Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΙΒΩΤΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΙΒΩΤΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

    Καλησπερα σε ολους!
    Θα ηθελα οποιος ξερει να μας πει τον καλυτερο και πιο οικονομικο τροπο που εχει στειλει πραγματα στον Καναδα!
    Η διαρκεια αποστολης προσωπικα δεν με απασχολει!

    #2
    ξερει καποιος κατι γι'αυτο το θεμα ?

    Comment


      #3
      Απο προσωπική εμπειρία, ο πιο φθηνός τρόπος είναι το ταχυδρομείο, που δεν είναι και τόσο φθηνό. Δυστυχώς η απόσταση είναι μεγάλη.

      Comment


        #4
        Ποια μεταφορικη εταιρεια χρησιμοποιησατε για αποστολη οικοσκευης στον Καναδα;

        Γεια σας!
        Προκειται να φυγω και γω μεσα στον Γεναρη για μονιμα στον Καναδα, και ψαχνω για μια καλη και αξιοπιστη μεταφορικη εταιρεια για να στειλω μερικα πραγματα εκει σαν οικοσκευη.
        Ποιες εταιρειες εχετε χρησιμοποιησει και ποια ηταν η εμπειρια σας;
        1000 ευχαριστω!

        Comment


          #5
          Θα ήθελα και εγώ να το μάθω και εγώ αυτό.
          Ει ο Θεός μεθ' ημών, ουδείς καθ' ημών.
          https://pablitogreco.com

          Comment


            #6
            εγω ακομα δεν την εχω χρησιμοποιησει,αλλα απο αναζητηση μελων αλλης ομαδας η πιο οικονομικη και αξιοπιστη ηταν η GOT
            .: General Overseas Traffic :.
            εδωσαν προσφορα 160 ευρω το κυβικο για 7 κυβικα,αν ειναι περισσοτερα τα κυβικα μειωνεται η τιμη ανα κυβικο κοκ

            Comment


              #7
              Originally posted by v.polina View Post
              εγω ακομα δεν την εχω χρησιμοποιησει,αλλα απο αναζητηση μελων αλλης ομαδας η πιο οικονομικη και αξιοπιστη ηταν η GOT
              .: General Overseas Traffic :.
              εδωσαν προσφορα 160 ευρω το κυβικο για 7 κυβικα,αν ειναι περισσοτερα τα κυβικα μειωνεται η τιμη ανα κυβικο κοκ
              Σούπερ πληροφορία. Είναι όμως και για ΙΔΙΩΤΕΣ ή μόνο για εταιρίες; Το έριξα μια ματιά και μπερδεύτηκα λίγο.
              Ει ο Θεός μεθ' ημών, ουδείς καθ' ημών.
              https://pablitogreco.com

              Comment


                #8
                Ριξε την ερωτηση σου και στο γκρουπ στο fb γιατι ξερω καποια ατομα που χρησιμοποιησαν μεταφορικη, εγω δεν εχω εμπειρια.

                Ένα group που προσπαθεί να συγκεντρώσει πληροφορίες και να βοηθήσει οποιονδήποτε σκέφτεται να μεταναστεύσει στον Καναδά. People looking for help migrating and settling in Canada as well as people...
                “Experience is a brutal teacher, but you learn. My God, do you learn.” C.S Lewis

                Comment


                  #9
                  Ούτε και εγώ ξέρω κάτι αλλά νομίζω πως θα σε συμφέρει να τα αγοράσεις από εδώ αλλά και πάλι δεν ξέρω εγώ έφερα μόνο ρούχα κ λαπ τοπ και νοίκιασα σπίτι επιπλωμένο.
                  Αν τα όνειρα σου δεν πραγματοποιούνται μην απογοήτευσε, άλλαξε όνειρα είναι δωρεάν.

                  Comment


                    #10
                    Καλημέρα
                    εγω τα έστειλα με G.o.t σχετικά καλά αν εξαιρέσεις ότι κάτι πήγε να παιχτεί με τον μεταφορέα εδω για υπερτημολογηση σε συνεργασία με τον υπάλληλο της got (μίζα).ευτυχώς το κατάλαβα και όλα οκ.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by anteonius View Post
                      Ούτε και εγώ ξέρω κάτι αλλά νομίζω πως θα σε συμφέρει να τα αγοράσεις από εδώ αλλά και πάλι δεν ξέρω εγώ έφερα μόνο ρούχα κ λαπ τοπ και νοίκιασα σπίτι επιπλωμένο.
                      Σωστή τακτική.
                      Ει ο Θεός μεθ' ημών, ουδείς καθ' ημών.
                      https://pablitogreco.com

                      Comment


                        #12
                        πήγα από την GOT. μου είπαν από την αποθήκη στα Χανιά στην αποθήκη στο Τορόντο ξεκινάει από 140 το κυβικό. Η τιμή πέφτει καθώς ανεβαίνουν τα κυβικά.
                        Αν θέλετε να σας τα φέρουν στη πόρτα σας έχει διαφορετική τιμή που για να την δώσουν από πριν πρέπει να δώσετε το ταχ. κωδικό της περιοχή σας.
                        Αν θα τα πάρετε εσείς από την αποθήκη τους αν καθυστερήσετε λίγο σας χρεώνουν αποθήκη.
                        Επίσης μπορείτε να νοικίασετε και φορτηγάκι να τα πάρετε σπίτι., Δεν ξέρω όμως τι συμφέρει περισσότερο.

                        Comment


                          #13
                          Όσο αν συμφέρει να πάρεις πράματα μαζί σου ή να τα αγοράσεις από εκεί όλα είναι σχετικά.
                          Αν μένεις μόνος σου και δεν έχεις τπτ αξιάς εννοείται, αλλά αν έχεις έτοιμο σπίτι και τα πάντα αγορασμένα ακριβά νομίζω ότι συμφέρει.

                          Comment


                            #14
                            Για μεγάλα πράγματα υπάρχουν απαντήσεις παραπάνω, αλλά για κιβώτια μέχρι και ενός μέτρου τα ΕΛΤΑ κάνουν πολύ καλή δουλειά.
                            Ει ο Θεός μεθ' ημών, ουδείς καθ' ημών.
                            https://pablitogreco.com

                            Comment

                            Working...
                            X