Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Γερμανία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετανάστευση στη Γερμανία

    Καλησπέρα σας ...είμαι καινούργια κ δεν ξέρω να διαχειριζομαι τη σελίδα ... παρόλαυτά θα ήθελα να σας πω την ανησυχία μου ...κ να σας ακούσω ..!!ο φίλος Μ θέλει να φύγει Γερμανία ο οποίος φέτος τελείωσε τη σχολή ΙΕΚ μαγειρικής αλλά το πτυχίο δεν το έχει πιστοποιήσει ακόμα ...επισησ δεν γνωρίζει αγγλικά γερμανικά καθόλου ...μόνο τα βασικά χαιρετισμούς κ τέτοια!!επισησ να σας πω ότι θέλει να πάει Αμβούργο κάτι π παρεληψα να πω είναι ότι μίλησε με κάποιον ο οποίος λέει μανατζαρει σεφ κ τ ειπε ότι μπορεί να τον πάει σε ένα εστιατόριο ελληνικο το οποίο θα πληρώνεται 2500ευρω θα του παρέχουν στέγαση κ φαγητό ...απολα αυτά λοιπόν θέλω να σας ρωτήσω πόσο εφικτό είναι ένας άνθρωπος 25χρονων χωρισ την επαρκή προϋπηρεσία σε άλλα μαγαζιά έχει δουλέψει πολύ λίγο κ μόνο με πρακτική στο βιογραφικό τ..χωρισ γλώσσες κ πτυχίο ..πωσ γίνεται να μπει σε μια κουζίνα κ να παίρνει τέτοιο μισθό;;; υπάρχουν αυτά τα λεφτά στη Γερμανία ;;κάτι Μ φαίνεται πολύ απάτη ..επίσης τ είπε ότι αν δεν σ αρέσει εκεί θα μπεις στα καράβια μάγειρας ...πόση απάτη υπάρχει εκεί έξω κ πόσο αφελής είμαστε ...προσπερνώντας τη λογοκρισία Μ θα επανέλθω να ρωτήσω ...τι χρειάζεται ακριβώς να εχεισ για να πας σε ένα ελληνικό εστιατόριο στη Γερμανία κ πόσα χρήματα με τα δεδομένα αυτά π είπα μπορεί να παιρνεισ;κ ακριβώς το ίδιο για τα καράβια ...έχω πάρα πολλές ερωτήσεις γτ από τη μια θέλω να τον αποτρέψω κ από την άλλη δεν θέλω να τ στερήσω το να φύγει ... ευχαριστώ εκ των προτέρων κ σόρρυ π σας ζαλίζω ..θα περιμένω απαντήσεις

    #2
    Γεια σου Fofi . Πιστεύω ότι ο φίλος σου θα πρέπει να επικοινωνήσει αρχικά με την Γερμανική πρεσβεία για την αναγνώριση του τίτλου σπουδών .



    Πιστεύω ότι κάποιο μέλος γνώστης του θέματος από το patriotaki θα σου απαντήσει.

    Comment


      #3
      Καλησπέρα κ ευχαριστω για την απάντηση!!!
      Εσείς πίστευετε με τα παραπάνω ακόμα κ αν δεν πάρει την γερμανική πρεσβεία με τα δεδομένα π σας είπα ότι έχει αυτή τη δυνατότητα σε δουλειά κ τα χρήματα π ανέφερα;κ κατά πόσο εύκολο θα είναι για αυτόν όταν δεν γνωρίζει καθόλου τη γλώσσα παρόλα αυτά θα είναι σε ελληνικο εστιατόριο

      Comment

      Working...
      X