Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχετικά με το ΧΑΡΑΤΣΙ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Σχετικά με το ΧΑΡΑΤΣΙ

    NewsIt.gr: Αντισυνταγματική η διακοπή ρεύματος αν δεν πληρωθεί το χαράτσι της ΔΕΗ

    #2
    Θα έχει πλέον μόνιμο χαρακτήρα..... και θα το περάσουνε σε όσους έχουν δάνεια μέσα στα στεγαστικά τους.
    Αλλά ο εκβιασμός τους δε πέρασε....
    άκου να κόβεται το ρεύμα ??
    I've got the IELLTS/ Incredible Excitable Lessons to live and To Survive in Greece

    Comment


      #3
      Τώρα προχθές μου ήρθε το χαράτσι 487 ευρώ που δε το είχα πληρώσει το Δεκέβρη.....
      μου ήρθε σα ρεύμα ανεξόφλητο ωστέ να μη το αποφύγεις...
      Προσωπικά εγώ θα ψάξω να θα βρώ ποιός έκανε τη τιμολόγηση και θα του κάνω μήνυση για ψευδή χρέωση.......
      διότι άλλο χαράτσι και άλλο ρεύμα....
      θα σας πω και εγώ από αύριο ποιός τα τιμολογεί.. ωστέ να πάνε οι βολές προς τα κει.... σε περίπτωση ίδιας παράνομης χρέωσης.!!!!!!!!!
      I've got the IELLTS/ Incredible Excitable Lessons to live and To Survive in Greece

      Comment


        #4
        Εγω ειχα παει και ειχα πληρωσει..μονο το ρευμα ..και τωρα μου ηρθε να πληρωσω παλι το ρευμα γιατι τελικα εχω πληρωσει το χαρατσι ...τι να πω ....
        Αρα ο εκβιασμος τους περασε....

        Comment


          #5
          Καλημέρα... έμαθα κ το διάβασα μετά στην Εφορία ότι οι χρόνια άνεργοι κ όσοι είναι από 6 μήνες κ πάνω άνεργοι
          ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ
          μόλις έρθει ο λογαριασμός της ΔΕΗ πρέπει να πάτε στην Εφορία με την κάρτα ανεργίας σας,
          την φορολογική σας δήλωση, το Ε9, την ταυτότητά σας, κ φυσικά τον λογαριασμό της ΔΕΗ.

          υ.γ.
          αν μπορείτε κάντε κ μία βόλτα μήπως σας ζητήσουν κ κανένα άλλο χαρτί γιατί η κάθε Εφορία έχει το δικό της σύστημα...
          Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

          Comment


            #6
            Εμένα μου στείλανε οι Ελληνικές διάνοιες (δημόσιοι υπάλληλοι της ΔΕΗ) λάθος ΕΕΤΗΔΕ. Ανήκε στον γείτονα και η ΔΕΗ το πέρασε στον δικό μου μετρητή. Το αποτέλεσμα ήταν να έρθει η ειδοποίηση σε εμένα ! (ευτυχώς) Αμέσως ενημέρωσα την ΔΕΗ αλλά δεν κάνανε τίποτε. Αφού απείλησα με μηνύσεις και ενημέρωσα και το υπουργείο οικονομικών στέλνοντας με Fax όλα τα λάθη που είχαν κάνει οι βολεμένοι της ΔΕΗ , και μετά από 1,5 μήνα διορθώσανε τις παπαριές τους ! Εύχομαι πραγματικά τον Ιούνιο να γίνει η ιδιωτικοποίηση και να ξεβρομίσει ο τόπος. Η τελευταία ζημιά που δημιουργήσανε οι συνδικαλιστές της ΔΕΗ και η διοίκηση στην Ρόδο ανέρχεται στα 100,000,000 ΕΥΡΩ. ! Ακόμη βάση του επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης (ΓΕΔΔ) το πάρτι μια χαρά κρατάει !
            ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ | Ρακιντζής: Οι πρωταθλητές της διαφθοράς το 2011

            Comment

            Working...
            X