ενος ετους. Εκτοτε ζω μονιμα Ελλαδα. Ερωτησεις: α) εχω και τις 2 υπηκοοτητες (δεν εχω κανει κανενα εγγραφο ποτε και πουθενα για αποποιηση καποιας) β) το παιδι μου, γεννημενος Αθηνα εχει αυτοματα την Αυστραλεζικη υπηκοοτητα?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Εδώ είναι ότι χρειάζεται για να δώσεις στο παιδί την υπηκοότητα και στην συνέχεια να βγάλει διαβατήριο

http://www.patriotaki.net/showthread...HIP-BY-DESCENT
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimathens : 05.10.2018 στις 14:36
    Ενημερωτικά:
    1. Όποιος θέλει να διαβάσει πολλές πληροφορίες για την ζωή στην Αυστραλία: Εδώ...!!!
    2. Η Μετανάστευση μοιάζει σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας: Εδώ...!!!

Κανόνας:
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like