Announcement

Collapse
No announcement yet.

Απελπισμένη και χαμένη!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by patriotisa21 View Post
    Χαίρεται πατριώτακια!Είμαι καινούριο μέλος και ζητώ ευγενικά τα φώτα σας..!
    Η λύση της μετανάστευσης μοιάζει και σε μένα δυστυχώς πλεον μονόδρομος αφου παρα τις φιλότιμες προσπάθειες μου να βρω δουλεια εδω δεν καταφερα κατι.
    Το θέμα είναι πως δεν κατέχω καποιο πτυχίο σχολής,γνωρίζω σχεδόν αριστά αγγλικά και μέτρια γερμανικά..Εχω κατι μηνες προυπηρεσιας ως πωλητρια σε πολυεθνικη εταιρια και αυτο.Εχω και καποιες γνωσεις στο σερβις..
    Αν και εχω και Αυστριακή υπηκοότητα,λογω της δυσκολίας μου να μιλήσω τη γλωσσα αν και καταλαβαίνω τα πάντα ειδικά στην Αυστριακή διαλεκτο,διστάζω να παω εκει ή στην Γερμανία και θα προτιμούσα μια Αγγλοφωνη χώρα που θα ημουν πιο ανετη στην επικοινωνια..οπουδήποτε στον πλανήτη!
    Αν είχε την καλοσύνη καποιος γνώστης να μου πει τι δυνατοτητες εχω να κανω κατι εξω και αν υπαρχει καποια χωρα που ειναι πιο φιλική στην ευρεση εργασιας για ανειδικευτους θα ημουν ευγνωμον!ευχαριστω προκαταβολικα..!
    Καλωσορισες πατριωτισσα στην παρεα μας

    Απο οτι καταλαβαινω πρεπει να εισαι σε πολυ νεαρη ηλικια !!
    Επομενως μην το δενεις κομπο οτι εισαι ανιδεικευτη , εχεις ολο τον χρονο να αποκτησεις γνωσεις και ειδικοτητα !!! Διαβασε προσεκτικα το φορουμ τα θεματα για τις διαφορες χωρες ψαξε καλα και αποφασισε εσυ που σου αρεσει περισσοτερο να ζησεις Αν και νομιζω οτι πρεπει να εκμεταλλευτεις την αυστριακη υπηκοοτητα που ηδη εχεις !!! Η επιλογη ειναι δικη σου !!!!
    Να ξερεις ομως οτι οπου και να πας οι ευκαιριες και η ποιοτητα ζωης ειναι σκαλια ανωτερη απο οτι στην ελλαδα !!!
    Σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε για να βοηθησουμε !!!!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment

    Working...
    X