Announcement

Collapse
No announcement yet.

θελω την βοηθεια σας/ tselinkas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Και εάν σε κανένα χρόνο μάθεις τα γερμανικά θα βρεις ένα πόστο σαν σερβιτόρος, μην απογοήτευσε...
    στα καλά μαγαζιά παίρνουνε / βγαίνουνε με τα tip`s καλά καλά στα 2000 με 2500 € καθαρά!!

    Μόνο. Πάρε μια απόφαση!

    Για Φρανκφουρτη βλεπε εδω

    Comment


      #32
      γεια σας φιλαρακια..να μην χανομαστε ε?χαχαχα.αν θελετε πηγαινετε στην 3 σελιδα κατω κατω .εχω κατι αναπαντητα ερωτηματα.
      τελικα κοιταξτε.λογω αυτουνου του οκτομπερφεστ δεν εχει κρεαβτια.ειπα κι εγω...μου ειπαν οτι απο 4 οκτωβριου θα εχει.οποτε αν μου κλεισουν(γιατι εστειλα e mail κ δεν μου χουν πει ακομα) παιρνω το αεροπλανο και ερχομαι.θα μεινω εκει και θα ψαχνω στην κοινοτητα και στους ελληνες στα καφενεια απο κοντα.
      εχω μια ερωτηση βασικη.εκει πλυντηρια εχει?γιατι αν ειναι να μεινω πως θα πλενω τα ρουχα μου?
      σειες πως την βλεπετε αυτην την κινηση που θα κανω?πραττω σωστα?

      Comment


        #33
        ευχαριστω και παλι συννεφακι...

        Comment


          #34
          Originally posted by tselinkas View Post
          εχω μια ερωτηση βασικη.εκει πλυντηρια εχει?γιατι αν ειναι να μεινω πως θα πλενω τα ρουχα μου?
          σειες πως την βλεπετε αυτην την κινηση που θα κανω?πραττω σωστα?
          Ψάχνε από εδώ ήδη για πληροφορίες (τηλέφωνα, διευθύνσεις, ονόματα) για προφορές εργασίας μέσο αναζήτησή σε ιστοσελίδες και τα “link” που αναφέραμε στα άλλα κείμενα και παρακάτω:

          1.να μην βασίζεσαι σε κανέναν
          2.για να μην χάνεις χρόνο και τον προσανατολισμό εκεί
          3.για να είναι η κινήσεις σου πιο συγκεκριμένες και αποτελεσματικές
          4.όταν ζητάς βοήθεια από τους πατριώτες εκεί να δούνε ότι είσαι καλά προετοιμασμένος και ενδιαφέρεσαι σοβαρά με τα αιτήματα και της απαιτήσεις σου
          5.να μην απογοήτευσε από βολεψάκηδες που θα σου λένε ότι δεν υπάρχει “δουλειά”


          Μια μέθοδο για να ερευνάς και μόνος σου σε γερμανικές ιστοσελίδες:

          εκεί που γράφει Wo (που) βάζεις -> München

          εκεί που γράφει Wας (τι) βάζεις -> Gastronomie, Aushilfe, Küchenhilfe, Reinigungskraft, Lager


          http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?countryId=DE&acro=lw&lang=el&parentId=0&c atId=0&regionIdForAdvisor=&regionIdForSE=%&regionS tring=DE0|%20:

          Just Landed - Όλοι εσείς πρέπει να ζήσουν, να εργαστούν και να μελετήσουν στο εξωτερικό: Οδηγοί χώρας, εκπατριζόμενες εργασίες και διεθνής ιδιοκτησία.


          Εάν δεν “παίζει” τίποτα μετά πάνε σε εταιρίες εύρεσης εργασίας προσωρινής απασχόλησης.
          Κέρασε ενα ποτό και πες να σε βοηθήσουν στην συνέντευξη εδώ



          Ελλάδα http://www.randstad.gr/
          Γερμανια http://www.randstad.de/

          ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΗ ΔΟΥΛΙΑ ΜΗΝ ΣΠΑΤΑΛΑΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΑΣΗΜΑΝΤΑ
          ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

          Comment


            #35
            μιλου τι να σου πω περα απο ενα τεραστιο ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες που μου δινεις και για τον χρονο που σπαταλας για τις ερωτησεις μου,οπως και φυσικα ευχαριστω ολα τα παιδια..
            η αληθεια ειναι οτι εχω κουραστει.με κουρασε να ψαχνω ωρες ατελειωτες οχι δουλεια αλλα ενα κρεβατι να μεινω.παρολη την βοηθεια σας και τα σαιτ που βαζετε η αληθεια ειναι οτι ειναι δυσκολο και να καταλαβεις το οτιδηποτε και να συνεννοηθεις μαζι τους.εχει σπιτια που ψαχνουν συγκατοικο αλλα δεν ξερεις ποτε θα ου απαντησουν,αν χρειαζονται για εναν μηνα που ενδιαφερει τοσο εμενα.στα δε κρεβατια με αλλους ολα ειναι κλεισμενα μεχρι του χρονου.εχει μονο με 20 ευρω την μερα απαρτμνετσ.βγαινει δηλ 600 τυον μηνα που θελω.δεν ξερω αν φταει η πολη..
            τωρα παω να παρω μια μια τις ταβερνες μπας και βρω ετσι δουλεια.απελπιζομαι μην δεν κανω κατι και με περιμενουν εδω τα παιδια μου και η γυναικα μου,τα ενοικια και ολες οι υποχρεωσεις..τι θα κανω αμα δεν βρω δουλεια?αντε εγω και η συζυγος κατι θα κανουμε στην χειροτερη.τα παιδια???πως θα τα μεγαλωσουμε?ευχηθειτε να βρω κατι συντομα.

            Comment


              #36
              πατριωτακια γεια σας...τελικα ερχομαι βερολινοοοοοοοοοοοοο.εχω αεροπλανο την τεταρτη.πουλαω αυριο αμαξι,εκλεισα ξενοδοχειο για εναν μηνα και ερχομαι να ψαξω δουλεια και ο θεος βοηθος.ευχηθειτε μου καλη τυχη και οποιος εχει πληροφοριες για βερολινο να με ενημερωσει...ευχαριστω για την τοσο πολυτιμη βοηθεια σας.

              Comment


                #37
                και κατι αλλο.αν ολα πανε καλα πειτε μου πως να φερω μερικα πραγματακια απο ελλαδα γερμανια?

                Comment


                  #38
                  Originally posted by tselinkas View Post
                  πατριωτακια γεια σας...τελικα ερχομαι βερολινοοοοοοοοοοοοο.εχω αεροπλανο την τεταρτη.πουλαω αυριο αμαξι,εκλεισα ξενοδοχειο για εναν μηνα και ερχομαι να ψαξω δουλεια και ο θεος βοηθος.ευχηθειτε μου καλη τυχη και οποιος εχει πληροφοριες για βερολινο να με ενημερωσει...ευχαριστω για την τοσο πολυτιμη βοηθεια σας.
                  καλη τυχη φιλε..οποιος φυγει απο την αλβανια της ευρωζωνης θα γλυτωσει..εδω θα μεινουν οι βουλευταδες με τα παιδια τους, οσοι εχουν γερες καβατζες, οι γονεις μας, καποιοι που δεν μπορουν να φυγουν ενω το θελουν, και οι πακιστανοι..κανεις αλλος..

                  και ενα τραγουδακι να σε συνοδευει

                  first we take manhatan then we take berliiiiiiiiiiinnnn

                  [YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=JTTC_fD598A&ob=av3n[/YOUTUBE]

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by tselinkas View Post
                    και κατι αλλο.αν ολα πανε καλα πειτε μου πως να φερω μερικα πραγματακια απο ελλαδα γερμανια?
                    Στείλε μου μήνυμα εάν είσαι ακόμα εδώ, θα σου δώσω κάτι πληροφορίες για Βερολίνο και το τηλέφωνο ενός καλού νταλικέρη

                    Comment


                      #40
                      ευχαριστω μιχαλη!!!!!και εσυ οτι καλυτερο..
                      μιλου εδω ειμαι.τεταρτη πρωι πεταω.περιμενω μηνυμα σου..μιλου να σαι καλα μεσα απο την καρδια μου οπως και ολους οσους καθησαν ωρες ατελειωτες να μου απαντανε.παιδια ποσο εχει ενα φτηνο notebook στην γερμανια με καμερα για να μιλαω με την οικογενεια και νουμερο κινητου απο που παιρνω και πως το ζηταω στα γερμανικα??

                      Comment


                        #41
                        αν δεν μιλας την γλωσσα πως μπορεις να πιασεις δουλεια στις λιζινγκ εταιριες?

                        Comment


                          #42
                          λοιπον παιδια.πουλησα το αμαξι(το σκοτωσα δηλαδη οσο οσο),τωρα φτιαχνω την βαλιτσα και το πρωι θα ειμαι βερολινο πρωτα ο θεος.ευχηθειτε μου καλη τυχη,να πανε ολα καλα.μιλου αμα θες απαντηασε μου στα μηνυματα που σου στειλα..θα μπαινει πατριωτακι η συζυγος μου και θα σας γραφει κι εγω μολις παρω notebook.μακαρι να βρω συντομα δουλεια και σπιτι γιατι ματωνει η καρδια μου που αφηνω την οικογενεια μου,τα παιδακια μου....
                          το κακο ειναι οτι αυτα τα λεφτα απο το αμαξι ειναι και τα τελευταια μας και αν δεν βρω δουλεια σε εναν μηνα θα γυρισω και μετα δεν ξερω τι θα γινει γιατι ζουμε σε ενοικιο...πολυ ασχημα τα παργματα..λοπιπον.ευχηθειτε μου να πανε ολα καλα.να στε ολοι καλα.καληνυχτα

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by tselinkas View Post
                            λοιπον παιδια.πουλησα το αμαξι(το σκοτωσα δηλαδη οσο οσο),τωρα φτιαχνω την βαλιτσα και το πρωι θα ειμαι βερολινο πρωτα ο θεος.ευχηθειτε μου καλη τυχη,να πανε ολα καλα.μιλου αμα θες απαντηασε μου στα μηνυματα που σου στειλα..θα μπαινει πατριωτακι η συζυγος μου και θα σας γραφει κι εγω μολις παρω notebook.μακαρι να βρω συντομα δουλεια και σπιτι γιατι ματωνει η καρδια μου που αφηνω την οικογενεια μου,τα παιδακια μου....
                            το κακο ειναι οτι αυτα τα λεφτα απο το αμαξι ειναι και τα τελευταια μας και αν δεν βρω δουλεια σε εναν μηνα θα γυρισω και μετα δεν ξερω τι θα γινει γιατι ζουμε σε ενοικιο...πολυ ασχημα τα παργματα..λοπιπον.ευχηθειτε μου να πανε ολα καλα.να στε ολοι καλα.καληνυχτα
                            Ειλικρινα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα καλα!
                            Μη το βαζεις κατω,προσπαθησε και κατι θα βρεις.
                            Σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να εχεις την οικογενεια σου κοντα σου!

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by tselinkas View Post
                              λοιπον παιδια.πουλησα το αμαξι(το σκοτωσα δηλαδη οσο οσο),τωρα φτιαχνω την βαλιτσα και το πρωι θα ειμαι βερολινο πρωτα ο θεος.ευχηθειτε μου καλη τυχη,να πανε ολα καλα.μιλου αμα θες απαντηασε μου στα μηνυματα που σου στειλα..θα μπαινει πατριωτακι η συζυγος μου και θα σας γραφει κι εγω μολις παρω notebook.μακαρι να βρω συντομα δουλεια και σπιτι γιατι ματωνει η καρδια μου που αφηνω την οικογενεια μου,τα παιδακια μου....
                              το κακο ειναι οτι αυτα τα λεφτα απο το αμαξι ειναι και τα τελευταια μας και αν δεν βρω δουλεια σε εναν μηνα θα γυρισω και μετα δεν ξερω τι θα γινει γιατι ζουμε σε ενοικιο...πολυ ασχημα τα παργματα..λοπιπον.ευχηθειτε μου να πανε ολα καλα.να στε ολοι καλα.καληνυχτα
                              Συγνώμη αδερφέ, μαζεύουμε ελιές για αυτό δεν έχω πολλή χρόνο.. σου έστειλα μήνυμα

                              Comment


                                #45
                                ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ !!!!!!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X