Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πληροφορίες για όλες τις χώρες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πληροφορίες για όλες τις χώρες

    Αγαπητοί,

    ένα πολύ καλό site που εντόπισα που περιέχει πληροφορίες σχετικά με την αγορά εργασίας, πως βρίσκεις αγγελίες και τι χρειάζεσαι γενικά είναι το

    Home page: Graduate jobs, Postgrad study, Work Experience, Graduate Career Information | Prospects.ac.uk

    εκεί στην πρώτο κουμπί careers advice υπάρχει επιλογή country profiles

    πχ. Country profiles | Prospects.ac.uk

    Ισως τα δεδομένα να είναι σχετικά παλιά 2010 - 2011 αλλά οι πηγές και οι γενικές πληροφορίες είναι εγκυρότατες.

    Ενδιαφέρον έχει να δει κανείς το προφίλ της χώρας μας

    #2
    σκεφτομαι να φυγω για που ομως?

    καλησπερα θα ηθελα τη γνωμη σας. Ειμαι εγκυος στο τριτο παιδακι και ο συζηγος μου δουλευει σε καζινο. Σκεφτομαστε να φυγουμε αλλα θελουμε να παμε καπου πραγματικα καλυτερα και οχι καπου που θα επειρεασει η οικονομικη κριση. Σκεφτομουν να εβρισκε καπου παρομοια δουλεια με αυτην που ηδη εργαζεται ο αντρας μου, ωστε να παιξουν ρολο το βιογραφικο του και τα χρονια προυπηρεσιας, δηλαδη σε καζινο η ξενοδοχειο. Ωστοσο με ενδιαφερει να ειναι καλα απο θεμα εγκληματικοτητας και απο θεμα εκπαιδευσης για τα μικρα. Σκεφτομουν για Γερμανια,Σουηδια η Αυστρια..οποιος γνωριζει κατι ας μου πει ...ετχαριστω εκ των προτερων!!

    Comment


      #3
      Πολύ χρήσιμες πληροφορίες.

      Comment


        #4
        Originally posted by elena_dim View Post
        καλησπερα θα ηθελα τη γνωμη σας. Ειμαι εγκυος στο τριτο παιδακι και ο συζηγος μου δουλευει σε καζινο. Σκεφτομαστε να φυγουμε αλλα θελουμε να παμε καπου πραγματικα καλυτερα και οχι καπου που θα επειρεασει η οικονομικη κριση. Σκεφτομουν να εβρισκε καπου παρομοια δουλεια με αυτην που ηδη εργαζεται ο αντρας μου, ωστε να παιξουν ρολο το βιογραφικο του και τα χρονια προυπηρεσιας, δηλαδη σε καζινο η ξενοδοχειο. Ωστοσο με ενδιαφερει να ειναι καλα απο θεμα εγκληματικοτητας και απο θεμα εκπαιδευσης για τα μικρα. Σκεφτομουν για Γερμανια,Σουηδια η Αυστρια..οποιος γνωριζει κατι ας μου πει ...ετχαριστω εκ των προτερων!!
        Γεια σου Ελενα ,βρηκα το μηνυμα σου ψαχνοντας στο φορουμ, και εγω περσυ ειχα το ιδιο προβλημα με σενα και τα ιδια κριτηρια, ψαχνοντας μονη μου στο ιντερνετ κατεληξα σε μια απο οοολες , πρεπει να σκεφτεις που εχεις κι αν εχεις γνωστους καπου, σε ποια χωρα μπορει ο συζυγος να βρει δουλεια στο στοιχειο του,που ειναι καλυτερα για τα παιδια και πολλα αλλα. Δεν μπορει κανεις να σου πει πηγαινε εδω η εκει γιατι δεν ταιριαζει σε ολους το ιδιο,ψαξε μονη σου στο ιντερνετ ,μαζεψε πληροφοριες για ολες τις χωρες και οταν καταληξεις, τα παιδια εδω θα σου πουν οτι πληροφοριες εχουν για τη συγκεκριμενη .
        Φιλικα Μαρια
        Ωσπου τέλος ένιωσα κι ας πα' να μ'έλεγαν τρελλό πως από ΄να τίποτα γίνεται ο Παράδεισος (Ελύτης)

        Comment

        Working...
        X