Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μ.Κ.Ο. για όσους έχουν Αυστραλέζικη Υπηκοότητα η Βίζα Εργασίας.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μ.Κ.Ο. για όσους έχουν Αυστραλέζικη Υπηκοότητα η Βίζα Εργασίας.

    Η παρακάτω ιδέα αφορά μόνο όσους είναι Αυστραλοί υπήκοοι ή όποιοι θα πάρουν Βίζα Εργασίας
    για να μπορούν να δουλέψουν νόμιμα κ έχουν αποφασίσει να μεταναστεύσουν μόνιμα στην Αυστραλία.

    Έχω μιλήσει με δικηγόρο για να κάνω έναρξη μίας Μ.Κ.Ο. [Μη Κυβερνητική Οργάνωση] κ μου είπε για να γίνει αυτό θέλει 22 μέλη* κ θα είναι έτοιμη το πολύ σε 2 μήνες...
    (να γίνει η σύσταση της Μ.Κ.Ο., το καταστατικό με το Δ.Σ., να δημοσιευτεί στην εφημερίδα της Κυβερνήσεως κ να πάρει από την εφορία που θα ανήκει θεωρημένα τα μπλοκ είσπραξης χρημάτων από δωρεές).
    Ο σκοπός αυτής της Μ.Κ.Ο. θα είναι: να μαζευτούν χρήματα από δωρεές μεγάλων επιχειρήσεων, εταιρειών, ιδιωτών κ των μελών του patriotaki (όποιοι θέλουν κ μπορούν φυσικά)
    για να βοηθηθούν όσοι έχουν ανάγκη στην αρχή κ μετά από κάποιους μήνες εγκατάστασής τους στην Αυστραλία να τα επιστρέψουν ξανά με δόσεις
    εφ όσον έχουν υπογράψει κ τα κατάλληλα χαρτιά πάντα με συνεννόηση από τους εκεί (aus) δικηγόρους πριν την απολαβή της συγκεκριμένης βοήθειας
    για να υπάρχει ένα δυνατό οικονομικά ταμείο πραγματικά για τους Έλληνες μετανάστες με νόμιμη παραμονή στην Αυστραλία.
    Το καλό για όσους κάνουν δωρεά κ θα παίρνουν απόδειξη του ποσού που έδωσαν είναι ότι θα έχουν μεγάλη απαλλαγή φόρων από την εφορία τους εδώ στην Ελλάδα
    κ θα βοηθούν τα μέλη της προαναφερόμενης οργάνωσης (π.χ. στην έκδοση των εισιτηρίων κ σε κάποια βασικά στην αρχή της εγκατάστασής τους κ.α.).

    *για να γίνει κάποιος-α μέλος χρειάζεται φωτοτυπία της ταυτότητας κ υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής ότι δέχεται να γίνει μέλος. Τα στοιχεία του Δικηγόρου είναι στην διάθεσή σας.

    Όποιος θέλει να γίνει μέλος ας μου στείλει pm (προσωπικό μήνυμα).
    υ.γ. Δεν υπάρχει κ ούτε θα υπάρξει ποτέ προσωπικό όφελος...!!!
    Είναι καιρός να ενωθούμε κ να δείξουμε εμπιστοσύνη ο ένας στον άλλον...!!!
    Μπορεί να γίνει πραγματικότητα κ πρέπει να προσπαθήσουμε γιατί είναι πάρα πολύ καλή ιδέα...!!!
    Φιλικά Δημήτρης.
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    #2
    ειμαι μεσα

    Comment


      #3
      Originally posted by jimathens View Post
      υ.γ. Δεν υπάρχει κ ούτε θα υπάρξει ποτέ προσωπικό όφελος...!!!
      Και οι Βουλευτές τα ίδια λέγανε

      Comment


        #4
        Just too good ..to be true...!!!
        θα συμβεί ότι συνέβη με τις δωρεές για τους πυρόπληκτους....!!!!

        Comment


          #5
          Originally posted by australian View Post
          Just too good ..to be true...!!!
          θα συμβεί ότι συνέβη με τις δωρεές για τους πυρόπληκτους....!!!!
          I am afraid so
          But it is possible to be done if the control is very good and would help a lot of people.

          Comment


            #6
            ειναι δησκολο αλλα οχι ακατορθοτο .. το θεμα ειναι οτι οπιος μπει , θα δουλεψει μονο και μονο για ενα μπραβο .... αν το αποδεχτει αυτο τοτε μπορει να πιασει .... και μην ξεχναμε οτι και οι Μ.Κ.Ο που ηπαρχουν εχουν καπια ατομα που δουλευουν γιαυτες , και αμηβοντε για την δουλεια τους ... εκη παμε σε βαθια νερα και πολησηνθετα πιος θα δουλεψει τζαμπα ??? οεο , πιος μπορει και εχει την πολητελια ??μεσα απο φορουμ εγω προτηθεμε να βοηθησω . διαβαζοντας και κατατοπηζοντας ... αλλα μεχρη εκη ... μετα ??? τα νομηκα θεματα ?? ο δηκηγορος που θα χρηαστει ?? για να στηρηξει την καθε προσπαθια ??? με επεξηγηση των νόμων ??

            Comment


              #7
              Οχι ακατόρθωτο δεν είναι. Αλλα θέλει σωστη οργάνωση και φοβερο έλενχο. Δηλαδη παραδείγματα:
              Καθορισμός σκοπού.
              Να συσταθεί επιτροπή
              Να ξεκινήσει απο απλα πράγματα και χρήσιμα όπως αυτο το φορουμ, και στην συνέχεια να βοηθήσει σε υλοποίηση σχεδίων.
              Το μεγαλύτερο μέρος να είναι απο χορηγίες, απο λαχνούς απο πώληση ημερολογίων κ.λ.π.
              Να μπορει οποιοδήποτε μέλος να ελένξει τα οικονομικα και να υπάρχουν ευθύνες (ποινικές) και οχι δικαιολογιες "δεν το διαβασα - μαζι τα φάγαμε κ.λ.π."

              Ναι γίνεται αλλά χρειάζεται πολύ σωστη διαμόρφωση. Εχω δει τι κάνει ο agoriani που προσπαθει με τις απαντήσεις να βοηθήσει τόσο κόσμο και το κάνει εθελοντικά (εκτος και εαν εχω χασει επισόδεια) Να ενα παραδειγμα που αξίζει και ο ανθρωπος αξίζει ακόμα περισσότερο. Εαν υπαρχουν οι σωστές προυποθέσεις τότε Ναι να γίνει. Μην ξεχνάτε ότι ο εθελοντισμός προάγει τον ανθρωπισμό.

              Comment


                #8
                Originally posted by australian View Post
                Just too good ..to be true...!!!
                θα συμβεί ότι συνέβη με τις δωρεές για τους πυρόπληκτους....!!!!
                Και εμείς όλοι πυρόπληκτοι είμαστε...!!!
                Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                Comment


                  #9
                  πολυ καλο ειμαι μεσα!!!

                  Comment


                    #10
                    μαζι σου.

                    Comment


                      #11
                      Προτείνω εαν θέλετε να ξεκινήσουμε κατι απλό. Να δημιουργήσουμε Γκρουπ στο facebook "Παρεα πατριωτάκια" μέλη όσοι θέλουν μέσα απο εδώ.

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by John-Chania View Post
                        Προτείνω εαν θέλετε να ξεκινήσουμε κατι απλό. Να δημιουργήσουμε Γκρουπ στο facebook "Παρεα πατριωτάκια" μέλη όσοι θέλουν μέσα απο εδώ.
                        Όχι στο facebook γιατί θα μπαίνει ο κάθε ένας κ θα λέει το κοντό του κ το μακρύ του...!!!

                        Μόνο εδώ στο Patriotaki...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #13
                          και εγω μπορω να βοηθησω

                          Comment


                            #14
                            Μη Κάθεσαι Όρμα


                            Ευτυχώς που δε συστάθηκε...

                            Comment

                            Working...
                            X