Announcement

Collapse
No announcement yet.

θα τα καταφερω στην αγγλια??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    θα τα καταφερω στην αγγλια??

    Γεια σας!!εχω διαβασει αμετρητα θεματα στο φορουμ αυτο αλλα ειπα ας γραψω συγκεκριμενα και για μενα..
    τελειωνω τη νοσηλευτικη απο ΤΕΙ ειμαι 22 και θελω πολυ να φυγω απο την ελλαδα και συγκεκριμενα με ενδιαφερει η αγγλια.. εχω ψαξει και για αλλες χωρες αλλα βλεπω οτι η γλωσσα ειναι απαραιτητη και δεν ειμαι διατεθημενη να μαθω φτου κ απ την αρχη μια καινουρια γλωσσα γι αυτο θελω να παω σε χωρα που μιλανε αγγλικα τα οποια γνωριζω αρκετα καλα.. το θεμα μου ειναι οτι οι περισσοτεροι μου λενε να διαλεξω μια αλλη χωρα γιατι εκει ζοριζονται πολυ οτι ειναι ακριβα κτλπ.. πιστευω εκτος λοδινου δεν ειναι και τοσο τραγικα!! τι πιστευετε εσεις θα τα καταφερω? =( ξεχασα να πω οτι δεν εχω καποιο συγγενη η γνωστο εκει οποτε αυτο δυσκολευει λιγο τη κατασταση..

    #2
    κανεις;; =(

    Comment


      #3
      Μια χαρά θα τα καταφέρεις!
      Η γυναίκα μου είναι νοσηλεύτρια έχοντας δουλέψει και εντός και εκτός Λονδίνου.
      Το να μην έχεις εμπειρία από το Ελληνικό σύστημα υγείας μόνο θετικό μπορεί να είναι, μιας και εδώ έχουν την δική τους φιλοσοφία.
      Αυτό το επάγγελμα εδώ παρέχει πολλές ευκαιρίες και σε πολλές ειδικότητες.
      Σίγουρα στην αρχή το Λονδίνο θα σου φανεί λίγο ακριβό, οπότε ίσως να πρέπει να επιλέξεις μια περιοχή όπως το Birmingham (έχει αρκετούς Έλληνες αλλά και αρκετή συννεφιά ).

      Comment


        #4
        ναι μπορεις να βρεις κατι αρκετα ευκολα καθως υπαρχουν γραφεια ευρεσης ευρασιας αποκλειστηκα για την ειδηκοτητα σου, καλυτερα ξεκινα απο καποια μικροτερη πολη καθως τα ενοικια και η ζωη ειναι φτηνοτερη.

        Comment

        Working...
        X