Announcement

Collapse
No announcement yet.

Θέμα για Έλληνες που φεύγουν μετανάστες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Θέμα για Έλληνες που φεύγουν μετανάστες

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους,

    Εριξα μια ματιά στο Ίντερνετ και βρήκα μια πολύ όμορφη ηλεκτρονική σελίδα που αποτελεί δίαυλο επικοινωνίας ανάμεσα στους Έλληνες που μένουν στη χώρα και στους Έλληνες που οδηγούνται στη λύση της μετανάστευσης. Επιθυμώ να κάνω μερικά θέματα με Έλληνες που αποφάσισαν να φύγουν από την Ελλάδα για να εργαστούν σε κάποια άλλη χώρα.
    Το "αφιέρωμα" αυτό το ξεκίνησα με δύο νέα παιδιά που μετανάστευσαν για Ταϊλάνδη και Ολλανδία.
    Όσοι θέλετε να προχωρήσουμε σε μια συνέντευξη
    μπορεί να στείλει email στο vgenis@pegasus.gr

    Το προηγούμενο δημοσίευμα Nέοι Ελληνες που βρίσκουν την τύχη τους στο εξωτερικό | ενθετα , εργασια , eπικαιροτητα | ethnos.gr

    Να είστε καλά και όσοι όσοι φεύγετε από την Ελλάδα, να μην μας ξεχνάτε.

    Θοδωρής

    #3
    Καλημερα,
    ποια ειναι αυτη η ιστοσελιδα για την οποια μιλας?
    Παντως εγω δεν εχω ορεξη για συνεντευξη, αν και με εχουν ρωτησει στο παρελθον απο Ελληνικη εφημεριδα, ειναι το τελευταιο που μας απασχολει εδω τους Ελληνες , χωρις παρεξηγηση.
    Από Ελλαδα εφυγα γιατι δεν αντεχα αλλο την μιζερια που μας χωνουν καθε μερα οι προυχοντες και μερικοι δημοσιογραφοι/εκδοτες που εφτιαξαν το εδαφος και τρομοκρατησαν τον κοσμο τοσο καιρο (π.χ. η κινδυνολογια οτι θα φυγουμε απο το Ευρω σταματησε την αγορα και εδιωξε πολλα χρηματα στο εξωτερικο).
    Ηρθα εδω να ζησω το υπολοιπο της ζωης μου χωρις να εχω αυτο το αγχος και την καταστροφολογια που μενεται στην πατριδα, οσο το δυνατον λιγοτερα νεα ακουω απο Ελλαδα τοσο καλυτερα περναει η μερα......

    αντε να εισαστε καλα και καλη δυναμη σε ολους.....

    Comment


      #4
      Originally posted by panos1966 View Post
      Καλημερα,
      Ηρθα εδω να ζησω το υπολοιπο της ζωης μου χωρις να εχω αυτο το αγχος και την καταστροφολογια που μενεται στην πατριδα, οσο το δυνατον λιγοτερα νεα ακουω απο Ελλαδα τοσο καλυτερα περναει η μερα......

      αντε να εισαστε καλα και καλη δυναμη σε ολους.....
      ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΟΛΑ...!!!
      Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

      Comment

      Working...
      X