Announcement

Collapse
No announcement yet.

Έρχονται δύσκολα χρόνια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Έρχονται δύσκολα χρόνια

    Χαμός ; το κλείσαμε το μαγαζί ;

    Παιδιά ένα μικρό update για μας που ζούμε έξω,
    μην έρθουμε το καλοκαιράκι και νομίζουμε πως πήραμε λάθος πτήση.

    #2
    Φιλε θαναση για διακοπες καλα ειναι για μονιμα ουτε λογος να γινετε, σκετη απελπισια
    Στελιος απο Αθηνα.

    Comment


      #3
      Δύσκολα έρχονται και στην Ευρώπη !!!

      Comment


        #4
        Για ότι συμβαίνει, το δημιουργούμε εμείς λοιπόν, ας μην γκρινιάζουμε τώρα. Δεν λέω κάποιον σας γκρινιάρη απλά, είναι λίγο χαζό, να έχουμε απορίες για το που είμαστε και πως φτάσαμε.

        Εμείς είμαστε το αποτέλεσμα.. καλή ανάρρωση λοιπόν.

        MasterMj η Χρήστος.. with Love [από Ελλάδα].

        Το καλοκαίρι [Αύγουστο], κλείνω τα 30.

        Comment


          #5
          Originally posted by thanasis View Post
          Χαμός ; το κλείσαμε το μαγαζί ;

          Παιδιά ένα μικρό update για μας που ζούμε έξω,
          μην έρθουμε το καλοκαιράκι και νομίζουμε πως πήραμε λάθος πτήση.
          Την επισημη ανακοινωση περιμενουμε πλεον.Για τους εξω οπως παντα καλα ειναι τα νησακια μας και θα ειναι.Αλλα μονο για διακοπες.

          Comment


            #6
            Originally posted by MasterMj View Post
            Για ότι συμβαίνει, το δημιουργούμε εμείς λοιπόν, ας μην γκρινιάζουμε τώρα. Δεν λέω κάποιον σας γκρινιάρη απλά, είναι λίγο χαζό, να έχουμε απορίες για το που είμαστε και πως φτάσαμε.

            Εμείς είμαστε το αποτέλεσμα.. καλή ανάρρωση λοιπόν.
            I am so sorry φίλε μου αλλά δε φτάσαμε αλλά Φτάσανε! Μην παίρνουμε και τις ευθύνες τους πάνω μας! Αν μας είχαν ρωτήσει πριν κάνουν οτιδήποτε να έπαιρναν οι πολίτες την ευθύνη... Και μετά σου λέει Δημοκρατία... Κυβερνητική Χούντα είναι αυτή.. Αντε άλλα 4 χρόνια υπομονή να σηκωθώ να φύγω
            Είναι πολλές οι 622 μέρες;

            Comment


              #7
              Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
              I am so sorry φίλε μου αλλά δε φτάσαμε αλλά Φτάσανε! Μην παίρνουμε και τις ευθύνες τους πάνω μας! Αν μας είχαν ρωτήσει πριν κάνουν οτιδήποτε να έπαιρναν οι πολίτες την ευθύνη... Και μετά σου λέει Δημοκρατία... Κυβερνητική Χούντα είναι αυτή.. Αντε άλλα 4 χρόνια υπομονή να σηκωθώ να φύγω
              Συμφωνω φιλε μου. Παντου σε ολη την Ευρωπη οι πολιτικοι "χρεωνουν" τους πολίτες για τη μασα που κανανε οι ιδιοι μονο και μονο για να σε κανουν και σενα συνυπευθηνο. Οχι παιδια μη τους πιστευετε, ελαχίστως φταινε, καποιοι που τρωγανε σαν τους κυφήνες. Οι αλλοι? γιατι να πληρωσουν?

              Comment


                #8
                Originally posted by Τάσος Αγαπάει AU View Post
                I am so sorry φίλε μου αλλά δε φτάσαμε αλλά Φτάσανε! Μην παίρνουμε και τις ευθύνες τους πάνω μας! Αν μας είχαν ρωτήσει πριν κάνουν οτιδήποτε να έπαιρναν οι πολίτες την ευθύνη... Και μετά σου λέει Δημοκρατία... Κυβερνητική Χούντα είναι αυτή.. Αντε άλλα 4 χρόνια υπομονή να σηκωθώ να φύγω
                an pas tora pou eisai mikros tha exeis kaluteri tuxi apo to na perimeneis na pas sta 18 sou!

                Comment


                  #9
                  Να ένα μικρό review για το πως είναι τα πράγματα:

                  Η ανάπτυξη έχει σταματήσει πλέον... Ο κατήφορος έχει αρχίσει (τουλάχιστον στον κατασκευαστικό κλάδο που γνωρίζω καλά) από το 2007. Αυτή την στιγμή χτίζονται οι τελευταίες οικοδομές. Οι πολεοδομίες δουλεύουν μόνο για τα αυθαίρετα...
                  Βιομηχανία τα ίδια: Δεν πέφτει ευρώ σαν επένδυση! Έχουν απολυθεί χιλιάδες κόσμος, οι υπόλοιποι έχουν μειώσεις μισθών και ΟΛΟΙ (μα ΟΛΟΙ) ζουν με τον πέλεκυ της απόλυσης πάνω από το κεφάλι τους! Ακόμα και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι πλέον...
                  Κάποιοι που έχουν λίγα λεφτά σκέφτονται αν θα τα κρατήσουν στην τράπεζα ή θα τα σηκώσουν ενώ "όσοι έχουνε πολλά λεφτά" τα έχουνε βγάλει έξω (Ελβετία).
                  Η Ελλάδα έχει φτάσει στις πρώτες θέσεις σε ποσοστό αυτοκτονιών, ενώ πλέον οι απανωτοί φόροι (βλέπε χαράτσια) έχουν εξοντώσει ακόμα και επιφανείς ανθρώπους....

                  Όλο και περισσότεροι μπάινουμε σε δρόμο χωρίς γυρισμό: Δεν φτάνουν τα έσοδα για να καλύψουν τα έξοδα ή δεν υπάρχουν έσοδα...

                  Τι άλλο να πω...Όλοι περιμένουν πόσο ακόμα θα κατρακυλήσουμε...

                  Εγώ έχω μόνιμη (θεωρητικά καλή μέχρι πρότινος) δουλειά και θέλω να μεταναστεύσω με την οικογένεια μου. Δεν με χωράει άλλο η Ελλάδα! Βαρέθηκα!

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by jkostop View Post
                    Να ένα μικρό review για το πως είναι τα πράγματα:

                    Η ανάπτυξη έχει σταματήσει πλέον... Ο κατήφορος έχει αρχίσει (τουλάχιστον στον κατασκευαστικό κλάδο που γνωρίζω καλά) από το 2007. Αυτή την στιγμή χτίζονται οι τελευταίες οικοδομές. Οι πολεοδομίες δουλεύουν μόνο για τα αυθαίρετα...
                    Βιομηχανία τα ίδια: Δεν πέφτει ευρώ σαν επένδυση! Έχουν απολυθεί χιλιάδες κόσμος, οι υπόλοιποι έχουν μειώσεις μισθών και ΟΛΟΙ (μα ΟΛΟΙ) ζουν με τον πέλεκυ της απόλυσης πάνω από το κεφάλι τους! Ακόμα και οι Δημόσιοι Υπάλληλοι πλέον...
                    Κάποιοι που έχουν λίγα λεφτά σκέφτονται αν θα τα κρατήσουν στην τράπεζα ή θα τα σηκώσουν ενώ "όσοι έχουνε πολλά λεφτά" τα έχουνε βγάλει έξω (Ελβετία).
                    Η Ελλάδα έχει φτάσει στις πρώτες θέσεις σε ποσοστό αυτοκτονιών, ενώ πλέον οι απανωτοί φόροι (βλέπε χαράτσια) έχουν εξοντώσει ακόμα και επιφανείς ανθρώπους....

                    Όλο και περισσότεροι μπάινουμε σε δρόμο χωρίς γυρισμό: Δεν φτάνουν τα έσοδα για να καλύψουν τα έξοδα ή δεν υπάρχουν έσοδα...

                    Τι άλλο να πω...Όλοι περιμένουν πόσο ακόμα θα κατρακυλήσουμε...

                    Εγώ έχω μόνιμη (θεωρητικά καλή μέχρι πρότινος) δουλειά και θέλω να μεταναστεύσω με την οικογένεια μου. Δεν με χωράει άλλο η Ελλάδα! Βαρέθηκα!
                    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                    Comment


                      #11
                      Βασικά θέλουν να μετατρέψουν την Ελλάδα σε μια φτηνή αγορά εργασίας και να ξεκαθαρίσουν το τοπίο απο τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις ώστε να μπορέσουν να έρθουν τα μεγάλα τραστ.
                      Μισθοί σε επίπεδα Βουλγαρίας και Ρουμανίας χωρίς το ίδιο κόστος διαβίωσης όμως.
                      Παράπλευρες απώλειες δεν τους νοιάζουν.
                      Εδώ και 2-3 χρόνια άρχισαν να ενισχύουν την ΕΛΑΣ με την ομάδα ΔΙΑΣ διότι γνώριζαν οτι λόγω της ανέχειας θα αυξηθεί η εγκληματικότητα, όπως και έγινε.
                      Ξεπούλημα των φυσικών πόρων.
                      Αποδυνάμωση της χώρας απο το επιστημονικό προσωπικό και τις παραγωγικές ηλικίες.

                      Comment


                        #12
                        Σε κάποια χώρα της ευρώπης το ΔΝΤ και οι "εταίροι" είδαν τα τσιράκια τους να πηγαίνουν στην φυλακή, σε κάποια άλλη θα τους δουν στην κρεμάλα και στο εκτελεστικό απόσπασμα ... γιατί ΔΕΝ τα φάγαμε μαζί, γιατί κανείς ΔΕΝ μας ρώτησε εάν θέλουμε να μας "σώσουν" ....

                        Comment


                          #13

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by evans1 View Post
                            Σε κάποια χώρα της ευρώπης το ΔΝΤ και οι "εταίροι" είδαν τα τσιράκια τους να πηγαίνουν στην φυλακή, σε κάποια άλλη θα τους δουν στην κρεμάλα και στο εκτελεστικό απόσπασμα ... γιατί ΔΕΝ τα φάγαμε μαζί, γιατί κανείς ΔΕΝ μας ρώτησε εάν θέλουμε να μας "σώσουν" ....
                            Προσωπικά η ιδέα της κρεμάλας και του εκτελεστικού αποσπάσματος για τους εθνικούς προδότες με ελκύει αφάνταστα, ψέματα να πω;

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by lucia View Post
                              Προσωπικά η ιδέα της κρεμάλας και του εκτελεστικού αποσπάσματος για τους εθνικούς προδότες με ελκύει αφάνταστα, ψέματα να πω;
                              Συμφωνω !!!!!
                              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                              Comment

                              Working...
                              X