Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το μέλλον της Ελλάδας (;;;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Καμία σωτηρία και καμία ελπίδα !


    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

    Comment



      "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

      Comment


        Αυτήν την στιγμή στην Βουλή ψηφίζουν το 4ο μνημόνιο.

        Δυστυχώς δεν υπάρχει μέλλον στην Ελλάδα πια, όσο αισιόδοξος και αν είσαι δεν μπορεί να βρεις κάτι και να πεις "θα αλλάξει η κατάσταση"

        Και δουλειά να βρεις και με σχετικά καλά λεφτά (800 πες) πάλι σε λίγα χρόνια θα στα πάρουν και αυτά και αν δεν στα πάρουν θα φτάσεις 50 χρόνων και θα παίρνεις τα ίδια ενώ οι υποχρεώσεις σου θα είναι στο θεό.

        Και αυτά μόνο από άποψη καριέρας - μισθού, το βοιωτικό επίπεδο της Ελλάδας έχει πιάσει πάτο έτσι και αλλιώς δεν θα πάει πιο κάτω.

        Το μέλλον της χώρας τα παιδιά της έχουν φύγει στο εξωτερικό και όσοι μείναμε τακτοποιούμε λεπτομέρειες και φύγαμε (εγώ σε 6 μήνες αν όλα πάνε καλά).

        Όσοι μείνετε αλλάξτε μυαλό ή καθίστε να παλέψετε έναν αγώνα που έχετε χάσει από τα αποδυτήρια.

        Comment


          Συμφωνώ δεν υπάρχει μέλλον στην Ελλάδα, αναρωτιέμαι πως άντεξα 4 χρόνια σαν χαζός να κάθομαι σε μια κατεστραμμένη χώρα, χάνοντας τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου. Εν τω μεταξύ ο χαζός μικρός μου αδερφός θέλει και καλά να σπουδάσει στην Ελλάδα, χωρίς λεφτά, χωρίς να μπορεί να έχει την δυνατότητα να ενοικιάσει σπίτι και μετά παίρνει το πτυχίο και δεν βρίσκει πουθενά δουλειά και αποφασίζει χωρίς λεφτά να πάει στο εξωτερικό που το πτυχίο του θα είναι για τα σκουπίδια.

          Comment

          Working...
          X