Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εργαζόμενοι απο Ελλάδα για αναδοχή απο εργοδότες στην Αυστραλία.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Originally posted by Mixalis007 View Post
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΡΓΑΣΙΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΛΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΟΘΤΕ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΕΚΕΙ

    Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

    Comment


      Originally posted by sakis pistolas View Post
      ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΕΜΑΘΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ!!ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΩΣ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ!!!ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΥ!!!ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ Η ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΩΝ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΔΕ!!!!
      Categories of Nurses in Australia | Nurse In Australia
      Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό, εδώ αναφέρονται όλες οι κατηγορίες νοσοκόμων στην Αυστραλία. Είμαι κι εγώ νοσοκόμα ΔΕ και το έχω ψάξει λίγο. Νομίζω πως η κατηγορία "EN – Enrolled Nurse" είναι αυτή που μας καλύπτει... Όσο για εύρεση εργασίας, είμαι κι εγώ στο ψάξιμο. Αν βρεις κάτι σχετικό ενημέρωσε κι εμένα. Θα κάνω το ίδιο κι εγώ αν βρω κάτι που μπορεί να μας βοηθήσει.

      Comment


        Καλησπερα παιδια..ειμαι καινουριος στο φορουμ,λεγομαι Κωστας και ειμαι απο θεσσαλονικη.Ειμαι αδειουχος ηλεκτρολογος εγκαταστασεων κτιριων και ψαχνω να βρω μια δουλεια στην αυστραλια μεσω σπονσορα γιατι δεν εχω καποιον γνωστο η συγγενη εκει.Εχω το Lower για τα αγγλικα.Προσπαθω μεσω του seek να βρω κατι αλλα μεχρι στιγμης τζιφος.Αν υπαρχει καποιος εδω μεσα που να μπορουσε να βοηθησει θα του ημουν υποχρεος...το email μου ειναι sousamasgus@windowslive.com

        Comment


          Originally posted by Vasiliki Zac View Post
          Categories of Nurses in Australia | Nurse In Australia
          Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό, εδώ αναφέρονται όλες οι κατηγορίες νοσοκόμων στην Αυστραλία. Είμαι κι εγώ νοσοκόμα ΔΕ και το έχω ψάξει λίγο. Νομίζω πως η κατηγορία "EN – Enrolled Nurse" είναι αυτή που μας καλύπτει... Όσο για εύρεση εργασίας, είμαι κι εγώ στο ψάξιμο. Αν βρεις κάτι σχετικό ενημέρωσε κι εμένα. Θα κάνω το ίδιο κι εγώ αν βρω κάτι που μπορεί να μας βοηθήσει.
          Βασιλική αν εισαι ΔΕ Νοσηλευτρια πρεπει να εχεις στο μυαλο σου πως ο ANMAC (το συμβουλιο οπου περναν assessement μαιες νοσηλευτριες) θα σου ζητησει να κανεις το IRON COURSE γιατί το πτυχιο σου δεν ειναι ισαξιο με Bachelor. Για να κανεις λοιπον το IRON COURSE θα χρειαστεις 3 μηνες απο τη ζωη σου και πολλα λεφτα απο τη τσεπη σου , περι τα 13.000 $ , θα πρεπει να δωσεις στο τελος του course εξετασεις τις οποιες αν δεν τις περασεις εισαι αναγκασμενη να γυρισεις πισω στην ελλαδα. Ακομα και αν τις περασεις αν δεν εχεις βιζα που σου επιτρεπει να μεινεις στη χωρα θα πρεπει να φυγεις και να ξαναγυρισεις , στο μεσοδιαστημα κανεις τα χαρτια για το assessment & register in AHPRA (σύλλογοσ) όπου θα πρεπει να περιμενεις άλλους 3 μηνες για τη διεργασια αυτη και να σκασεις αλλο 1 χιλιαρικο περιπου εκει. Ολα αυτα στα λεω επιγραμματικα , η διαδικασια στην πραγματικοτητα ειναι πολυ μεγαλυτερη. Αυτα.
          Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavement, watch t.v., save for your old age, obey the law, repeat after me: "I am free".

          Comment


            Καλησπέρα! Για όσους είναι ήδη Αυστραλία, αν πέσει στην αντίληψή τους κάποια εργασία στον τομέα IT (όχι προγραμματισμό, ο τομέας μου είναι δίκτυα και συστήματα) ας ρίξουν ένα πμ. Ασχολούμαι επαγγελματικά με δίκτυα, υπολογιστές και server από το 1999, ενώ έχω αρκετούς τίτλους πάνω στον τομέα αυτό, από ΙΕΚ μέχρι Master και από industry titles: 3xMCTS, 1xMCITP, CCNA, A+, Network+ και έχω ξεκινήσει και το CCNP. Το Master έχει τίτλο “Networking and systems administration” και είναι από το "Charles Sturt University of Australia".

            Έχω ξεκινήσει ήδη διαδικασίες για visa,ενώ έχω positive assessment results από ACS για τον αντίστοιχο κωδικό (systems administrator) καθώς και IELTS. Επίσης έχω κάνει αίτηση για regional sponsorship για SA, αν και δεν είναι δεσμευτικό όσον αφορά την περιοχή, εφόσον μπορούν από την εταιρία να κάνουν πρόσκληση εργασίας.

            Ευχαριστώ!

            Comment


              kalitera na pas apo tin ali meria tou planiti file!!! i australia eine ENA matso halia!!!

              oi ellines ergodotes tis australias distihos psahnoun ellines thimata tis krisis file!!!

              Comment


                Αφού είναι ένα μάτσο χάλια γιατί κάθεσαι εκεί? Έλα Ελλάδα που είναι καλά.

                Comment


                  Εταιρια ψαχνει ηλεκτρολογους και μηχανολογους μηχανικους

                  Γεια σας παιδια,
                  εταιρια ψαχνει οπως λεει και ο τιτλος ηλ και μηχ μηχανικους και κανουν και σπονσορ.
                  Δινω και ενα email που μου ειπαν engineersaussie@yahoo.com.au
                  Ολα με καθε επιφυλαξη ετσι δεν παιρνω ευθυνη αλλα ποτε δεν ξερεις ετσι δεν ειναι?

                  Comment


                    Σε ποια ποια πολη και ποιο ειναι το ονομα της εταιριας?

                    Comment


                      Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά μου φαίνεται πολύ απ'ιθανο εταιρία που να δίνει βίζες να χρησιμοποιεί mail όχι εταιρικό

                      Comment


                        ψαχνω να βρω εταιρια με αυτο το mail αλλα...

                        Comment


                          Η συζυγος μου ειναι ηλεκτρολογος μηχανικος,ξανασπουδαζει ηλεκτρονικος μηχανικος στην Αδελαιδα και ελπιζουμε σε σπονσορα
                          Δυστυχως ειναι αδυνατο να βρεθει

                          Comment


                            Ειναι στο Περθ και το email ειναι εξωτερικο email απο ανθρωπο της εταιριας που κανει τις προσληψεις. Πλεον πολλες εταιριες δεν δινουν στοιχεια και κανονικα email γιατι μετα εχουν πολυ φορτο εργασιας επειδη πολλοι παιρνουν τηλεφωνο και ρωτανε. Και εδω παιδια υπαρχει κριση οποτε πολλες εταιριες εκει που ειχαν agencies για ολα αυτα τωρα προσπαθουν να τα κανουν εσωτερικα για να γλυτωσουν καποια λεφτα ειδικοτερα η μικρομεσαιες. Απο εκει και περα παιδια ουτε προμηθεια ζηταω ουτε μιζα και αν νομιζετε οτι ειναι κατι κακο μπορειται να το αγνοησετε.
                            Σε αντιθεση και εγω ειμαι ηλ. μηχανικος και εχω ερθει εδω και 1.5 χρονο με σπονσορα aljam, καμια φορα ειναι η τυχη.

                            Comment


                              Γεια σας πατριώτες.. Με την σειρά μου και εγώ να σας πω ότι είμαι γεννημένος Αυστραλία-Σίδνεϊ, μεγαλωμένος Ελλάδα από τα 5 μου, τώρα είμαι 36, και θα ξαναπάω σε λίγο καιρό πάλι. Στον κλάδο των ταχυμεταφορών - courier μπορεί να μου πει κανείς εαν έχει προοπτικές? Ήμουν ιδιοκτήτης εταιρειών πολλών courier για περίπου 10 χρόνια οπότε έχω την ανάλογη εμπειρία σε όλα τα πόστα καθώς και επαγγελματικό δίπλωμα Γ κατηγορίας και μοτοσυκλέτας. Κάτοχος αγγλικής γλώσσας και επάρκειας διδασκαλίας της καθώς και πτυχία υπολογιστών. Από μισθούς γνωρίζει κανείς τι παίζει? Σας ευχαριστώ πολύ.

                              Comment

                              Working...
                              X