Announcement

Collapse
No announcement yet.

εκδοση visa για την συζυγο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    εκδοση visa για την συζυγο

    Γεια σας, ηθελα να ρωτησω το εξης. Εγω ειμαι Αυστραλος υπηκοος και θελω να εκδοσω visa για την συζυγο μου, προκειμενου να μετοικησουμε νομιμα στην Αυστραλια. Γνωριζετε εαν το κοστος που μου ειπαν ειναι 8.000 - 10.000 $ AU ? εχει καποιος ασχοληθει απο μονος του να κανει την διαδικασια προκειμενου να μειώσει το κοστος?? Σας ευχαριστω.

    #2
    Γεια σου ThomasIsland,

    Αν κοιτάζεις για την Partner 820 & 801 Visa το κόστος της Visa Μονό αυτή τη στιγμή είναι $7,715.00 AUD. Αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις δικηγόρο ή μεταναστευτικό ατζέντη θέλεις τουλάχιστον άλλα $5,000.

    Μπορείς να κάνεις την αίτηση και μόνος σου (εγώ την έκανα μόνος μου) έχε υπόψιν ότι ο χρόνος επεξεργασίας αυτή τη στιγμή είναι 24-28 μήνες. Γι'αυτό αν θέλεις να επισπεύσεις τα πράγματα καλύτερα να έρθεις Αυστραλία με την γυναίκα σου σε τουριστική και να κάνετε την αίτηση από δω. Έχε υπόψιν οτι αν κάνεις αυτό θα δεν θα μπορεί να βγει από την χώρα χωρίς άδεια από το υπουργείο μετανάστευσης μέχρι να τελεσιδικήσει η απόφαση.
    Last edited by Li0; 20.08.2019, 10:06.

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Δεν καταλαβα ομως κατι, οταν κανει αιτηση για την Partner Visa, μεχρι την εκδοση της απαγορευεται να εξελθει απο την Αυστραλια??

      Comment


        #4
        Δεν απαγορεύεται απλά χρειάζεται να πάρει "άδεια" από το υπουργείο (ουσιαστικά είναι μια αίτηση). Επίσης όταν βγει η απόφαση πρέπει να βρίσκεται στην Αυστραλία. Όλα αυτά βέβαια αν κάνετε την αίτηση από την Αυστραλία.

        Comment


          #5
          Σε ευχαριστω πολυ...

          Comment

          Working...
          X