Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μεταφορά κατοικίδιου στην Αγγλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μεταφορά κατοικίδιου στην Αγγλία

    Καλημέρα! Λοιπόν θα μπω κατευθείαν στο θέμα.Την Παρασκευή φευγω για Αγγλία και θέλω να πάρω μαζί μου το σκυλάκι μου (5 χρονων, 3.5 κιλά). Ενώ είχα ρωτήσει στο ταξιδιωτικο από το οποίο έκλεισα τα εισητηρια μου κατ' επανάληψη αν ο σκυλος μου ειναι εντάξει να ταξιδέψει και με είχε βεβαιώσει πως ναι, πρόσφατα έμαθα πως η Αγγλία έχει αυστηρότερους κανονισμούς οσον αφορα τα κατοικίδια. Ο μόνος τροπος να φέρω το σκυλο μου αεροπορικώς ειναι ως cargo κατι το οποιο δεν ειμαι διατεθειμένη να κάνω λόγω και του κόστους (700€ μας ειπε η aegean) αλλα και των κινδύνων που ενέχει. Αναγκαστικά θα αφήσω το σκυλάκι εδω και θα επιστρέψω να την παρω σε 2 μήνες περιπου. Το ερώτημα μου ειναι το εξής: πιστεύετε πως είναι καλη ιδέα να ταξιδεψω με το σκυλακι μεχρι Γαλλία ή Ολλανδία και έπειτα με φερρυ για Αγγλία; Θα μου βγει πιο οικονομικά και πιο ασφαλής ή θα ειναι απλα μια αχρείαστη ταλαιπωρία και για τους 2 μας; Επίσης αν καποιος εχει καποιο αλλο τρόπο μεταφοράς του σκύλου στην Αγγλία θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Working...
X