Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενοικιαση κατοικιας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Συνεφάκι ευχαριστώ πααααααααααααααρα πολύ για τις απαντήσεις.
    Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, θέλεις περίπου 1700-2000 τον μήνα σωστά ?

    Να ρωτήσω, όταν στα βιογραφικά σε ρωτάνε τι ποσό περιμένεις για μισθό, απαντάμε σε καθαρά ή μεικτά ?

    Comment


      #32
      ΝΟΙΚΙΑΣΜΑ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

      ΠΑΙΔΙΑ καλημερα , να ρωτησω κατι αμα ξερει κανεις, ηρθα στην γερμανια με προοπτικη να ανεβασω την οικογενεια κατευθειαν μολις βρω σπιτι, αλλα μου ειπαν οτι για να μου δωσει καποιος σπιτι πρεπει να να δουλευω 3 μηνες πρωτα, ισχυει κατι τετοιο ? γιατι μου κοπηκαν τα ποδιαοταν το εμαθα? και αν υπαρχει καποιος τροπος να βρω καμια ακρη. σας ευχαριστω.

      Comment


        #33
        Originally posted by zita38 View Post
        ΠΑΙΔΙΑ καλημερα , να ρωτησω κατι αμα ξερει κανεις, ηρθα στην γερμανια με προοπτικη να ανεβασω την οικογενεια κατευθειαν μολις βρω σπιτι, αλλα μου ειπαν οτι για να μου δωσει καποιος σπιτι πρεπει να να δουλευω 3 μηνες πρωτα, ισχυει κατι τετοιο ? γιατι μου κοπηκαν τα ποδιαοταν το εμαθα? και αν υπαρχει καποιος τροπος να βρω καμια ακρη. σας ευχαριστω.
        Τους πρωτους 3 μηνες θεωρεισαι τουριστας...
        Πολλοι ζητανε διαφορα για να νοικιασεις σπιτι, για ΣΙΓΟΥΡΙΑ.
        Αλλοι ζητανε και βεβαιωσεις απτον εργοδοτη σου και τον μισθο σου τους τελευταιους μηνες, αλλοι παλι ζητανε να δουνε το συμβολαιο κτλ.
        Αν πας να νοικιασεις σπιτι μεσω μεσιτη ειναι ακομα πιο πολυπλοκα, ζηταει και πληροφοριες απτην Schufa (οπου ειναι συγκεντρωμενες ολες οι πληροφοριες για το ποσα χρωσταει και που ο καθενας κτλ)

        Μην το βαζεις κατω. Πες ηρθα να μεινω δεν ηρθα για τουρισμο, ειμαι οικογενειαρχης, δουλεια εχω ή θα βρω και προς το παρων μπορω να ανταπεξελθω οικονομικα κτλ.
        Ψαξε μεσω εφημεριδας στις αγγελιες και μην απογοητευεσαι τοσο ευκολα

        Για εγγυηση συνηθως ζητανε δυο μερικοι και τρια ενοικια. Να ξερεις

        Comment


          #34
          ευχαριστω, απλα οταν ακουσα οτι πρεπει να μεινω 3 μηνες χωρια απο την υπολοιπη ομαδα μου ηρθε εγκεφαλικο. θα δω,ηδη γνωριστηκα με κατι ελληνες καλα παιδια και μαλλον θα με βοηθησουν.

          Comment


            #35
            Παιδια εσεις που ειστε Γερμανια θα ξερετε,δεν θα μπορουσε ο φιλος μας να νοικιασει wohnung auf zeit και να μεινει εκει με την οικογενεια του τους πρωτους μηνες μεχρι να βρει δουλεια ????

            Comment


              #36
              ego eimai γερμανια αλλα ( 3 μερες) αλλα δεν το εχω ξανακουσει αυτο ,αμα ξερεις καποια λεπτομερεια η οτι αλλο σχετικο θα ηταν ευχης εργο να μαθαινα, σε ευχαριστω

              Comment


                #37
                Anbieten. Suchen. Finden. Die größte Auswahl an Wohnungen, Häusern und Gewerbeflächen findest du nur bei ImmoScout24. Immobilien ab 0€ vermieten ✓ Jetzt Traumwohnung finden ✓ ImmobilienScout24


                για κοιταξε το ,γιατι και εγω δεν ειμαι εντελως σιγουρη,αλλα επειδη ειναι απο την αρχη η μισθωση του σπιτιου,για συγκεκριμενο χρονο θα μπορουσε να ειναι πιθανο..

                Comment


                  #38
                  επισης πολυ χρησιμες πληροφοριες γενικοτερα για τα σπιτια στην Γερμανια θα βρεις και εδω...

                  Εντυπώσεις ενός εκπαιδευτικού αποσπασμένου στη Γερμανία. Μύθοι και πραγματικότητα από τη ζωή στη χώρα αυτή αλλά και καταστάσεις (θετικές και αρνητικές) που παρατηρεί. Χρήσιμες πληροφορίες για όσους (εκπαιδευτικούς ή όχι, δεν έχει σημασία) θα ήθελαν να ακολουθήσουν.

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by nikolet View Post
                    Παιδια εσεις που ειστε Γερμανια θα ξερετε,δεν θα μπορουσε ο φιλος μας να νοικιασει wohnung auf zeit και να μεινει εκει με την οικογενεια του τους πρωτους μηνες μεχρι να βρει δουλεια ????
                    gia Hamburg px

                    Würden Sie gerne den Weg zurück nach Hause finden? Wohnung mieten → Alle Wohnungen finden Wohnung vermieten → Service auswählen und bequem anbieten Infobereich → 1001 Tipps und Informationen Wie funktioniert möbliert mieten in Hamburg? → Steps Wie funktioniert möbliert vermieten in Hamburg? → Steps


                    Jugendherbergen in Schleswig-Holstein, Hamburg und Niedersachsen für Familien, Schulklassen, Gruppen und Einzelgäste. Jetzt zum günstigsten Preis buchen!






                    Miete Zimmer und Wohnungen von Privatpersonen in Hamburg ab EUR 400/Monat. Miete deine Wohnung online und fühle dich auf der ganzen Welt zu Hause mit HousingAnywhere.


                    You can search for your suitable accommodation or property you desire the Agency Hamburg, or simply browsein our offers.

                    Comment


                      #40
                      Καλησπερα και καλο μηνα προσπαθω να βγαλω μια ακρη εδω



                      μπορω να μεινω εδω μονος μου για 6 μηνες οσπου να ερθει η οικογενεια (να βρω δουλεια κλπ κλπ) αυτα τα wohnung πληρωνεις μπροστα ενοικια κλπ ?

                      και εδω http://www.german.hostelworld.com/ho...el/Berlin/5227 μοιραζομαι το δωματιο αν καταλαβα καλα ?
                      :victory:

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by KonstantinosV View Post
                        Καλησπερα και καλο μηνα προσπαθω να βγαλω μια ακρη εδω



                        μπορω να μεινω εδω μονος μου για 6 μηνες οσπου να ερθει η οικογενεια (να βρω δουλεια κλπ κλπ) αυτα τα wohnung πληρωνεις μπροστα ενοικια κλπ ?

                        και εδω http://www.german.hostelworld.com/ho...el/Berlin/5227 μοιραζομαι το δωματιο αν καταλαβα καλα ?

                        Στο πρωτο λινκ, μπορεις να μεινεις μονος ή με παρεα ή με την οικογενεια οσο κανονισεις με τον ιδιοκτητη, οι τιμες ειναι ανα βδομαδα και συμπεριλαμβανουν και τα κοινοχρηστα. Στο τελος πληρωνεις παλι κατι για το καθαρισμα.

                        Στο δευτερο λινκ ειναι τα λεγομενα εδω jugendherbergen. Μενεις αν θελεις σε ξεχωριστο δωματιο και εχεις κοινη κουζινα κτλ. Αν θελεις για πιο φθηνα μπορεις να μεινεις και με ξενους μαζι (δεν θα στο συνιστουσα...)
                        Και οικογενειες ολοκληρες μπορουν να μεινουν σε οικογ. δωματια. Εχει και οικογ. προγραμμα. Να ρωτησεις για τις τιμες αν συμπεριλαμβανουν και το φαι. Στα περισσοτερα εχει και καντινα εντος

                        Comment


                          #42
                          ποπο συννεφακι..στο http://www.immobilienscout24.de/Such...om=result_list
                          οι τιμες ειναι για μια βδομαδα?οχι μηνιατικο ενοικιο?????????

                          Comment


                            #43
                            Originally posted by tselinkas View Post
                            ποπο συννεφακι..στο http://www.immobilienscout24.de/Such...om=result_list
                            οι τιμες ειναι για μια βδομαδα?οχι μηνιατικο ενοικιο?????????
                            Eχει διάφορα.
                            Αν γραφει pro Tag ειναι την ημερα, την διανυκτερευση δηλ.
                            αν γραφει pro Woche ειναι την βδομαδα
                            και αν γραφει pro Monat ειναι τον μηνα

                            Comment


                              #44
                              Originally posted by KonstantinosV View Post
                              Καλησπερα και καλο μηνα προσπαθω να βγαλω μια ακρη εδω



                              μπορω να μεινω εδω μονος μου για 6 μηνες οσπου να ερθει η οικογενεια (να βρω δουλεια κλπ κλπ) αυτα τα wohnung πληρωνεις μπροστα ενοικια κλπ ?

                              και εδω http://www.german.hostelworld.com/ho...el/Berlin/5227 μοιραζομαι το δωματιο αν καταλαβα καλα ?


                              ελπιζω να σε βοηθησουν λιγο και αυτα τα λινκ

                              Είναι μια καλή ιδέα, όταν πας κάπου για ένα διάστημα, να νοικιάσεις ένα επιπλωμένο διαμέρισμα αντί να μένεις σε ξενοδοχείο. Υπάρχουν διάφορα...

                              Comment


                                #45
                                παιδια καλημερα ξερει κανεις τι ειναι τα genossenschaften suchen? και πος μπορω να νοικιαω απο εκει?

                                Comment

                                Working...
                                X