Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στο Dubai.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    δυστυχως δεν εχω, μαθαινω ομως οτι λειτουργει..βεβαια καθε γραφειο διαφορετικο! μια φιλη μου που δουλευει σε πολυεθνικη εδω στην ελλαδα βρισκουν υπαλληλους για την εταιρια τους απο ελλαδα κ εξωτερικο μεσω γραφειων ευρεσεως εργασιας κ αυτο που μου ειπε ειναι πως οταν μια επιχειρηση χρησιμοποιει τετοια γραφεια για να βρει εργαζομενο τοτε πληρωνει κ τα εξοδα για να τον δει, δηλαδη ενδιαφερεται καποιοσ για σενα απο Χονγκ Κονγκ πχ? τοτε η εταιρια αναλαμβανει τα εξοδα για να πας εκει για συνεντευξη.. τα γραφεια κανονικα δεν παιρνουν λεφτα απο σενα αλλα απο την εταιρια η οποια εχει προσλαβει αυτα τα γραφεια για να της βρει εργαζομενους.. ετσι καλυπτονται τα εξοδα μεταφορας σου κ αν ειναι για αυστραλια κ η βιζα σου..

    Comment


      #32
      Originally posted by angel.co View Post
      δυστυχως δεν εχω, μαθαινω ομως οτι λειτουργει..βεβαια καθε γραφειο διαφορετικο! μια φιλη μου που δουλευει σε πολυεθνικη εδω στην ελλαδα βρισκουν υπαλληλους για την εταιρια τους απο ελλαδα κ εξωτερικο μεσω γραφειων ευρεσεως εργασιας κ αυτο που μου ειπε ειναι πως οταν μια επιχειρηση χρησιμοποιει τετοια γραφεια για να βρει εργαζομενο τοτε πληρωνει κ τα εξοδα για να τον δει, δηλαδη ενδιαφερεται καποιοσ για σενα απο Χονγκ Κονγκ πχ? τοτε η εταιρια αναλαμβανει τα εξοδα για να πας εκει για συνεντευξη.. τα γραφεια κανονικα δεν παιρνουν λεφτα απο σενα αλλα απο την εταιρια η οποια εχει προσλαβει αυτα τα γραφεια για να της βρει εργαζομενους.. ετσι καλυπτονται τα εξοδα μεταφορας σου κ αν ειναι για αυστραλια κ η βιζα σου..
      εχω παει για συνεντευξη αγγλια μεσω agent..ξερω τι λες..αυστραλια δεν ξερω πως δουλευει..θα το δω κι αυτο..
      danke schon

      Comment


        #33
        νομιζω το ιδιο θα ειναι κ για αυστραλια κ για παντου..κοιτα αν εχεις ακρη για γερμανια πηγαινε εκει κ μην το πολυψαχνεις.. αν σ αρεσει η γερμανια κ σαν χωρα κ σαν νοοτροπια, ειναι κ κοντα πηγαινε..αν θες ενα πιο μεσογειακο κλιμα κ να μην εισαι στην εμβελεια του ντομινο της ευρωπης τοτε κοιτα το γι αυστραλια.. εγω γερμανια δεν παω κ για ηθηκους λογους..δεν τους μισω η οτιδηποτε αλλα ειναι μια χωρα που περαν της ιστοριας της κ του πως εφτασε εκει που εφτασε (που δεν εφτασε μονη της) τωρα να παω σε μια χωρα που μας πολαει πορσε καγιεν κ εχουμε τα περισσοτερα αυτοκινητα της κ τωρα ξαφνικα μασ λεει σπαταλους, που αγοραζει το λαδι μας κ μας το πουλαει πισω (γτ ειμαστε κ εμεις ζωα) κ εχει τοσο ασχημη αποψη για τους ελληνες, εγω προσωπικα δεν θα ενιωθα ασφαλης..βεβαια εσυ δεν εισαι εγω κ εγω δεν ειμαι εσυ..αλλα κουβεντα να γινεται

        Comment


          #34
          σ ευχαριστω πολυ για τον χρoνο σου και τις συμβουλες σου
          θα ειμαστε σ επικοινωνια

          sign off

          Comment


            #35
            anytime

            Comment


              #36
              παιδιά, σε θέμα για Ντουμπάι έχετε πιάσει chat για Αυστραλία-Γερμανία...Χρήσιμη η κουβέντα αλλά off topic!!

              Comment


                #37
                Originally posted by jkostop View Post
                παιδιά, σε θέμα για Ντουμπάι έχετε πιάσει chat για Αυστραλία-Γερμανία...Χρήσιμη η κουβέντα αλλά off topic!!
                Εχεις απολυτο δικιο jkostop, συγνωμη που ξεφυγα με την συζητηση

                Comment


                  #38
                  OK

                  Comment


                    #39
                    Dubai... Δουλειά χειριστή μπουλντόζας.

                    Καλησπέρα πατριωτάκια....
                    Πριν λίγο μου είπε ένας γνωστός ότι θέλουν 3 χειριστές μπουλντόζας ή γκρέϊντερ
                    για να ανοίγουν δρόμους στο Dubai με σύμβαση 2 χρόνια μισθό 2.500$ και η εταιρία τους παρέχει δωρεάν σπίτι κ διατροφή.
                    Αν ενδιαφέρεται κανείς στείλτε μου με pm το τηλ. για περαιτέρω ενημέρωση.
                    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                    Comment


                      #40
                      γεια σου τι δουλειες εχει εκει;

                      Comment


                        #41
                        στο καταρ κ οποια χωρα εχει δουλειες ,ας μου πει καποιος......καποια τεχνικη εταιρια;

                        Comment


                          #42
                          Ο άνδρας μου έχει πτυχίο ΑΣΟΕΕ οικονομικά, αλλά προυπηρεσία σε προγραμματισμό Η/Υ
                          είναι 40 χρονών γνωρίζει αγγλικά, εχουμε 2 παιδια 8 και 6 χρονών .Σας παρακαλώ ΄πιστεύετε΄οτι μπορεί να βρει αξιοπρεπει εργασία στα Αραβικά εμιράτα και με πιο τρόπο. Ευχαριστώ.

                          Comment


                            #43
                            χειριστης εκσκαπτικων μηχανηματων

                            Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν υπάρχει ζήτηση χειριστών εκσκαπτικών μηχανημάτων αυτή την περίοδο στο Ντουμπάϊ?

                            Comment


                              #44
                              Αν υπάρχει κανείς από Ντουμπάϊ ή Άμπου Ντάμπι αναμένουμε με ανυποονησία κάποιες πληροφορίες: Πως είναι η ζωή, οικονομική κατάσταση, κατασκευές, μισθοί και ειδικότερα για μηχανικούς ακόμα καλύτερα...

                              Comment


                                #45
                                ανοιξα την συζητηση για ντουμπαι αλλα μαλλον για ευρωπη την κανω,
                                δεν ξερω πολλα για εκει, αν και προτειναν δουλεια ,αλλα εμπιστοσυνη δεν υπαρχει, δεν ειμαστε για να γυριζουμε

                                Comment

                                Working...
                                X