Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για ποιον λόγο δεν φεύγετε από την Ελλάδα παρόλο την κατάσταση που επικρατεί?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    [QUOTE=overforty;60254]Ποια Πατριδα ?.........................

    Συμφωνώ κιεγώ και επαυξάνω !!!


    Νοιώθω ευτυχισμένη και ήρεμη απο τότε που έφυγα απο την Ελλάδα ! Τι να νοσταλγήσω ...τι καλό μου πρόσφερε η πατρίδα μου ? Με τους συγγενείς και φίλους μου μπορώ να έχω όση επαφή θέλω , ας είναι καλά τα αεροπλάνα και η τεχνολογία .

    Εγώ περισσότερο θυμό νοιώθω για την πατρίδα μου παρά νοσταλγία .....

    Οσο για τις αναμνήσεις , για το παρελθόν μας , αυτό τα κουβαλάμε μέσα στην καρδιά μας στην ψυχή μας στο μυαλό μας !!!!
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #32
      Παιδιά και εγώ να συμφωνήσω σε αυτό το ότι όπου γής και πατρίς και στο imagine του John Lennon και σε πολλά άλλα. Εγώ ανέφερα τον ορισμό πατρίδα σαν ένα όχι γεωγραφικό αλλά εθιμικό και ψυχικό κόσμο που μεγαλώσαμε. Όπως λέμε είμαι Ηπειρώτης, Κρητικός κτλ όχι με την έννοια την γεωγραφική αλλά με τις εικόνες που έχεις μεγαλώσει. Αυτές η εικόνες είναι που μένουν μέσα σου και σε διαμορφώνουν σαν άνθρωπο. Πατρίδα είναι τα αισθήματα που έχουμε μέσα μας και είναι στο ασυνείδητο μας, στα παραμύθια που μας λέγαν οι γιαγιάδες μας. Μην βάζουμε σε ένα τσουβάλι την σημερινή κατάσταση (ακόμα και την κατάσταση της νεοελλάδας) με την έννοια πατρίδα. Είμαι Έλληνας και είμαι περίφανος που είμαι Έλληνας. Είμαι ευγνόμων σε μια χώρα σαν την Γερμανία που μου δίνει την δυνατότητα να ονειρευτώ το μέλλον, μου προσφέρει σιγουριά και ασφάλεια κ.α αλλά μια ζωή θα είμαι ΕΛΛΗΝΑΣ στην ψυχή μου.
      It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

      Comment


        #33
        Τα είπες όλα μεγάλε!

        Πραγματικά είναι δυστυχώς για την Ελλάδα ακριβώς έτσι.Πιστεύω πως μας πονάει όλους αλλά είναι ακριβώς έτσι.Η αποτυχία στην πατρίδα μας για όσους επιλέγουν την ευθεία οδό είναι δεδομένη!Και στη συνέχεια μπορεί να βρεθείς και κατηγορούμενος όταν το κάθε λαμόγιο τη βγάζει στον αφρό!Ε συγγνώμη, τέτοια πατρίδα να τη βράσω!Προτού προσελκύσουν τους 'ξένους απενδυτές' ας γίνουν πρώτα ελκυστικοί προς τους τίμιους και φιλότιμους έλληνες καθώς και στις αδύναμες ομάδες ανθρώπων, ανεξάρτητα απο εθνικότητα.
        Αν ποτέ πάρετε τη δύσκολη απόφαση να φύγετε, θα διαπιστώσετε με θλίψη πως η μεταχείρισή σας στο εξωτερικό θα είναι πολύ πιό αξιοπρεπής απ'ότι στη χώρα μας!:Όπου δυστυχώς ο απλός πολίτης τραβάει τα πάνδεινα και μάλιστα απο συμπατριώτες του που πληρώνονται απο τον ίδιο του τον ιδρώτα!
        Παλιά έφευγε ο κόσμος με βαριά καρδιά μετανάστης, τώρα πλέον φεύγουν πολλοί με συναισθήματα χαράς και αγανάκτησης!


        Originally posted by overforty
        Συμφωνω απολυτα.

        Θα σας γραψω πως αποφασισα εγω να φυγω.
        Μπορω να πω οτι ανηκα στην μεσαια εισοδηματικη Ταξη. Ουτε πολλα αλλα ουτε κ λιγα. Απλα καποια στιγμη εκανα μια και μοναδικη λαθος επιχειρηματικη κινηση.
        Και οχι μονο τα εχασα ολα (επιχειρηση, οικογενεια (εννοω διαζυγιο), φιλους) αλλα λογω του απιστευτου ηλιθιου δικαστικου κ νομικου συστηματος, βρεθηκα κατηγορουμενος. Πως να αποδειξεις οτι εισαι αθωος οταν δεν σου δινει την ευκαιρεια να το κανεις με συνεχεις αναβολες που τραβανε χρονια. Στην Γερμανια πολυ απλα δηλωνεις πτωχευση για 7 χρονια, και το κρατος σε αφηνει να ζεις σαν ανθρωπος με εισοδημα μεχρι 1,400€, χωρις να εχεις την αναγκη να κρυφτεις απο κανενα. Στην Ελλαδα δυστηχως ειναι πολυ διαφορετικα.

        Ετσι επρεπε να αποφασισω : Τραβαω μια αυτοκτονια και ησυχαζω ? Η φευγω οπουδηποτε και προσπαθω απο το μειον ? (αν ξεκινουσα απο το μηδεν θα ημουν πολυ ευχαριστημενος)
        Ειλικρινα τους πρωτους 10 μηνες ηταν παρα μα παρα πολυ δυσκολα. Οχι απο θεμα διαφορετικων συνθηκων εργασιας, ισα ισα που με την πολλη δουλεια ξεχνιομουνα. Στην ψυχολογια ηταν ο μεγαλος πολεμος. Εικονες αναμνησεις, πραγματα καθημερινα που ομως φαινοταν τοσο μακρινα πια. Και για να νικησεις την ασχημη ψυχολογια θελει πολυ δυναμη. Την δυναμη μου την εδινε και μου την δινει ο γιος μου που ηταν πια μακρυα. και για αρκετα χρονια τον εβλεπα και τον βλεπω μονο 2 φορες τον χρονο.
        Τι ειναι ομως καλυτερο, να σε βλεπει το παιδι σου καθε μερα σε αθλια ψυχολογικη κ οικονομικη κατασταση χωρις να μπορεις να του προσφερεις Τ Ι Π Ο Τ Α απολυτως ?
        Η να του μιλας καθε μερα στο τηλεφωνο και να τον βλεπεις εστω 2 φορες τον χρονο, αλλα αυτες τις πολυ λιγες ημερες να τις ευχαριστιεστε και οι δυο. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα αν το δεις με ψυχρη λογικη, ειναι η μοναδικη λυση για ολους μεσα στην οικογενεια.
        Και σας ρωταω τωρα εσας που ειστε εκει, αλλα φοβαστε να φυγετε. Το βλεπετε οτι ερχεται, και μεγαλωνει, και καθε μερα χειροτερευει. Τι περιμενετε επιτελους ? Θα γινει κατι μαγικο και ξαφνικα θα εξαφανιστουν τα οποια προβλήματα εχει ο καθενας ? Και φυσικα οχι. Αλλα συνεχιζεται και περιμενετε....
        Η ζωη δεν τελειωνει, αρκει να το θελουμε πραγματικα. Τιποτα δεν ειναι ευκολο, οπως και τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο.
        Θελει κοτσια ομως.

        Διαβαζω καθε μερα ειδησεις απο διαφορα Site, και ειλικρινα ντρεπομαι που η Πατριδα μου ειναι η Ελλαδα. Το τι κανανε οι προγονοι μας δεν εχει καμια απολυτως σχεση. Σημερα τι κανουμε εμεις ειναι που μετραει. Πατριδα σου ειναι εκει που ζεις, εκει που αισθανεσαι οτι σε σεβονται και τους σεβεσαι. Μα θα μου πεις κ στην Γερμανια γινεται αυτο κ κεινο και το αλλο. Ναι Οκ, εξαιρεσεις υπαρχουν κ θα υπαρχουν παντου.
        Μοναχο, Ντισελντορφ, Φρανκφουρτη, ειναι μεσα στην πρωτη 20αδα στον κοσμο, για πολεις που εχουν το καλυτερο βιοτικο επιπεδο για να ζει καποιος.
        Ειναι διπλα σας, αποφασιστε το και ξεφυγετε απο τον αργο θανατο ....

        Εδω υπαρχουν Ελληνες που βοηθανε αλλα υπαρχει και η αλλη κατηγορια. αυτη που σε κοιταζει με μισο ματι, μηπως και σηκωσεις κεφαλι και γινεις καλυτερος απο αυτους.
        Τι να λεμε τωρα....
        Ειλικρινα σας λεω δεν με νοιαζει πια αν θα γινω Γερμανος, Κινεζος, η Νιγηριανος. Με νοιαζει να ζω σαν ανθρωπος και να μπορω να προσφερω σε αυτους που αγαπω και με αγαπουν.
        Τα υπολοιπα περι πατριδας, παραδοσεων, ηθη και εθιμα ειναι τριχες κατσαρες. Τα λενε αυτοι που ζουν σε αλλον κοσμο χωρις προβληματα ισως.
        Ρωτα σημερα μια μεση Ελληνικη οικογενεια πως περναει, αν καλυπτει τις βασικες αναγκες της, και τι ονειρα εχει.
        Η απαντηση βρισκεται στις καθημερινες αυτοκτονιες. Δεν υπαρχουν ονειρα, δεν υπαρχουν πατριδες, δεν υπαρχει θερμανση, δεν υπαρχει φαγητο.
        Φοροι, τελη κυκλοφοριας, και κατι αλλα, ειναι ψιλα γραμματα πια.
        Λοιπον δεν θελω να αρχισουν τα ψυχολογικα μου, και σταματαω εδω.
        Σορρυ που σας κουρασα, αλλα θα εσκαγα αν δεν τα εγραφα.
        Αντε Τσιους....

        Comment


          #34
          Τι δεν καταλαβαινεις ?
          Καλες οι αμπελοφιλοσοφιες, αλλα δεν σου δινουν τα απαραιτητα προς το ζην συγκατοικε σε αυτον τον ομορφο κοσμο milu.
          Δεν σε κατηγορω που σκεφτεσαι ετσι, δικαιωμα σου ειναι και καλα κανεις.
          Απλα σκεψου χιλιαδες, εκατομμυρια, Ελληνων που ειναι σε πολυ ασχημη θεση, και βριζουν ολοι μα ολοι το κρατος-πατριδα.
          Αν καταλαβα καλα, το προβλημα μας ειναι αποκλειστικα και μονο ψυχολογικο, και οταν το λυσουμε, και ξεπερασουμε την υπαρξιακη μας αγωνια, τοτε θα μπορουμε να ξαναγαπησουμε την πατριδα που μας σκεφτετε και μας φροντιζει τοσο πολυ, που μας αναγκαζει να μεταναστευσουμε μαζικα.

          Comment


            #35
            Δεν ειναι αμπελοφιλοσοφια η πρωτη υλη της φιλοσοφιας,η πατριδα."οις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περι πάτρης¨ γραφτηκε στην Ιλιαδα πριν 3000 χρονια και μας διατηρησε μεσα στους αιωνες μεσα απο τις χειροτερες κακουχιες,δεν μπορουμε εμεις σημερα να λεμε τα δικα μας επειδη μας πανε ολα στραβα.

            Comment


              #36
              Οτι στραβο υπαρχει σημερα ανηκει στο κρατος...αυτο παιρνει τα ευσημα αλλα κ ετουτος ο λαος ειναι αξεστος...προσπαθει μεσα απο τα λαμπρα μυαλια ολιγων να επιδειχθει....να φανει καμποσος...κ ο εγωισμος κ η υπερβολη κ η ματαιοδοξια δινουν κ παιρνουν!!
              Καλα ολα οσα κανανε οι αρχαιοι αλλα αυτα εγιναν...τωρα τι?????Και ολα αυτα που εχουν προσφερει τα λαμπρα μυαλα της πατριδας μας δεν ηταν με κοπι-ραιτ αλλα για ολους τους ανθρωπους που πατουνε πανω σε ετουτη την γη...οπως εξαλλου εχουν προσφερει κ μεγαλα μυαλια αλλων εθνικοτητων στην ανθρωποτητα!
              “Nothing is forever”

              Comment


                #37
                Καπως ετσι.........

                Originally posted by overforty
                Συμφωνω απολυτα.

                Θα σας γραψω πως αποφασισα εγω να φυγω.
                Μπορω να πω οτι ανηκα στην μεσαια εισοδηματικη Ταξη. Ουτε πολλα αλλα ουτε κ λιγα. Απλα καποια στιγμη εκανα μια και μοναδικη λαθος επιχειρηματικη κινηση.
                Και οχι μονο τα εχασα ολα (επιχειρηση, οικογενεια (εννοω διαζυγιο), φιλους) αλλα λογω του απιστευτου ηλιθιου δικαστικου κ νομικου συστηματος, βρεθηκα κατηγορουμενος. Πως να αποδειξεις οτι εισαι αθωος οταν δεν σου δινει την ευκαιρεια να το κανεις με συνεχεις αναβολες που τραβανε χρονια. Στην Γερμανια πολυ απλα δηλωνεις πτωχευση για 7 χρονια, και το κρατος σε αφηνει να ζεις σαν ανθρωπος με εισοδημα μεχρι 1,400€, χωρις να εχεις την αναγκη να κρυφτεις απο κανενα. Στην Ελλαδα δυστηχως ειναι πολυ διαφορετικα.

                Ετσι επρεπε να αποφασισω : Τραβαω μια αυτοκτονια και ησυχαζω ? Η φευγω οπουδηποτε και προσπαθω απο το μειον ? (αν ξεκινουσα απο το μηδεν θα ημουν πολυ ευχαριστημενος)
                Ειλικρινα τους πρωτους 10 μηνες ηταν παρα μα παρα πολυ δυσκολα. Οχι απο θεμα διαφορετικων συνθηκων εργασιας, ισα ισα που με την πολλη δουλεια ξεχνιομουνα. Στην ψυχολογια ηταν ο μεγαλος πολεμος. Εικονες αναμνησεις, πραγματα καθημερινα που ομως φαινοταν τοσο μακρινα πια. Και για να νικησεις την ασχημη ψυχολογια θελει πολυ δυναμη. Την δυναμη μου την εδινε και μου την δινει ο γιος μου που ηταν πια μακρυα. και για αρκετα χρονια τον εβλεπα και τον βλεπω μονο 2 φορες τον χρονο.
                Τι ειναι ομως καλυτερο, να σε βλεπει το παιδι σου καθε μερα σε αθλια ψυχολογικη κ οικονομικη κατασταση χωρις να μπορεις να του προσφερεις Τ Ι Π Ο Τ Α απολυτως ?
                Η να του μιλας καθε μερα στο τηλεφωνο και να τον βλεπεις εστω 2 φορες τον χρονο, αλλα αυτες τις πολυ λιγες ημερες να τις ευχαριστιεστε και οι δυο. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα αν το δεις με ψυχρη λογικη, ειναι η μοναδικη λυση για ολους μεσα στην οικογενεια.
                Και σας ρωταω τωρα εσας που ειστε εκει, αλλα φοβαστε να φυγετε. Το βλεπετε οτι ερχεται, και μεγαλωνει, και καθε μερα χειροτερευει. Τι περιμενετε επιτελους ? Θα γινει κατι μαγικο και ξαφνικα θα εξαφανιστουν τα οποια προβλήματα εχει ο καθενας ? Και φυσικα οχι. Αλλα συνεχιζεται και περιμενετε....
                Η ζωη δεν τελειωνει, αρκει να το θελουμε πραγματικα. Τιποτα δεν ειναι ευκολο, οπως και τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο.
                Θελει κοτσια ομως.

                Διαβαζω καθε μερα ειδησεις απο διαφορα Site, και ειλικρινα ντρεπομαι που η Πατριδα μου ειναι η Ελλαδα. Το τι κανανε οι προγονοι μας δεν εχει καμια απολυτως σχεση. Σημερα τι κανουμε εμεις ειναι που μετραει. Πατριδα σου ειναι εκει που ζεις, εκει που αισθανεσαι οτι σε σεβονται και τους σεβεσαι. Μα θα μου πεις κ στην Γερμανια γινεται αυτο κ κεινο και το αλλο. Ναι Οκ, εξαιρεσεις υπαρχουν κ θα υπαρχουν παντου.
                Μοναχο, Ντισελντορφ, Φρανκφουρτη, ειναι μεσα στην πρωτη 20αδα στον κοσμο, για πολεις που εχουν το καλυτερο βιοτικο επιπεδο για να ζει καποιος.
                Ειναι διπλα σας, αποφασιστε το και ξεφυγετε απο τον αργο θανατο ....

                Εδω υπαρχουν Ελληνες που βοηθανε αλλα υπαρχει και η αλλη κατηγορια. αυτη που σε κοιταζει με μισο ματι, μηπως και σηκωσεις κεφαλι και γινεις καλυτερος απο αυτους.
                Τι να λεμε τωρα....
                Ειλικρινα σας λεω δεν με νοιαζει πια αν θα γινω Γερμανος, Κινεζος, η Νιγηριανος. Με νοιαζει να ζω σαν ανθρωπος και να μπορω να προσφερω σε αυτους που αγαπω και με αγαπουν.
                Τα υπολοιπα περι πατριδας, παραδοσεων, ηθη και εθιμα ειναι τριχες κατσαρες. Τα λενε αυτοι που ζουν σε αλλον κοσμο χωρις προβληματα ισως.
                Ρωτα σημερα μια μεση Ελληνικη οικογενεια πως περναει, αν καλυπτει τις βασικες αναγκες της, και τι ονειρα εχει.
                Η απαντηση βρισκεται στις καθημερινες αυτοκτονιες. Δεν υπαρχουν ονειρα, δεν υπαρχουν πατριδες, δεν υπαρχει θερμανση, δεν υπαρχει φαγητο.
                Φοροι, τελη κυκλοφοριας, και κατι αλλα, ειναι ψιλα γραμματα πια.
                Λοιπον δεν θελω να αρχισουν τα ψυχολογικα μου, και σταματαω εδω.
                Σορρυ που σας κουρασα, αλλα θα εσκαγα αν δεν τα εγραφα.
                Αντε Τσιους....
                Καπως ετσι φυγαμε και εμεις........απλα για να μην το κουραζουμε πολυ εχω κατασταλαξει μετα απο καιρο,σε δυο κατηγοριες υποψηφιων (Νεο)Μεταναστων.
                Στην πρωτη ,και δημοφιλεστερη κατηγορια,ειναι οι ανθρωποι που ξαφνικα απο το πουθενα εχασαν τη δουλεια τους,τη μοναδικη πηγη εσοδων,και χωρις καμμια καβαντζα οικονομικη,χωρις υποστηριξη,και στηριξη απο οικογενεια,αναγκαστηκαν να ζητησουν καταφυγιο σε καποια αλλη χωρα,αντιμετωπιζοντας προβλημα επιβιωσης(εδω ανηκω και εγω).Μαλιστα οι ανθρωποι αυτοι,φτανοντας στη χωρα που διαλεξαν,δεν εχουν τη πολυτελεια να "ανασανουν",η να γνωρισουν το περιβαλλον,πρεπει να δουλεψουν αμεσα,και μαλιστα απο "χτες"


                Στη δευετρη κατηγορια ανηκουν οι ανθρωποι προερχομενοι απο πολυ "Γερες βασεις" που εχουν αρκετη οικονομικη ευχερεια,ετσι ωστε να μην δουλεψουν απο την αρχη φευγοντας απο ελλαδα,πηγαινοντας ετσι σχολειο,μαθαινοντας τη γλωσσα,και ζωντας μια ζωη ανθρωπινη και χαλαρη.Ειναι ατομα απο την πρωην Μεσαια αστικη ταξη της ελλαδας,που βλεπουν σιγα σιγα να χανεται η οικονομικη ευμαρεια που ειχαν.


                Οπως και να εχει ,ειναι διαφορετικα τα κινητρα:αν ανηκεις στην πρωτη κατηγορια,πνιγεις το συναισθημα που σε κραταει εκει που εισαι,βαζεις στοχους,"ανεβαζεις στροφες" και απογειωνεσαι.
                Αν εισαι απο τους "χαλαρους" τις δευτερης ,τοτε,κανεις οτι μπορεις για να το αναβαλλεις,και οταν το κανεις,το απολαμβανεις ,γιατι ολα ειναι χαλαρα......

                Comment


                  #38
                  Originally posted by Iraman View Post
                  ..................της φιλοσοφιας,η πατριδα."οις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περι πάτρης..
                  Απλά με το πέρασμα τον χρόνων έγινε ένας μικρός αναγραμματισμός και το "πάτρης" έγινε "πάρτης" εξού και η μελλοντική ονομασία της χώρας σε partakistan....

                  Comment


                    #39
                    Originally posted by australian View Post
                    Απλά με το πέρασμα τον χρόνων έγινε ένας μικρός αναγραμματισμός και το "πάτρης" έγινε "πάρτης" εξού και η μελλοντική ονομασία της χώρας σε partakistan....
                    σωστος...

                    επισης σχετικά με το '' είς οιωνός άριστος ,αμύνεσθαι περί πάτρης''...τον Τρώα Εκτορα εβαλε ο Ομηρος στην Ιλιάδα ,να λεει τον πιό όμορφο στίχο της ....
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      #40
                      Ας μην ανοιξουμε καλυτερα αυτη την πικρη κουβεντα περι "πατριδος"............εμεις αμυνομασταν και αμυνομαστε,αλλα οταν υπαρχουν τερατομορφοι εφιαλτες που ανοιγουν περασματα ,τοτε.........τοτε η μονη λυση ειναι να αποκτησεις δυναμη ,και να γυρισεις ,και οπως μπορεις να εξολοθρευσεις τα τερατα αυτα...--



                      Πολέμιον ανθρώποις αυτοί εαυτοίς.
                      Ανάχαρσις,

                      Comment


                        #41
                        Originally posted by australian View Post
                        Απλά με το πέρασμα τον χρόνων έγινε ένας μικρός αναγραμματισμός και το "πάτρης" έγινε "πάρτης" εξού και η μελλοντική ονομασία της χώρας σε partakistan....
                        Συμφωνώ και επαυξάνω !!
                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          #42
                          και μεσα στον καημο μας εχουμε και τον βλακακο τον ΓΓ του υπουργειου Οικονομικων να λεει οτι τα 586 του κατωτατου μισθου στην Ελλαδα ειναι υψηλα!!! Ευτιχως ο καλος υπουργος μας μας διαβεβαιωσε οτι δεν θα μειωθει ο κατωτατος απλα θα μεινει ετσι μεχρι το τελος του δημοσιονομικου προγραμματος... το 2020.. δηλαδη... 586 ευρω μεχρι το 2020....
                          επειδη ζω στην Κρητη σας λεω οτι εφοσων πεφτει πεινα και ανεργια στην Κρητη αν παει ετσι το πραγμα σε 3 χρονια θα ειμαστε σαν την Ρουμανια επι τσαουσεσκου μαθηματικα... γιαυτο ... save αλεκος!
                          Better Think twice instead once

                          Comment


                            #43
                            Γιατι μηπως οι Τρωες ηταν ξενοι,αλλη φυλη;Μονοι μας τρωγομαστε και "δινομαστε" απο παντα.586 ευρω και με τις τιμες να ανεβαινουν,ειναι θεμα χρονου να αδειασει η χωρα και γονατισει ο κοσμος.Αλλα εχει και το καλο του αυτο,μηπως και βαλουμε μυαλο στην καλπη.Αντε να δουμε

                            Comment


                              #44
                              Ναι στην καλπη ειδαμε .. τωρα θα παρει κανα 20% η χρυση αυγη και θα εχουμε εκτος τα λαμογια και τους βλακες στην βουλη εις τους αιωνες των αιωνων... αμην
                              Εξαφανιζολ λεμε!
                              Better Think twice instead once

                              Comment


                                #45
                                Μαρεσει που το θεμα ειναι, οι λογοι που ΔΕΝ φευγουμε. ολοι γραψατε τους λογους που φευγετε! χεχεχεχεχεχε, τρελα ειμαστε! ποσο αγανακτηση τελικα εχουμε μεσα μας, που αλλα διαβαζουμε και αλλα γραφουμε! μην προσβληθεί καποιος, το λεω εντελως φιλικα και με μια δόση χιούμορ! αντε φιλια!
                                i don't do drugs, i am drugs!

                                Comment

                                Working...
                                X