Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πυραμίδες και εύκολο χρήμα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πυραμίδες και εύκολο χρήμα

    Έχετε ακούσει για εταιρείες με σύστημα πυραμίδας; Για απατεωνοδουλειές οι οποίες υπόσχονται 3.000€ εβδομαδιαίως τον πρώτο μήνα; Δείτε το παρακάτω link.

    Η αλήθεια για τις πυραμίδες, τα αεροπλανάκια και τα δίκτυα καταναλωτών



    Το εξοργιστικό είναι ο τρόπος με τον οποίο σε προσεγγίζουν. Στο φέρνουν "απόξω-απόξω", με μισόλογα, χωρίς λεπτομέρειες κλπ κλπ

    Ο άντρας, ο πραγματικά άντρας, όταν έχει κάτι να πει το λέει ευθέως. Όταν, μάλιστα, απευθύνεται σε φίλο του τότε είναι που οφείλει να είναι ευθύς και ντόμπρος.

    Ο τρόπος τον οποίο τους δασκαλεύουν είναι π**στ*κ*ς (με το συμπάθειο) και μπαμπέσικος. Αυτό είναι το χειρότερο όλων. Έχω τέτοια εμπειρία από φίλο. Στον εν λόγω φίλο αναγνωρίζω το ελαφρυντικό ότι ορισμένες φορές αποδεικνύεται ελαφρόμυαλος. Για τον συγκεκριμένο άνθρωπο διαβεβαιώνω ότι επρόκειτο για ελαφρομυαλοσύνη και όχι μπαμπεσιά. Διαφορετικά, θα ήταν πρώην φίλος.

    Αυτό το πράγμα δείχνει ότι πουλάνε την ψυχή τους στο διάολο για τα λεφτά.

    1η απόπειρα μύησης
    Είμαι σπουδαστής στο ΤΕΙ. Κάποιος συγχωριανός κάποιας κοπελιάς έφερε ένα φίλο του για να μας δείξει κάτι. Ήρθαν καβάλα σε μηχανάκι, στο σπίτι της. Ο πίσω κουβάλαγε ένα πλατύ αντικείμενο μέσα σε θήκη. Ήπιαμε ένα καφέ στην αρχή. Αναρωτιώμασταν τι έχει φέρει να μας δείξει.
    Τελικά ήταν πίνακας μαρκαδόρου. Είχε φέρει και stand με τηλεσκοπικά πόδια (για να χωράει στο σάκο). Άρχισε την παρουσίαση (όπως ήταν δασκαλεμένος), είπε ένα σωρό π@π@ριές αλλά δεν κατάφερε να στρατολογήσει κάποιον από την παρέα μας στην amway.

    #2
    Το ποιο άσχημο είναι, πως προσπαθούν κάποιοι δήθεν "φίλοι" να σε βάλουν
    στο παιχνίδι.Έχω πάρει από περιέργεια μέρος σε training εταιρία πυραμίδας
    για να μάθω και να προφυλάγομαι από τέτοια συστήματα.

    Η αλήθεια είναι πως μπορείς να βγάλεις χρήμα, αν βρίσκεσαι στην αρχή της πυραμίδας και πουλήσεις όλους τους φίλους σου.
    Τα άτομα προσπαθούν να δημιουργήσουν όσο πιο γρήγορα γίνεται φιλιες,εμπλέκουν τους γνωστούς και ύστερα μετακομίζουν - άντε πάλι από την αρχή.

    Comment

    Working...
    X