Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΠΟΤΑΜΙΑ ΘΑΣΟΥ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΠΟΤΑΜΙΑ ΘΑΣΟΥ

    Αυτη ειναι η παραλια του δικου μου του χωριου.....και μου λειπει πολυ....

    #2
    Νά τό χαίρεσαι Βασίλη,εκεί ήμουν πρίν 10 μέρες...

    Comment


      #3
      Αν ειναι αληθεια αυτο που γραφεις Περικλη,με κανεις να ζηλευω πολυ....
      Παρολο που γεννηθηκα εκει,δεν μπορεσα ποτε να τον χαρω αυτον τον τοπο...
      Μεταναστευσαμε βλεπεις οικογενειακως,οταν εγω ειμουν ακομη τεσσαρων ετων,και εβλεπα το χωριο μου καποια καλοκαιρια καθως περναγε ο καιρος....
      Οταν μεγαλωνοντας πηρα την αποφαση να μεινω μονιμα εκει,ειδα πως δεν μου το επιτρεπει το μελλον μου....
      Λειπω απο την Ελλαδα 19 χρονια,αλλα ειναι σα να εφυγα εχθες....
      Μερικες φορες ξερεις,οταν με πιασει η τρελα,παιρνω αεροπλανο και παω να το δω,εστω και για ενα σαββατοκυριακο...απλως να το δω...να...ξεχαρμανιασω που λενε....
      Κι ομως οι υποχρεωσεις μου ειναι τετοιες,αλλα και καποια συμβαντα,που δε μου επιτρεπουν να ερθω σε καιρο που θα μπορω να χαρω μερες τη διαμονη μου εκει.
      Ελπιζω να περασες καλα,οσο καιρο εισουν εκει.....

      Comment


        #4
        Ευτυχώς γιά εσένα κυρά 'Λένη,στήν Ποταμιά έτρωγα σουβλάκια κάτω αριστερά
        στον κεντρικό δρόμο πού κατεβαίνει στήν παραλία (στά ''Κούτσουρα''),οπότε καί νά σέ συναντούσα δέν κινδύνευες .... :D

        Βασίλη ανεβάζω καί μία φωτό από ... απέναντι (οι άλλες έχουν πρόσωπα) από τήν Χρυσή αμμουδιά .
        Μπορεί νά πάω ξανά σέ λίγες μέρες ...

        Comment


          #5
          Originally posted by evans1 View Post
          Ευτυχώς γιά εσένα κυρά 'Λένη,στήν Ποταμιά έτρωγα σουβλάκια κάτω αριστερά
          στον κεντρικό δρόμο πού κατεβαίνει στήν παραλία (στά ''Κούτσουρα''),οπότε καί νά σέ συναντούσα δέν κινδύνευες .... :D

          Βασίλη ανεβάζω καί μία φωτό από ... απέναντι (οι άλλες έχουν πρόσωπα) από τήν Χρυσή αμμουδιά .
          Μπορεί νά πάω ξανά σέ λίγες μέρες ...

          Τι μου θυμησες τωρα.....
          Η φωτογραφια αυτη ειναι απο την σκαλα Παναγιας (Χρυσή αμμουδιά).....Απο τον βραχο που φαινετε στο βαθος εριχνα μακροβουτια οταν ειμουν πιτσιρικας,και δεν χορταινα να ανεβαινω τον βραχο σκαρφαλωνοντας,ασχετα αν γρατζουνουσα τα χερια μου η τα ποδια μου πολλες φορες...
          Οπως ειναι η φωτογραφια,απο την δεξια πλευρα της,καθε μερα περπαταγαμε απο την αμμουδια,και φταναμε στη δικη μας θαλασσα,δυο χιλιομετρα πιο περα,αλλα ως συνηθως προτημουσα να βουτηξω κοντα στη "Βαλτα" αν την ξερεις....Υπαρχουν καλαμιες και πλατανια εκει που τελειωνει εκεινη η τεραστια αμμουδια.....και χεκιναει ενας χωματοδρομος....
          Αν εχεις κανει και εσυ αυτην τη βολτα η και η Ελενα,θα καταλαβατε για ποιο σημειο μιλαω...
          Περικλη αν εχεις και αλλες προσφατες φωτογραφιες,κανε τον κοπο να τις εμφανησεις....
          Εγω εχω να ερθω δυο χρονια εκει,και δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ερθω..

          Comment


            #6
            San to xwrio mas kai ti paralia tis den exei... k egw apo ekei eimai!!!! Gitonaki mou!!!!
            . Na .mi ksexnas na xamogelas

            Comment

            Working...
            X