Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εγκριση για Ausbildung στην Γερμανια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Εγκριση για Ausbildung στην Γερμανια

    Καλησπερα σας και συγχαρητηρια για την δουλεια που γινεται εδω μεσα καταρχην!
    Ονομαζομαι Μανος ειμαι 20 χρονων εχω τελειωσει Γενικο Λυκειο χωρις να καταφερω να περασω σε καποια σχολη.Εδω και 2 μηνες μενω μονιμα Γερμανια μονος,μαθαινω την γλωσσα στο Volkshochschule και θα ηθελα να θεσω την εξης ερωτηση : Υπαρχει περιπτωση να με δεχτουν σε καποια Διεθνες προγραμμα σε οποιοδηποτε πανεπηστημιο χωρις καλο απολυτηριο?
    Επισης με ενδιαφερει να κανω Ausbildung σαν φυσιοθεραπεφτης,υπαρχει περιπτωση παλι να με δεχτουν?Για το ausbildung επαρκει ενα απολυτηριο?(εννοειτε και η γνωση της γλωσσας)

    Ευχαριστω εκ των προτερων,συγνωμη αν σας κουρασα!!

    #2
    Παιδια μια απαντηση απο καποιον,η εστω ενα λινκ,το θεμα επειγει και στο γκουγκλ δε βρισκω τιποτα!

    Comment


      #3
      Originally posted by Emmanouil Manos View Post
      ενα λινκ
      Οδηγίες προσανατολισμού και πληροφορίες για μετανάστευσηΣπουδές στην Γερμανία και μεταπτυχιακά Έδωσες πανελλήνιες?

      Γεια Ausbildung Physiotherapeuth → http://www.patriotaki.net/%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%85%C F%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AD%CF%82-79/%CF%83%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1-2674/index6.html#post57252

      Comment


        #4
        Ευχαριστω για την ανταποκριση!Εμενα αυτο που με καιει ειναι αν με ενα απλο απολυτηριο λυκειου μπορω να κανω ausbildung εδω!Δηλαδη αν με δεχτουνε!Αν το γνωριζει κανεις αυτο ας το πει!Ευχαριστω!!

        Comment


          #5
          Ναι μπορείς, κανονιστικές απαιτήσεις » www.gesetze-im-internet.de/bundesrecht/mphg/gesamt.pdf

          Πληροφορίες και εδώ Ausbildung

          Comment


            #6
            Originally posted by milu View Post
            Ναι μπορείς, κανονιστικές απαιτήσεις » www.gesetze-im-internet.de/bundesrecht/mphg/gesamt.pdf

            Πληροφορίες και εδώ Ausbildung
            milu παλι δεν μπορω να σου στειλω μηνυμα.....

            Comment


              #7
              Καλησπέρα και από μένα! Μπορείs σίγουρα να κanεις Ausbildung μόνο με το απολυτήριο αρκιεί να είναι μετταφρασμένο και φυσικά θα πρέπει να ξέρεις καλά την γλώσσα . Εγώ είμαι στην Γερμανία ακριβώς έναν χρόνο. (Άαχεν). Αρχικά είχα πάει Στο VHS για την γλώσσα δουλεβοντας παράλληλα και τα σαββατοκύριακα. Μετά απο 6 μήνες είχα την τύχη να με πάρουν από μια εταιρία για Ausbildug χωρείς όμως να μηλαω καλά γερμανικά. Χωρείς την γλώσσα είναι παρά πολύ δύσκολα γιατί στην ουσία πηγαίνεις σε γερμανικό σχολείο και εκεί είναι πολύ σπάνιο να μην μιλάει κάποιος καλά την γλώσσα. σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να είσαι σε θέση να καταλαβαίνεις τη σου λένε. Εγώ μέχρι στιγμής τα έχω βρει πολύ δύσκολα αλλά με πολύ υπομονή και θαληση παλεβεται . Το όλο καλό σε όλη την υπόθεση είναι ότι σαν Auszubi έχει κανείς μεγάλη οικονομική στήριξη από το κράτος.

              Comment


                #8
                Που παιζει να το μεταφρασω?Στουτγαρδη μενω ξερετε κανενα μερος??

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Emmanouil Manos View Post
                  Που παιζει να το μεταφρασω?Στουτγαρδη μενω ξερετε κανενα μερος??

                  Πάτα στο google griechisch übersetzer stuttgart ένα γραφείο που βγάζει είναι αυτό

                  griechisch übersetzer
                  It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                  Comment


                    #10
                    Δυστηχως ολα τα σχολεια για φυσιοθεραπεια στην κολωνια ειναι ιδιωτικα με περιπου 400 ευρω τον μηνα...και εγω που νομιζα οτι ειναι τζαμπα....

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Emmanouil Manos View Post
                      Δυστηχως ολα τα σχολεια για φυσιοθεραπεια στην κολωνια ειναι ιδιωτικα με περιπου 400 ευρω τον μηνα...και εγω που νομιζα οτι ειναι τζαμπα....
                      Fachbereich Physiotherapie — Pflege

                      Comment


                        #12
                        Kαλησπερα!!Υπαρχει καποια σελιδα που να δω σε τι δουλειες μπορεις να κανεις Ausbildung και ποιες επιλογες εχω??και τι προυποθεσεις???
                        Ευχαριστω!!!

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by nasos View Post
                          Υπαρχει καποια σελιδα που να δω σε τι δουλειες μπορεις να κανεις Ausbildung και ποιες επιλογες εχω??και τι προυποθεσεις???Ευχαριστω!!!
                          Infoportal rund um die Ausbildung u. Berufsstart | Ausbildung.net

                          Das Bundesinstitut für Berufsbildung (BIBB) ist das anerkannte Kompetenzzentrum zur Erforschung und Weiterentwicklung der beruflichen Aus- und Weiterbildung in Deutschland.


                          Ένα άλλο που είναι για Ausbildung μεταναστών http://www.jobstarter.de/de/1917.php
                          It’s simple. When someone does something nice for you, you pay it forward and do an act of kindness for someone else.

                          Comment


                            #14
                            Ευχαριστω Kosofos!!!

                            Comment

                            Working...
                            X