Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι βίζα χρειάζομαι για Αυστραλία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τι βίζα χρειάζομαι για Αυστραλία

    Για σας είμαι 31 ετών άγαμος έχω τελειώσει επαγγελματικό Λύκειο Τ.Ε.Ε θερμοιδραυλικος πτυχιούχος ομιλώ μέτρια αγγλικά Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό Που τελείωσα δούλευα Σαν ελαιοχρωματιστής βοηθός οικοδόμος κούριερ κ.α όνειρο μου πάντα ήτανε οι Αυστραλία Μου είπαν κατάργησαν την βιζα 18 -31 working holiday visa Για τούς Έλληνες προσφορά εργασίας από εργοδότη Δεν έχω θέλω να μου πείτε τι επιλογές έχω για βίζα τον πιο εύκολο δρόμο σας ευχαριστώ από καρδιάς

    #2
    Καλημέρ. Εγώ θα σου πω τι θα έκανα αν ήμουν στη θέση σου: επειδή έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα και επειδή δεν βλέπω να έχεις τις απαιτούμενες προϋποθέσεις η μόνη και πιο δύσκολη έως απίθανη λύση μιας και είσαι ελεύθερος και υποθέτω και χωρίς παιδιά είναι να πας σαν φοιτητής και στην συνέχεια γάμο με Αυστραλέζα.
    Πάρα πολύ δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
    Ψάχτο πολύ καλά πριν κάνεις ένα τέτοιο βήμα...!!!
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Originally posted by Maik1988 View Post
      Για σας είμαι 31 ετών άγαμος έχω τελειώσει επαγγελματικό Λύκειο Τ.Ε.Ε θερμοιδραυλικος πτυχιούχος ομιλώ μέτρια αγγλικά Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό Που τελείωσα δούλευα Σαν ελαιοχρωματιστής βοηθός οικοδόμος κούριερ κ.α όνειρο μου πάντα ήτανε οι Αυστραλία Μου είπαν κατάργησαν την βιζα 18 -31 working holiday visa Για τούς Έλληνες προσφορά εργασίας από εργοδότη Δεν έχω θέλω να μου πείτε τι επιλογές έχω για βίζα τον πιο εύκολο δρόμο σας ευχαριστώ από καρδιάς
      Η βιζα που αναφερετε ,δεν ισχυε ποτέ για τους Ελληνες ,ωστε να καταργηθει
      Αυτη που καθυστερουσε να μπει σε ισχυ ,λογω καθυστερησης προετοιμασιας εκ μερους της Ελλαδας ,ειναι η Work and Holiday visa ,subclass 462 ,που ειναι μια αλλη βιζα απ αυτην που αναφερετε κι απο αυριο ,1 Ιουλιου 2019 ,θα ειναι σε ισχυ
      Χρειαζονται ομως σπουδες Γ βαθμιας εκπαιδευσης και καλη γνωση Αγγλικών και ακομα και τα 31 να μην εχετε κλεισει ,δεν μπορειτε να την αιτηθειτε απο αυριο

      Οι προϋποθέσεις
      Οι ενδιαφερόμενοι νέοι θα πρέπει να πληρούν μεταξύ άλλων και τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

      - να μη συνοδεύονται από εξαρτώμενα τέκνα
      - να έχουν επαρκείς πόρους για προσωπικά έξοδα, καθώς καλή υγεία και συμπεριφορά
      - να μην συμμετείχαν σε παρόμοιο πρόγραμμα στο παρελθόν
      *- να έχουν πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή επιτυχή συμπλήρωση δύο ετών προπτυχιακών πανεπιστημιακών σπουδών
      - υποβολή επιστολής από το αρμόδιο υπουργείο του αποστέλλοντος μέρους, που θα περιλαμβάνει δήλωση ότι η κυβέρνησή τους έχει συναινέσει ως προς την παραμονή τους στο Μέρος Υποδοχής, σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας
      *- καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #4
        Originally posted by Maik1988 View Post
        Για σας είμαι 31 ετών άγαμος έχω τελειώσει επαγγελματικό Λύκειο Τ.Ε.Ε θερμοιδραυλικος πτυχιούχος ομιλώ μέτρια αγγλικά Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αυτό Που τελείωσα δούλευα Σαν ελαιοχρωματιστής βοηθός οικοδόμος κούριερ κ.α όνειρο μου πάντα ήτανε οι Αυστραλία Μου είπαν κατάργησαν την βιζα 18 -31 working holiday visa Για τούς Έλληνες προσφορά εργασίας από εργοδότη Δεν έχω θέλω να μου πείτε τι επιλογές έχω για βίζα τον πιο εύκολο δρόμο σας ευχαριστώ από καρδιάς
        Η βιζα που αναφερετε ,Working Holiday visa ,subclass 417 ,δεν ισχυε ποτέ για τους Ελληνες ,ωστε να καταργηθει
        Αυτη που καθυστερουσε να μπει σε ισχυ ,λογω καθυστερησης προετοιμασιας εκ μερους της Ελλαδας ,ειναι η Work and Holiday visa ,subclass 462 ,που ειναι μια αλλη βιζα απ αυτην που αναφερετε κι απο αυριο ,1 Ιουλιου 2019 ,θα ειναι σε ισχυ
        Χρειαζονται ομως σπουδες και καλη γνωση Αγγλικών και ακομα και τα 31 να μην εχετε κλεισει ,δεν μπορειτε να την αιτηθειτε απο αυριο

        Οι προϋποθέσεις
        Οι ενδιαφερόμενοι νέοι θα πρέπει να πληρούν μεταξύ άλλων και τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

        - να μη συνοδεύονται από εξαρτώμενα τέκνα
        - να έχουν επαρκείς πόρους για προσωπικά έξοδα, καθώς καλή υγεία και συμπεριφορά
        - να μην συμμετείχαν σε παρόμοιο πρόγραμμα στο παρελθόν
        *- να έχουν πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή επιτυχή συμπλήρωση δύο ετών προπτυχιακών πανεπιστημιακών σπουδών
        - υποβολή επιστολής από το αρμόδιο υπουργείο του αποστέλλοντος μέρους, που θα περιλαμβάνει δήλωση ότι η κυβέρνησή τους έχει συναινέσει ως προς την παραμονή τους στο Μέρος Υποδοχής, σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας
        *- καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

        Διάφορα Θέματα που αφορούν την μετανάστευση και την ελληνική ομογένεια στην Αυστραλία.
        Last edited by vertigo; 30.06.2019, 09:11.
        ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

        Comment


          #5
          Originally posted by vertigo View Post
          Η βιζα που αναφερετε ,Working Holiday visa ,subclass 417 ,δεν ισχυε ποτέ για τους Ελληνες ,ωστε να καταργηθει
          Αυτη που καθυστερουσε να μπει σε ισχυ ,λογω καθυστερησης προετοιμασιας εκ μερους της Ελλαδας ,ειναι η Work and Holiday visa ,subclass 462 ,που ειναι μια αλλη βιζα απ αυτην που αναφερετε κι απο αυριο ,1 Ιουλιου 2019 ,θα ειναι σε ισχυ
          Χρειαζονται ομως σπουδες και καλη γνωση Αγγλικών και ακομα και τα 31 να μην εχετε κλεισει ,δεν μπορειτε να την αιτηθειτε απο αυριο

          Οι προϋποθέσεις
          Οι ενδιαφερόμενοι νέοι θα πρέπει να πληρούν μεταξύ άλλων και τις ακόλουθες προϋποθέσεις:

          - να μη συνοδεύονται από εξαρτώμενα τέκνα
          - να έχουν επαρκείς πόρους για προσωπικά έξοδα, καθώς καλή υγεία και συμπεριφορά
          - να μην συμμετείχαν σε παρόμοιο πρόγραμμα στο παρελθόν
          *- να έχουν πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ή επιτυχή συμπλήρωση δύο ετών προπτυχιακών πανεπιστημιακών σπουδών
          - υποβολή επιστολής από το αρμόδιο υπουργείο του αποστέλλοντος μέρους, που θα περιλαμβάνει δήλωση ότι η κυβέρνησή τους έχει συναινέσει ως προς την παραμονή τους στο Μέρος Υποδοχής, σύμφωνα με τους όρους της συμφωνίας
          *- καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

          http://www.patriotaki.net/showthread...8337#post98337


          Υπάρχει Κάπιος τρόπος για μένα να εργαστώ στην Αυστραλία εσύ που τα γνωρίζεις καλά ΤΕΕ πτυχιούχος θερμοιδραυλικος είμαι

          Comment

          Working...
          X