Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνικοι Η/Υ και μεταναστευση στον Καναδα..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Τεχνικοι Η/Υ και μεταναστευση στον Καναδα..

    Καλησπερα σε ολους

    σκεφτομαι και γω να παω καναδα μετα απο ολα αυτα τα ασχημα που συμβαινουν εδω στην ελλαδα..

    εχω τελειωσει προγραμματιστης πολυμεσων σε ι.ι.ε.κ..
    εχω ομως δουλεψει απο κει και περα περιπου 10χρονια σαν τεχνικος η/υ και πωλητης..

    ποιες ειναι η πρωτες κινησεις που πρεπει να κανω προκειμενου να ξεκινησω να ετοιμαζομαι και να μην χανω χρονο απο δω και απο κει ?

    καποιος να μας καθοδηγησει βημα βημα γιατι μεσα απο το google δεν βρησκει ευκολα κανεις ακρη..

    #2
    καλα ρε παιδια κανενας τεχνικος η/υ δεν θελει να παει καναδα ?

    καποιος τουλαχιστον που να ειναι ηδη εκει να πει και μας 2 πραγματα ?

    Comment


      #3
      Θελουμε να παμε φιλε Chris αλλα σε αυτην την χώρα ειναι πολυ δυσκολο να πας σαν τεχνικος ποσο μαλλον με πτυχιο μονο απο ΙΕΚ . Και εγω στα ιδια ειμαι με διαφορα οτι εχω CCNA και οπου ναναι τελειωνω και CCNP και εχω 8 χρόνια εμπειρία αλλα ειναι πολυ δυσκολα τρωω πορτα απο παντου..
      Ειναι δυσκολα με την Βιζα μην σου πω και ποιο δυσκολα απο την αυστραλια...
      Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

      Comment


        #4
        Καλησπέρα! Μου έχουν κανει πρόσκληση εργασίας από μια Εταιρεία Στεγανοποιήσης στον Καναδά. Ξερετε ποια είναι η διαδικασία για την έκδοση βίζας. Εχω μπερδευτει με τα site και δεν βγαζω άκρη. Μου ειπανε οτι γενικά με την πρόσκληση εργασίας δεν πρέπει χρόνο αληθεύει? Ευχαριστω.

        Comment


          #5
          Θανο εγραψα κατι σχετικο στο θεμα Canada
          θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

          Comment


            #6
            το θέμα είναι ότι θέσεις για "κατσαβιδάκιδες" δεν έχει εδώ. Και αν έχει είναι συνήθως φοιτητές επάνω σε κάποια τεχνική σχολή /Computer science undergrads.

            Ποιές είναι οι τεχνολογίες που είσαι εξοικειωμένος; virtualisation/ massive deployment /securitty /servers /networks /packaging. κάποιοι από τους τομείς που μπορείς να επενδύσεις.

            Υπάρχουν δουλειές, απαιτούν προσόντα όμως!

            Comment


              #7
              Παιδιά εχω μπερδευτεί...Το να βρεις εργοδότη στον Καναδά ειναι προσωπική υπόθεση..ΔΕΝ μπορει να βοηθησει το immigration στην χώρα...κι χρειαζεται να σε επιλεξει ο εργοδοτης και να σου κανει work permit ΠΡΙΝ πας στην χώρα...εκτος και αν πας με τουριστικη βιζα εκει και ψάξεις για 6μηνες να βρεις δουλεια...

              Comment

              Working...
              X