Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετακομιση Λονδινο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετακομιση Λονδινο

    Καλησπερα, το καλοκαιρι του 2019 θελω να μετακομισω Αγγλια(Λονδινο), και θελω να εργαστω ως σερβιτορος-chef δεν εχω εμπειρια αλλα οπως διαβαζω σε αγγελιες υπαρχουν απειρες που δεν χρειαζονται εμπειρια (no experience) το θεμα ειναι οτι θα παω περιπου με 1000 ευρω φτανουν για αρχη; δεν με πειραζει να μενω σε hostel για αρχη μεχρι να βρω σπιτι, ειμαι 18 χρονων υπαρχει καποιο θεμα με αυτο; δηλαδη να μην με δεχτουν σε σπιτι επειδη ειμαι 18;

    #2
    Ειναι λιγα χρηματα για να κανεις ενα τετοιο βημα. Θα αγχωθεις αρκετα αμα περνανε οι μερες και δεν βρεις κατι.
    Υποψην οτι ο μισθος σου ειναι αρκετα χαμηλος λογω ηλικιας. Καλη τυχη σε οτι και αν αποφασισεις.

    Comment


      #3
      Ποσο θα ειναι περιπου ο μισθος γιατι βλεπω 8-9 την ωρα δεν νομιζω πως ειναι ασχημα.

      Comment


        #4
        6 λιρες περιπου.

        Comment


          #5
          υπαρχει καποιος λογος που αποθαρρηνεις ενα ατομο απο να κανει αυτο το βημα; που ειναι οι μισθοι 6 λυρες την ωρα ;; 7.83 ειναι το ελαχιστο που μπορεις να παρεις και αν εισαι εργατικος θα ανεβεις πολυ γρηγορα σε μισθο και θεση. Υπαρχουν σιγουρα παρα πολλες δουλειες σε σχεση με την Ελλαδα αλλα και μεγαλος ανταγωνισμος ειδικα στο λονδινο. Στο λονδινο ειναι πολυ πιο δυσκολα να ανταπεξελθεις καθως τα νοικια ειναι εξωφρενικα ακριβα και γενικα η ζωη, καλυτερα να δεις καμια αλλη πολη για αρχη καθως θα ειναι πιο ευκολο. Δωματιο θα βρεις να μεινεις σε σπιτι με αλλα ατομα αμομα σχετικα ευκολα.

          Comment


            #6
            Ναι, υπαρχει λογος. Οτι δεν διαβαζεις τι γραφω και σε τι απαντω.
            Ο φιλος ειναι 18 ετων, με μπατζετ 1000 ευρω. Αν δεν σταθει τυχερος σε 2 εβδομαδες, την εβαψε. Και ναι, ειναι 6 λιρες περιπου.
            Last edited by Around_London1; 14.11.2018, 23:15.

            Comment


              #7
              Αγγελιες που διαβαζω ολες γραφουν 7,88-8-9-10 λιρες την ωρα και γραφουν no experience που αυτο εμενα με βοηθαει ακομα περισσοτερο επειδη δεν εχω εμπειρια, σε ποια πολη θα με προτεινες να παω; εγω καταληγω Λονδινο για πολλους λογους. Αμα παω σε αλλη πολη θα βρω ποιο ευκολα δουλεια; ναι ή οχι. Το θεμα ειναι εγω θα φυγω το καλοκαιρι του 2019 θα γινεται; λογο Brexit το λεω.
              Last edited by AndreasapoOre; 15.11.2018, 11:33.

              Comment


                #8
                Πηγη https://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates

                Year 25 and over 21 to 24 18 to 20
                April 2018 £7.83 £7.38 £5.90
                April 2019 £8.21 £7.70 £6.15

                Comment


                  #9
                  Εαν παω σε αλλη πολη για αρχη θα ειναι καλυτερα; Το θεμα ειναι με το Brexit τι θα γινει γιατι το καλοκαιρι θελω να παω.

                  Comment

                  Working...
                  X