Close
Login to Your Account
patriotaki.net
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Τι βίζα χρειάζομαι για Αυστραλία

Για σας είμαι 31 ετών άγαμος έχω τελειώσει επαγγελματικό Λύκειο Τ.Ε.Ε θερμοιδραυλικος πτυχιούχος ομιλώ μέτρια αγγλικά Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό Που τελείωσα δούλευα Σαν ελαιοχρωματιστής βοηθός οικοδόμος κούριερ κ.α όνειρο μου πάντα ήτανε οι Αυστραλία Μου είπαν κατάργησαν την βιζα 18 -31 working holiday visa Για τούς Έλληνες προσφορά εργασίας από εργοδότη Δεν έχω θέλω να μου πείτε τι επιλογές έχω για βίζα τον πιο εύκολο δρόμο σας ευχαριστώ από καρδιάς

Καλημέρ. Εγώ θα σου πω τι θα έκανα αν ήμουν στη θέση σου: επειδή έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα και επειδή δεν βλέπω να έχεις τις απαιτούμενες προϋποθέσεις η μόνη και πιο δύσκολη έως απίθανη λύση μιας και είσαι ελεύθερος και υποθέτω και χωρίς παιδιά είναι να πας σαν φοιτητής και στην συνέχεια γάμο με Αυστραλέζα.
    Πάρα πολύ δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
    Ψάχτο πολύ καλά πριν κάνεις ένα τέτοιο βήμα...!!!
    Ενημερωτικά:
    1. Όποιος θέλει να διαβάσει πολλές πληροφορίες για την ζωή στην Αυστραλία: Εδώ...!!!
    2. Η Μετανάστευση μοιάζει σαν το Αγγούρι κ τρώγεται αναλόγως σε ποια κατηγορία ανήκει ο καθένας: Εδώ...!!!

Κανόνας:
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Maik1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σας είμαι 31 ετών άγαμος έχω τελειώσει επαγγελματικό Λύκειο Τ.Ε.Ε θερμοιδραυλικος πτυχιούχος ομιλώ μέτρια αγγλικά Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό Που τελείωσα δούλευα Σαν ελαιοχρωματιστής βοηθός οικοδόμος κούριερ κ.α όνειρο μου πάντα ήτανε οι Αυστραλία Μου είπαν κατάργησαν την βιζα 18 -31 working holiday visa Για τούς Έλληνες προσφορά εργασίας από εργοδότη Δεν έχω θέλω να μου πείτε τι επιλογές έχω για βίζα τον πιο εύκολο δρόμο σας ευχαριστώ από καρδιάς
    Η βιζα που αναφερετε ,δεν ισχυε ποτέ για τους Ελληνες ,ωστε να καταργηθει
    Αυτη που καθυστερουσε να μπει σε ισχυ ,λογω καθυστερησης προετοιμασιας εκ μερους της Ελλαδας ,ειναι η Work and Holiday visa ,subclass 462 ,που ειναι μια αλλη βιζα απ αυτην που αναφερετε κι απο αυριο ,1 Ιουλιου 2019 ,θα ειναι σε ισχυ
    Χρειαζονται ομως σπουδες Γ βαθμιας εκπαιδευσης και καλη γνωση Αγγλικών και ακομα και τα 31 να μην εχετε κλεισει ,δεν μπορειτε να την αιτηθειτε απο αυριο

Οι προϋποθέσεις
    Οι ενδιαφερόμενοι νέοι θα πρέπει να πληρούν μεταξύ άλλων και τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

- να μη συνοδεύονται από εξαρτώμενα τέκνα
    - να έχουν επαρκείς πόρους για προσωπικά έξοδα, καθώς καλή υγεία και συμπεριφορά
    - να μην συμμετείχαν σε παρόμοιο πρόγραμμα στο παρελθόν
    *- να έχουν πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή επιτυχή συμπλήρωση δύο ετών προπτυχιακών πανεπιστημιακών σπουδών
    - υποβολή επιστολής από το αρμόδιο υπουργείο του αποστέλλοντος μέρους, που θα περιλαμβάνει δήλωση ότι η κυβέρνησή τους έχει συναινέσει ως προς την παραμονή τους στο Μέρος Υποδοχής, σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας
    *- καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Maik1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η βιζα που αναφερετε ,Working Holiday visa ,subclass 417 ,δεν ισχυε ποτέ για τους Ελληνες ,ωστε να καταργηθει
    Αυτη που καθυστερουσε να μπει σε ισχυ ,λογω καθυστερησης προετοιμασιας εκ μερους της Ελλαδας ,ειναι η Work and Holiday visa ,subclass 462 ,που ειναι μια αλλη βιζα απ αυτην που αναφερετε κι απο αυριο ,1 Ιουλιου 2019 ,θα ειναι σε ισχυ
    Χρειαζονται ομως σπουδες και καλη γνωση Αγγλικών και ακομα και τα 31 να μην εχετε κλεισει ,δεν μπορειτε να την αιτηθειτε απο αυριο

Οι προϋποθέσεις
    Οι ενδιαφερόμενοι νέοι θα πρέπει να πληρούν μεταξύ άλλων και τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

- να μη συνοδεύονται από εξαρτώμενα τέκνα
    - να έχουν επαρκείς πόρους για προσωπικά έξοδα, καθώς καλή υγεία και συμπεριφορά
    - να μην συμμετείχαν σε παρόμοιο πρόγραμμα στο παρελθόν
    *- να έχουν πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή επιτυχή συμπλήρωση δύο ετών προπτυχιακών πανεπιστημιακών σπουδών
    - υποβολή επιστολής από το αρμόδιο υπουργείο του αποστέλλοντος μέρους, που θα περιλαμβάνει δήλωση ότι η κυβέρνησή τους έχει συναινέσει ως προς την παραμονή τους στο Μέρος Υποδοχής, σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας
    *- καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

http://www.patriotaki.net/showthread...8337#post98337
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vertigo : 30.06.2019 στις 09:11
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
Σχετικά με εμάς
Το patriotaki.net βρίσκετε τα τελευταία 10 χρονια κοντά σας, για να προσφέρει έναν virtual τόπο συναντήσεως με δυνατότητα να ανταλλάσσονται χρήσιμες πληροφορίες. Ομογενείς,Μετανάστες και Έλληνες στην πατρίδα μας δίνουν χρήσιμες συμβουλές και πληροφορίες στο forum της ιστοσελίδας. Στήριξε και βοήθησε τον συνάνθρωπο σου, εθελοντικά και αφιλοκερδώς. Ο καθένας μπορεί να προσφέρει με ένα μήνυμα μια βοήθεια σε ένα "πατριωτάκι" που ίσως περνάει την πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του μέσα στο άγχος και την αβεβαιότητα για το μέλλον.

patriotaki.net - Ο Ελληνισμός στο Διαδίκτυο - Μετανάστευση, Ελλάδα και Ομογένεια

patriotaki - connecting greek people
Join us
Like