Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 41 από 41
    Senior Member Το avatar του χρήστη patrioten
    Περιοχή
    Stockholm

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΑΝΔΡEΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα patrioten
    έχεις δίκιο , δεν είμαι και πολύ συγκεκριμένος στο τι ζητάω
    έχω κάνει μονός μου μαθήματα από το διαδίκτυο σουηδικά , 4 μήνες . δεν έχω λεφτά για ιδιαίτερα . είμαι με την κοπέλα μου . όμως μέχρι να βρω καμιά δουλειά , σουηδία θα μένω μονός μου μετά θα έρθει η κοπέλα μου .
    τι ακριβός ψάχνω . καν μικρό διαμέρισμα για δύο . πτυχίο αγγλικά C1 advanced . πτυχίο ιδιωτικό κολέγιο στα οικονομικά διοίκηση επιχειρήσεων . 5 χρόνια εμπειρία πωλήσεις με ορθοπεδικά είδη . και σερβιτόρος . έχω δίπλωμα οδηγήσεις .
    με το λινκ που μου έστειλες κι σε ευχάριστο για αυτό . για δουλειά σε εργοστάσιο είτε καθαριστής ο μισθός είναι σε 21 χιλιάδες κορόνες (αυτά φτάνουν για όλα τα έξοδα?) . είτε σε καμιά περιοχή πού ψάχνουν εργάτες , βιομηχανική περιοχή . καμιά δουλειά οπού ολίγοις γλώσσα δεν είναι πρόβλημα .
    επίσημα δηλαδή ότι στο λινκ λέει 22χλ. κορόνες μα όταν πας στον αφεντικό σου λέει πχ 15χλ . αυτό εννοώ άλλα επίσημα και άλλα κάνουν στην αγορά .
    ευχάριστο για την βοήθεια .
    Γεια σου Αντρέα...λοιπόν,... σπίτι είναι σχεδόν αδύνατον να βρείς (αν βρείς θα το πληρώσεις πανάκριβα δλδ διαμερισματάκι για δύο 15.000sek+++, το ίδιο και για δουλειά θα πέσεις θύμα άγριας εκμετάλλευσης, τα ποσά που αναφέρεις είναι μικτά τα καθαρά είναι (μείον -30%+) λιγότερα και τα παίρνουν Σουηδοί με πτυχία...(εδώ Σουηδία έχουν έρθει όλες οι φυλές του πλανήτη, έχει παντού πολλούς μετανάστες, με αποτέλεσμα το βιοτικό επίπεδο να πέφτει συνεχώς)...sorry αν σε στενοχώρησα...αλλά τώρα τα πράγματα εδώ είναι έτσι...αν ζείς στα Χανιά όπως βλέπω, πάλεψε το εκεί, 100% είναι καλύτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη patrioten : 23-10-2017 στις 12:29
    "Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός."

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

1. Μεταφορα χρηματων στη Σουηδια
    Από 00000 in forum Ενοίκιο,Σπίτι και γενικά Έξοδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-2016, 12:29
  2. Σχετικά με μεταφορά χρημάτων απο και προς την Αυστραλία
    Από blue_mermaid in forum Μεταφορά πραγμάτων απο και προς την Αυστραλία
    Απαντήσεις: 192
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-2016, 22:11