Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μετανάστευση στη Σουηδία 7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Μετανάστευση στη Σουηδία 7


    #2
    Συνεχίζουμε δυναμικά ......
    Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
    Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

    Comment


      #3
      Kοιτα να δεις που ειδα με αλλο ματι την μεταναστευση στην Σουηδια αλλα και στην Ευρωπη γενικοτερα..Εκει που ελεγα μπα..

      Εριξα μια ματια στα εξαιρετικα θεματα που ανεβασατε,ψαχτηκα λιγο τις τελευταιες 2 ωρες,γκουγκλαρα πως στο καλο λεγεται η δουλεια που εκανα για καμποσα χρονια(και παρατησα πριν 2 ετη..)..εγραψα,ξαναεγραψα.. Plattsattare μου βγηκε..

      ..για να δω λεω..

      Γκουγκλαρω παλι,τι να δω,ειναι στα επαγγελματα που εχουν ελλειψη(!)..
      ..ε,ρε μαθε τεχνη και αστηνε,καλα μου ελεγε ο πατερας μου..

      Ξαναμανα searching στο νετ και τσουπ,ενα καρο αγγελιες για δουλεια..
      Τσεκαρω καλα και να'σου που πετυχαινω και ελληνα εργοδοτη.. Νικολαος Κιτσος.. Εταιρια κατασκευαστικη στο Sundbyberg(γλωσεψα την μπερδα μου)

      Καλο φαινεται το μερος,λεω δεν του στελνω ενα μην..

      Πρωτη αντιδραση(και αμεση)θετικη,ειδωμεν

      Comment


        #4
        Μπραβο, καλή σου επιτυχία λοιπον ευχομαι ολα να πανε καλα.

        Comment


          #5
          Πολυ ωραια!!!με το καλο!ολα να σου πανε βολικα

          Comment


            #6
            Μπραβο φιλε μας απο την Κω...σου ευχομαι να σου πανε ολα οπως τα ονειρευεσαι...
            Μπορεί να απογοητευτείς αν αποτύχεις, αλλά είσαι χαμένος αν δεν προσπαθήσεις.
            ~Beverly Sills~ | (Αμερικανίδα υψίφωνος) | γ. 1929

            Comment


              #7
              Πατριωτάκι απο την Κώ Μπράβο !!
              Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
              Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

              Comment


                #8
                Καλησπέρα παιδια,
                πολυ καλη η δουλειά σας εδώ και μπραβο σε όλους σας !!!
                ... εχω και εγώ το "προβληματακι μου" και αποτι βλεπω ΙΣΩΣ κάποιος να μπορέσει να βρεί άκρη.
                λοιπόν, είμαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ να πάω εξωτερικό για δουλειά πλέον. Η γυναίκα μου έχει δουλέψει ΞΑΝΑ Σουηδία και έχει ήδη personnumber. Το αστέιο αλλά και παράλληλα δραματικό είναι ότι ΑΝ βρούμε διαμονή στην Σουηδία, μπορούμε να δουλέψουμε ΑΜΕΣΩΣ, καθόσον ήδη έχουμε βρει δουλειά. Εγώ (Κώστας) 53 ετών, η γυναίκα μου 47 και η εξαδέρφη της 41, αναζητούμε σπίτι ή δωμάτιο/α στην περιοχή Στοκχόλμη, Ουπσάλα αλλα και στα περίχωρα φυσικά. Όπως καταλαβαίνετε, ΔΕΝ χρειάζεται να τονίσω πως δεν έχουμε καμμιά ιδιαίτερη απαίτηση !!!
                Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σας αλλά και για τον χρόνο σας

                Comment


                  #9
                  KALYSPERA SE OLOYS POLH ORAIO BLOG

                  Comment


                    #10
                    ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟ BLOG ΗΤΑΝ Η ΑΙΤΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥΗΔΙΚΩΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΘΑ ΔΟΣΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ Β1 Η Α2 ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΠΑΝΩ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΟ Β1 ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΓΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΓΓΛΩΣΣΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΓΩ ΔΙΒΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΧΙ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΛΛΑ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
                    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

                    Comment


                      #11
                      Χρονια Πολλα και Καλα Χριστουγεννα σε ολα τα πατριωτακια!!

                      Να μαστε ολοι γεροι και να αγωνιζομαστε με ολη μας την ψυχη σε οποιο μερος του κοσμου και αν βρισκομαστε!!!!


                      Ελενη

                      Comment


                        #12
                        Εύχομαι σε όλους τους έλληνες της Σουηδίας ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2013 !! Σε όλα τα πατριωτάκια όπου και να βρίσκονται , εύχομαι ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !! Εύχομαι το 2013 να πραγματοποιηθούν οι επιθυμίες όλων μας !!

                        Δεν υπάρχει τίποτε αδύνατο γι’ αυτόν που θα προσπαθήσει !!!
                        Μέγας Αλέξανδρος, 356-323 π.Χ.,

                        Comment


                          #13
                          Gott Nytt År!!! Καλή χρονιά εύχομαι σ' όλους τους συμφορουμίτες του patriotaki, με υγεία, ευτυχία, και εκπλήρωση των επιθυμιών τους!!!
                          To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                          Comment


                            #14
                            Παιδια γεια σας και καλη χρονια και απο μενα μετα απο αρκετο ψαξιμο εντελη θα ανεβω με ενα φιλο μου μεχρι τελος καλοκαιριου θελω να πιστευω αμα πανε ολα καλα ,αμα θελετε επειδη δεν εχουμε κανενα απο κει και θελει καποιος η καποια να δωσουμε το κιν , και να μας δωσετε και εσεις γιατι θα χρειαστουμε την ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ σιγουρα για τα πρωτα βηματα μας , scondo, ευανθια,antogeor, νεομεταναστρια, και στα αλλα παιδια .
                            ευχαρηστω . χαρης κιν 6907879810

                            Comment


                              #15
                              Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω κάτι όσον αφορά το κινητό. Αν έχουμε ένα τηλέφωνο από εδώ, μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε και στη Σουηδία αλλάζοντας φυσικά τη sim, ή πρέπει να πάρουμε άλλο εκεί;;
                              Ευχαριστώ.
                              To accomplish great things, you must not only act, but also dream, not only plan, but also believe. ANATOLE FRANCE.

                              Comment

                              Working...
                              X