Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αμερικάνικη Yπηκοότητα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Αμερικάνικη Yπηκοότητα

    Χαιρετώ ολους στο φορουμ.
    Εχω μια ερωτηση.
    Η συζυγος μου γεννηθηκε στις ΗΠΑ καιετσι εχει την αμερικανικη υπηκοοτητα.
    Εδω και χρονια ζει στην Ελλάδα.
    Μπορεί ο γιος μου να αποκτησει επισης την αμερικανικη υπηκοοτητα (ειναι 2 μισυ ετων και γεννηθηκε Ελλαδα)?και αν ναι μηπως ξερετε την διαδικασια?

    #2
    Originally posted by petext View Post
    Χαιρετώ ολους στο φορουμ.
    Εχω μια ερωτηση.
    Η συζυγος μου γεννηθηκε στις ΗΠΑ καιετσι εχει την αμερικανικη υπηκοοτητα.
    Εδω και χρονια ζει στην Ελλάδα.
    Μπορεί ο γιος μου να αποκτησει επισης την αμερικανικη υπηκοοτητα (ειναι 2 μισυ ετων και γεννηθηκε Ελλαδα)?και αν ναι μηπως ξερετε την διαδικασια?
    Ρίξε μιά ματιά εδώ http://immigration.findlaw.com/immig...-you-know.html

    Comment


      #3
      ti einai to OLP το USC ειναι US CITIZEN ξερει κανεις?

      Comment


        #4
        ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ

        ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ-ΕΣ!! ΕΧΩ ΜΗΤΕΡΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ 16ΧΡ. ΤΗΣ Κ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΙΜΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ?? ..ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΑΝ Η ΜΑΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΑ 16 ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 1986 ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ..

        Comment


          #5
          Originally posted by spyros87 View Post
          ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ-ΕΣ!! ΕΧΩ ΜΗΤΕΡΑ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ 16ΧΡ. ΤΗΣ Κ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΙΜΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΗ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ?? ..ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΑΝ Η ΜΑΝΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΑ 16 ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 1986 ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΥΠΗΚΟΟΤΗΤΑ..
          Ρίξε μία ματιά εδώ, ( ανάλογα με τη γλώσσα που καταλαβαίνεις περισσότερο ) :

          Στα αγγλικά :
          USCIS - Citizenship Through Parents

          Στα Ισπανικά :
          USCIS - Ciudadanía a través de padres

          Comment


            #6
            ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΝ Κ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΛΙΓΟ Η ΑΚΡΙΒΗΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

            Comment


              #7
              Γενικα ολοι όσοι εχουν γονεις Αμερικανους πολίτες εχουν δικαιωμα να πάρουν υπηκοότητα. Περισσοτερες πληροφοριες θα σας δωσει σιγουρα η πρεσβεία.

              Comment

              Working...
              X