Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σκέφτομαι να φύγω μόνιμα απο Ελλάδα και ζητώ την συμβουλή σας.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σκέφτομαι να φύγω μόνιμα απο Ελλάδα και ζητώ την συμβουλή σας.

    Καλημέρα,

    Δυστυχώς σκέφτομαι να ζήσω μόνιμα για Φιλανδία, για αναζήτηση μίας καλύτερης και ανθρώπινης ζωής. Είμαι 27 χρονών και όμως μου φαίνεται δύσκολο.
    Αλλά δυστυχώς δεν βλέπω εδώ προκοπή. Κάθε πέρσι και καλύτερα.

    Μπορείτε να με βοηθήσετε?

    Ευχαριστώ πολύ.

    #2
    Γεια σου Πάνω,
    από την μια άκρη στην άλλη,
    από τα ζεστά στα κρύα.

    Με τι θέλεις να ασχοληθείς στην Φινλανδία ;

    Comment


      #3
      Παντού δύσκολα είναι αυτόν το καιρό !

      Comment


        #4
        Να πάς και να μη κάθεσαι!
        Α! μη ξεχάσεις φεύγοντας .....τη μαύρη πέτρα...

        Comment


          #5
          καλημέρα...
          έχει κανένας κανένας τίποτα πληροφορίες σχετικά με την ζωή εκεί??
          τελειώνω τει πληροφορικής και με ενδιαφέρει για μεταπτυχιακό και δουλειά..έχετε κάποια σελίδα με αγγελείες για δουλειά??έχω ψάξει κάποιες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είνα αξιόπιστες...
          ευχαριστώ..

          Comment


            #6
            Φιλανδικά μιλάτε? Είναι η 3η πιο δύσκολη γλώσσα.

            Comment


              #7
              Originally posted by bettle View Post
              Φιλανδικά μιλάτε? Είναι η 3η πιο δύσκολη γλώσσα.
              Από ενδιαφέρον και περιέργεια , ποιά είναι η πρώτη και η δεύτερη πιο δύσκολη γλώσσα;

              Comment


                #8
                Γεια σου Πάνο!! Βλέπω ότι το post σου είναι το 2009. Τελικά πήγες??? Αν ναι...Βοήθεια!!! θέλω απελπισμένα να φύγω για Φινλανδία.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Panos1982 View Post
                  Καλημέρα,

                  Δυστυχώς σκέφτομαι να ζήσω μόνιμα για Φιλανδία, για αναζήτηση μίας καλύτερης και ανθρώπινης ζωής. Είμαι 27 χρονών και όμως μου φαίνεται δύσκολο.
                  Αλλά δυστυχώς δεν βλέπω εδώ προκοπή. Κάθε πέρσι και καλύτερα.

                  Μπορείτε να με βοηθήσετε?

                  Ευχαριστώ πολύ.
                  Καλησπέρα. Ρίξε μια ματία στην παρακάτω ιστοσελίδα.
                  Περιέχει χρήσιμες πληροφορίες για την Φινλανδία όπως π.χ. (Μετακίνηση στην Φινλανδία, συνθήκες εργασίας και άλλα διάφορα) greeks-in-finland.blogspot.com

                  Comment


                    #10
                    οπου φυγει φυγει...

                    Καλησπερα, πως μπορω να αξιοποιησω το πτυχιο ιταλικης φιλολογιας;;;εδω χαμενο παει...ενδιαφερομαι για οπουδηποτε!!!

                    Comment


                      #11
                      Γεια σου Mariorf1 και καλως ηρθες στην παρεα μας!Θα συμφωνησω πως εδω η κατασταση στην Ελλαδα ειναι οντως οπου φυγει φυγει.Ομως πρεπει να σε πληροφορησω πως πραγματικα δεν υπαρχει καποιος που να σου πει που και πως να αξιοποιησεις τα προσοντα σου και σε ποια χωρα.Θα πρεπει να διαβασεις για τη μεταναστευση μεσα στο πατριωτακι η και σε αλλα μπλογκς και αναλογα με την οικογενειακη,οικονομικη επαγγελματικη και μορφωτικη σου κατασταση να επιλεξεις χωρα και τροπο.Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω με τον τροπο που το ζητας αλλα συντομα θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει αλλος τροπος απο αυτον που σου λεω αμα οντως ασχοληθεις με το θεμα μεταναστευση και εχεις την επιθυμια να φυγεις.Ελπιζω να μην πιστεψεις πως δε θελουμε να σε βοηθησουμε.Ψαξε το θεμα και εμεις ειμαστε εδω να σου λυσουμε αποριες που θα προκυψουν σε συγκεκριμενα θεματα.Επιπροσθετως να σε συμβουλεψω πως οσο καλυτερα οργανωσεις τη φυγη σου τοσο αυξανοναται και οι πιθανοτητες επιτυχιας της.Καλη επιτυχια στους στοχους σου!

                      Comment

                      Working...
                      X