Announcement

Collapse
No announcement yet.

Άτομα που σου βρίσκουν εργασία;!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Άτομα που σου βρίσκουν εργασία;!

    Γεια χαρά σε ολους, έχω ένα φίλο Αγγλία ο οποίος περνάει πολύ δύσκολες στιγμές έχει ξοδέψει σχεδόν ολά τα χρήματα του και προσπαθεί να βρει δουλειά απεγνωσμένα και σήμερα μου ανέφερε για έναν τύπο ο οποίος βρίσκει εργασία με αμοιβή βέβαια και δεν είναι σίγουρος αν είναι νόμιμο γραφείο η απατεώνας.

    Σας παραθέτω κάποια e-mails που έχουν ανταλλάξει μήπως κάποιος γνωρίσει τι ισχυει.
    Last edited by vertigo; 28.02.2020, 22:18.
    instagram.com/anelixis_net/
    youtube.com/user/AlexGraphicd1

    #2
    Γεια σου. Το site φαινεται οκ μεν, καθολου επαγγελματικο δε (καμπανακια χτυπανε) αλλα καλο ειναι να το αποφυγει και να βρει καποιο αλλο που παρεχει δωρεαν υπηρεσιες.
    Τι ψαχνει ο φιλος σου? Σε ποια περιοχη ειναι?
    Φερτον σε επαφη μαζι μου, να δω πως μπορω να βοηθησω.
    Last edited by Around_London1; 14.02.2020, 00:51.

    Comment


      #3
      Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Και εμενα ύποπτο μου φάνηκε αλλά είναι τόσο απελπισμένος που δεν θέλει να το πιστέψει. Πήγε πρόσφατα στην Αγγλία με την κοπέλα του, άφησαν δουλειές που είχαν Ελλάδα και μάζεψαν τις οικονομίες τους αλλά δεν τους πάει καθολου καλά.

      Ο φίλος μου είναι τίμιος χαρακτήρας γενικά και είναι πολύ καλός με τις οικοδομές, αλλά δυστηχως μου είπε ότι δεν μπορεί να δουλέψει οικοδομή γιατί ζητάνε να έχεις μια ειδική κάρτα και να δώσεις εξετάσεις νομίζω. Το κακό είναι ότι υστερεί στην γλώσσα και γενικά δεν έχει γνώσεις και εμπειρία με υπολογίστες η δουλειές γραφείου. Κάτι σαν αποθηκάριος ψάχνει νομίζω προς το παρόν.

      Θα τον βοηθήσω να φτιάξει λογαριασμό να επικοινωνήσει μαζί σου απευθείας αλλιώς θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα με τα στοιχεία του.
      Σε ευχαριστώ παντωσ για την προθυμία σου να βοηθήσεις.
      Last edited by AlexGraphicD; 14.02.2020, 02:30.
      instagram.com/anelixis_net/
      youtube.com/user/AlexGraphicd1

      Comment


        #4
        Πως να τους παει? Χωρις βασικη γνωση της γλωσσας και χωρις cscs card, σοβαρα τι να κανει? Πεστου να κοιταξει καμια δουλεια καθαριστη ή λαντζα, για να κερδισει χρονο. Καλη τυχη.

        Comment


          #5
          Originally posted by AlexGraphicD View Post
          Γεια χαρά σε ολους, έχω ένα φίλο Αγγλία ο οποίος περνάει πολύ δύσκολες στιγμές έχει ξοδέψει σχεδόν ολά τα χρήματα του και προσπαθεί να βρει δουλειά απεγνωσμένα και σήμερα μου ανέφερε για έναν τύπο ο οποίος βρίσκει εργασία με αμοιβή βέβαια και δεν είναι σίγουρος αν είναι νόμιμο γραφείο η απατεώνας.

          Σας παραθέτω κάποια e-mails που έχουν ανταλλάξει μήπως κάποιος γνωρίσει τι ισχυει.
          Εγινε επεξεργασια του post και διαγραφτηκαν τα e-mails ,για να προφυλαχθει ,οποιος θελησει να επικοινωνήσει με το ατομο αυτο.
          ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

          Comment


            #6
            Τελικά απάτη ήταν ο τυπος που έταζε να βρει δουλειά στο φίλο. Γύρισε ποσω Ελλάδα τελικά με την κοπέλα του. Κριμα, ξόδεψαν τόσα χρήματα και γύρισαν ποσω άφραγκοι και με ψυχολογικά από όλη την ταλαιπωρία. Μακάρι να δοκιμάσουν πάλι στο μέλλον με καλύτερα αποτελέσματα..
            instagram.com/anelixis_net/
            youtube.com/user/AlexGraphicd1

            Comment


              #7
              Ναι συνήθως είναι απάτες όλα αυτά, έχει συμβεί και σε φίλο μου.

              Comment

              Working...
              X