Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ελλάδα ή εξωτερικό

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Εχεις δει τα νησια Bora Bora?
    Αντικειμενικα θεωρουνται τα ομορφοτερα παγκοσμια.Δες φωτο στο google
    Ειναι χαζομαρα να θεωρει καποιος πως μεσα σε ολο τον πλανητη,ο οποιος εχει ομορφιες που κοβουν την ανασα,η Ελλαδα ή οποιαδηποτε αλλη χωρα ειναι η ομορφοτερη ολων.Υπαρχουν απιστευτες ομορφιες εκει εξω.
    Ετσι κ αλλιως εχει πραγματικα τοση σημασια το ποσο ομορφη χωρα ειμαστε?Το αν ειναι δευτερη ή τριτη σε ομορφια παγκοσμια?
    Ειναι ομορφη και αυτο εχει σημασια

    Comment


      #32
      Originally posted by fendy View Post
      Πληροφοριακα....προσφατα,η Σαντορινη ανακυρηχθηκε το ομορφοτερο νησι του κοσμου.Η Ελλαδα ειναι δε,παγκοσμιως μια απο τις χωρες με τους περισσοτερους επισκεπτες.Αρα δεν ειναι υποκειμενικο καποιοι Ελληνες να θεωρουμε την Ελλαδα ομορφη χωρα,οπως πχ θεωρει η καθε μανα το παιδι της.
      Αν πας σε οποιαδηποτε πολη της Ευρωπης,περνα εξω απο οποιοδηποτε τουριστικο γραφειο και ριξε μια ματια ποιες χωρες προτεινει για διακοπες.Θα δεις σε ολα τα γραφεια η Ελλαδα να ειναι στις 10 πρωτες.

      Τωρα...το αν καποιοι εχουν προβλημα με το περιβαλον τους στην Ελλαδα,με τα πεθερικα τους,με την δουλεια τους,δεν αντεχουν αλλο,αν βρισκεις εξω ευκολα δουλεια και ποσα παιρνεις και αν σου φθανουν να ζησεις και μηπως καποιοι που ζουνε εξω και λενε οτι ζουνε μια χαρα,εισπραττουν ομως και κανα δυο νοικια απο Ελλαδα....ολα αυτα ειναι αλλη ιστορια....
      Αγαπητε μου φιλε,εγω ουτε προβλημα με το περιβαλλον μου ειχα,ουτε ενοικια εισπρατω,και ενα χρονο ανεργος ειμουν ελλαδα.Τωρα αν ολα αυτα σου φερνουν σε μεταναστευση για πλακα........Μεταναστης=αναγκαστικη φυγη για επιβιωση.Το αν μ αρεσει τρελλα η ελλαδα,απλα με κανει να ποναω ποιο πολυ για τη φυγη μου,αλλα στην ελλαδα ειναι μονο αυτη τη στιγμη τρεις ταξεις
      1 ανεργοι
      2υποψηφιοι ανεργοι
      3βολεμενοι-λαμογια
      .

      Comment


        #33
        Δυστυχως στα φορουμς και στα φειςμπουκ και ολες αυτες τις παπαριες,πολλοι που ζουν εξω την εχουν δει και καλα...''εγω που ζω στην Αυστραλια-Γερμανια-Αγγλια''.....νιωθουν καπως σαν τους βλαχους που ζουν εξω και περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να πανε στο χωριο με την μεγαλη μερσεντες των 2.000-2.500 ευρω,(γιατι τοσο κανουν εξω τα παλιοτερα μοντελα,γιατι δεν τα παιρνει κανεις,προτιμουν μικροτερα σε ογκο αυτοκινητα )...''και τι καλα που ειναι εξω και εσεις εδω......''.Την βρισκουνε ετσι,ολη μερα δουλεια(αν και πολλοι δεν δουλευουν) και το βραδυ στο ιντερνετ να παριστανουν τον καμποσο,οποτε δεν λενε τιποτα ασχημο για εξω.

        Comment


          #34
          Originally posted by fendy View Post
          Δυστυχως στα φορουμς και στα φειςμπουκ και ολες αυτες τις παπαριες,πολλοι που ζουν εξω την εχουν δει και καλα...''εγω που ζω στην Αυστραλια-Γερμανια-Αγγλια''.....νιωθουν καπως σαν τους βλαχους που ζουν εξω και περιμενουν ποτε θα ερθει το καλοκαιρι να πανε στο χωριο με την μεγαλη μερσεντες των 2.000-2.500 ευρω,(γιατι τοσο κανουν εξω τα παλιοτερα μοντελα,γιατι δεν τα παιρνει κανεις,προτιμουν μικροτερα σε ογκο αυτοκινητα )...''και τι καλα που ειναι εξω και εσεις εδω......''.Την βρισκουνε ετσι,ολη μερα δουλεια(αν και πολλοι δεν δουλευουν) και το βραδυ στο ιντερνετ να παριστανουν τον καμποσο,οποτε δεν λενε τιποτα ασχημο για εξω.
          Πολυ προσβλητικα λογια για οσους παλευουν στο εξωτερικο για ενα καλυτερο μελλον. Δεν υπαρχουν λογια πια ....Κανενας σεβασμος...
          Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
          Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

          Comment


            #35
            Αλλο πραγμα ειναι ''ενημερωνω τους συμπατριωτες μου για το πως ειναι σε μια χωρα'' και αλλο πραγμα ''ικανοποιω τον ναρκισσισμο μου''

            Comment


              #36
              Originally posted by fendy View Post
              Αλλο πραγμα ειναι ''ενημερωνω τους συμπατριωτες μου για το πως ειναι σε μια χωρα'' και αλλο πραγμα ''ικανοποιω τον ναρκισσισμο μου''
              μην ξεχασεις να βαλεις την απαντηση αυτη και στο τοπικ της αυστραλιας....
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                #37
                Ευανθία ,Antogeor, ευχαριστώ για την στήριξη. Σας ζηλεύω πραγματικά,με την καλή έννοια,που ζείτε σε μια χώρα με τάξη και οργάνωση !
                Αν μια χώρα έχει ομορφιές για φωτογραφικό υλικό και για να λες οτι πηγες εκει,δεν είναι προυπόθεση για μια αξιοπρεπή ζωη.Προσωπικα εχω δουλέψει δύο καλοκαιρια,Μαιο-Οκτωβρη στη Σαντορινη,σε γυμναστήριο,αλλά ο χειμώνας δεν παλεύται με 100 κατοίκους!

                Η ομορφιά για μένα είναι αλλού:
                Σε δρόμους καθαρούς,σε προσβασιμα πεζοδρόμια,σε πράσινο,σε ολοημερα σχολεια,όπου τα παιδιά θα σχολάνε το απόγευμα και θα εχουν φαει,θα έχουν κάνει τα μαθηματα της επομένης,θα έχουν αθληθει,θα έχουν μάθει τις ξενες γλωσσες και θα σχολανε ελευθερα από υποχρεώσεις.Ο εργοδότης θα σε σέβεται (δεν θα σε θεωρεί υπό, ακόμα και αν έχεις μεγαλύτερο μορφωτικό επιπεδο απο αυτον,δεν θα φοβασαι οτι θα σε απολύσει αν μεινεις έγκυος ή λόγω ηλικίας κ.α.)
                Σημασία έχει να νιωθεις οτι έχεις μια ποιότητα ζωής σε ασφαλες,οργανωμένο περιβάλλον με σεβασμό.Το ίδιο και τα παιδιά σου !! ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΟΛΑ, υγεία, παιδεία, αξιοπρέπεια!!

                ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ERT WORLD - YouTube



                δείτε το βιντεο όταν βρείτε χρόνο..

                Comment


                  #38
                  Originally posted by katerfit View Post
                  Ευανθία ,Antogeor, ευχαριστώ για την στήριξη. Σας ζηλεύω πραγματικά,με την καλή έννοια,που ζείτε σε μια χώρα με τάξη και οργάνωση !
                  Αν μια χώρα έχει ομορφιές για φωτογραφικό υλικό και για να λες οτι πηγες εκει,δεν είναι προυπόθεση για μια αξιοπρεπή ζωη.Προσωπικα εχω δουλέψει δύο καλοκαιρια,Μαιο-Οκτωβρη στη Σαντορινη,σε γυμναστήριο,αλλά ο χειμώνας δεν παλεύται με 100 κατοίκους!

                  Η ομορφιά για μένα είναι αλλού:
                  Σε δρόμους καθαρούς,σε προσβασιμα πεζοδρόμια,σε πράσινο,σε ολοημερα σχολεια,όπου τα παιδιά θα σχολάνε το απόγευμα και θα εχουν φαει,θα έχουν κάνει τα μαθηματα της επομένης,θα έχουν αθληθει,θα έχουν μάθει τις ξενες γλωσσες και θα σχολανε ελευθερα από υποχρεώσεις.Ο εργοδότης θα σε σέβεται (δεν θα σε θεωρεί υπό, ακόμα και αν έχεις μεγαλύτερο μορφωτικό επιπεδο απο αυτον,δεν θα φοβασαι οτι θα σε απολύσει αν μεινεις έγκυος ή λόγω ηλικίας κ.α.)
                  Σημασία έχει να νιωθεις οτι έχεις μια ποιότητα ζωής σε ασφαλες,οργανωμένο περιβάλλον με σεβασμό.Το ίδιο και τα παιδιά σου !! ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΟΛΑ, υγεία, παιδεία, αξιοπρέπεια!!

                  ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ERT WORLD - YouTube



                  δείτε το βιντεο όταν βρείτε χρόνο..
                  Καλημερα !
                  Ετσι ακριβως ειναι οπως τα γραφεις ! Εγω αυτα που γραφεις τα ζω και τα βλεπω εδω καθημερινα !!!!
                  Αφου εχεις συγγενεις στην γερμανια , μην το καθυστερεις καθολου ! Και με το επαγγελμα σου σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα να βρεις δουλεια ! Στην σουηδια εχουν μεγαλη μανια με την γυμναστικη και τον αθλητισμο , ετσι φανταζομαι θα ειναι και στην γερμανια !
                  Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                  Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                  Comment


                    #39
                    Μου δίνεις δύναμη...αλλά έχω υποσχεθεί πως θα μάθω πρώτα καλουτσικα την γλωσσα για μπορω να συνεννοηθώ με τους πάντες...οπότε μέλετη,λίγες ώρες την ημέρα!!! καλά πάω μεχρι τωρα με τις λέξεις ''σιδηρόδρομους''...

                    ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ !

                    Comment


                      #40
                      Originally posted by katerfit View Post
                      Μου δίνεις δύναμη...αλλά έχω υποσχεθεί πως θα μάθω πρώτα καλουτσικα την γλωσσα για μπορω να συνεννοηθώ με τους πάντες...οπότε μέλετη,λίγες ώρες την ημέρα!!! καλά πάω μεχρι τωρα με τις λέξεις ''σιδηρόδρομους''...

                      ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ !
                      !!
                      Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                      Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by katerfit View Post
                        Ευανθία ,Antogeor, ευχαριστώ για την στήριξη. Σας ζηλεύω πραγματικά,με την καλή έννοια,που ζείτε σε μια χώρα με τάξη και οργάνωση !
                        Αν μια χώρα έχει ομορφιές για φωτογραφικό υλικό και για να λες οτι πηγες εκει,δεν είναι προυπόθεση για μια αξιοπρεπή ζωη.Προσωπικα εχω δουλέψει δύο καλοκαιρια,Μαιο-Οκτωβρη στη Σαντορινη,σε γυμναστήριο,αλλά ο χειμώνας δεν παλεύται με 100 κατοίκους!

                        Η ομορφιά για μένα είναι αλλού:
                        Σε δρόμους καθαρούς,σε προσβασιμα πεζοδρόμια,σε πράσινο,σε ολοημερα σχολεια,όπου τα παιδιά θα σχολάνε το απόγευμα και θα εχουν φαει,θα έχουν κάνει τα μαθηματα της επομένης,θα έχουν αθληθει,θα έχουν μάθει τις ξενες γλωσσες και θα σχολανε ελευθερα από υποχρεώσεις.Ο εργοδότης θα σε σέβεται (δεν θα σε θεωρεί υπό, ακόμα και αν έχεις μεγαλύτερο μορφωτικό επιπεδο απο αυτον,δεν θα φοβασαι οτι θα σε απολύσει αν μεινεις έγκυος ή λόγω ηλικίας κ.α.)
                        Σημασία έχει να νιωθεις οτι έχεις μια ποιότητα ζωής σε ασφαλες,οργανωμένο περιβάλλον με σεβασμό.Το ίδιο και τα παιδιά σου !! ΕΔΩ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΟΛΑ, υγεία, παιδεία, αξιοπρέπεια!!

                        ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ERT WORLD - YouTube



                        δείτε το βιντεο όταν βρείτε χρόνο..
                        Να σαι καλα...............Ελληνας εισαι παντου,αυτο ειναι ιδεα δεν περικυκλωνεται απο συνορα......

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by ευανθια View Post
                          Kαι που ειναι η επιθετικοτητα σε αυτο το μηνυμα ? Εσυ και καποιοι ,λιγοι ευτυχως , αλλοι μαλλον εχετε καποιο προβλημα . Τελος παντων ας μην το συνεχισουμε αλλο . Δεν νομιζω οτι οδηγει πουθενα
                          . Αν νομιζεις οτι ειμαι επιθετικη μην με διαβαζεις . Τι να σου πω..
                          Ας το σταματησουμε , εδω μην γεμιζουμε τις σελιδες αδικως.
                          Πραγματικά όμως... ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ !!! και είσαι και σουπερ monterator... ΕΛΕΟΣ !!! Οι Admin να τα κοιτάνε αυτά... Εδώ μέσα μπαίνουμε να ενημερωθούμε για μετανάστευση σε άλλη χώρα όχι για τις απόψεις της κυρα ευανθιας...

                          Comment


                            #43
                            Με συγχωρεις αλλα εσυ ανοιξες λογαριασμο στο πατριωτακι για να την πεις στην ευανθια?
                            Διπλοπροφιλο μου μυριζεται..

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by aleksandermp View Post
                              Πραγματικά όμως... ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ !!! και είσαι και σουπερ monterator... ΕΛΕΟΣ !!! Οι Admin να τα κοιτάνε αυτά... Εδώ μέσα μπαίνουμε να ενημερωθούμε για μετανάστευση σε άλλη χώρα όχι για τις απόψεις της κυρα ευανθιας...
                              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by vaso31 View Post
                                Με συγχωρεις αλλα εσυ ανοιξες λογαριασμο στο πατριωτακι για να την πεις στην ευανθια?
                                Διπλοπροφιλο μου μυριζεται..
                                Χαχαχαχα! Ήμαρτον, μέρες που είναι. Μερικοί δεν διορθώνονται με τίποτε! Διπλο-τριπλο-πρόφιλο να λες!

                                Comment

                                Working...
                                X