Announcement

Collapse
No announcement yet.

ζητείται άτομο για σκωτια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ζητείται άτομο για σκωτια

    καλησπέρα και από μένα,με λένε παρη είμαι 34 ετών,επαγγελματίας οδηγός ήρθε λοιπόν η ώρα να φύγω και εγώ για ένα καλύτερο αύριο, μια και είμαι 2 χρόνια άνεργος και φως για δουλειά δεν παίζει και αν παίξει απλά θα είναι με μισθό πείνας...ξέρω λίγα αγγλικά και έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω η στην σκωτια η στο βελγιο άκουσα ότι είναι καλύτερα από αγγλια και σε μισθούς και σε τρόπο ζωής. θα φύγω μέσα μαρτιου εφόσον καταλήξω...
    αν υπαρχή κάνεις που σκέφτεται για σκωτια η βελγιο ας επικοινωνήσει μαζί μου.... ίσος να ταξιδέψουμε μαζί
    και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον σε αυτό το ταξίδι..το email μου είναι...holy_truth1@yahoo.gr

    #2
    αν υπάρχει κάνεις που έχει κάποιες πληροφορίες για σκωτια? τι χαρτιά χρειάζεται η σε ποια πόλη είναι καλύτερα η οποιαδήποτε βοήθεια μπορεί να προσφέρει
    αν ξέρη κάπου που είναι φτηνά και θα μπορώ να μείνω...ευχαριστώ

    Comment


      #3
      Originally posted by pn1978 View Post
      αν υπάρχει κάνεις που έχει κάποιες πληροφορίες για σκωτια? τι χαρτιά χρειάζεται η σε ποια πόλη είναι καλύτερα η οποιαδήποτε βοήθεια μπορεί να προσφέρει
      αν ξέρη κάπου που είναι φτηνά και θα μπορώ να μείνω...ευχαριστώ
      Δεν χρειάζεσαι καθόλου χαρτιά.Μόνο διαβατήριο ταυτότητα και χρήματα για αρχή.Αυτά μου είπε ο έλληνας πρόξενος στο Λονδίνο.Εμείς λέμε για Εδινβούργο που είναι και η πρωτεύουσα για αρχή και μετα βλέπουμε.Απο οτι ψάξαμε νομίζω οτι τα ενοίκια εκεί είναι λίγο πιο φθηνά.

      Comment


        #4
        xreiazete to nino national insurance number, karta trapezas gia na perneis ton mistho sou opws episis kai nhs ethniko sistima ygeias!

        GOV.UK - The best place to find government services and information.

        Comment


          #5
          xwris ayto den kaneis tipota to prwto pragma pou tha kanete molis ftasete tha parete til edw!

          Apply for your first National Insurance number - you must have the right to live and work in the UK.

          Comment


            #6
            Επίσης θα πρέπει να αλλάξεις το δίπλωμά σου και τον ταχογράφο από ελληνικά να τα μετατρέψεις σε Βρετανικά. Εμένα μου κόστισε συνολικά 88 λίρες για τα παράβολα + φωτογραφία. Η διαδικασία γίνεται στο DVLA (το τοπικό "Υπουργείο Μεταφορών") και διαρκεί 1-1,5 μήνα, επειδή το δίπλωμά σου και ο ταχογράφος στέλνονται στην Ελλάδα για να επιβεβαιωθεί τη γνησιότητά τους. Μετά καταστρέφονται και δεν τα παραλαμβάνεις ποτέ. Για το χρονικό διάστημα που θα περιμένεις να έρθουν με το ταχυδρομείο το αγγλικό δίπλωμα κι ο ταχογράφος, δεν θα μπορείς να οδηγείς ούτε παπάκι!

            Comment


              #7
              εγω εχω προσφατα εκδοσει (Απριλιο )ταχογραφους κλπ σιγουρα χρειαζεται αλλαγη σε βρετανικο ? οι οδηγιες ειναι στα αγγλικα αλλα τα ονοματα κλπτα εχουν ελληνικα τα ξεφτερια οι δικοι μας

              Comment


                #8
                γεια σας

                Originally posted by pn1978 View Post
                καλησπέρα και από μένα,με λένε παρη είμαι 34 ετών,επαγγελματίας οδηγός ήρθε λοιπόν η ώρα να φύγω και εγώ για ένα καλύτερο αύριο, μια και είμαι 2 χρόνια άνεργος και φως για δουλειά δεν παίζει και αν παίξει απλά θα είναι με μισθό πείνας...ξέρω λίγα αγγλικά και έτσι αποφάσισα να δοκιμάσω η στην σκωτια η στο βελγιο άκουσα ότι είναι καλύτερα από αγγλια και σε μισθούς και σε τρόπο ζωής. θα φύγω μέσα μαρτιου εφόσον καταλήξω...
                αν υπαρχή κάνεις που σκέφτεται για σκωτια η βελγιο ας επικοινωνήσει μαζί μου.... ίσος να ταξιδέψουμε μαζί
                και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον σε αυτό το ταξίδι..το email μου είναι...holy_truth1@yahoo.gr


                Γεια σας και απο μενα ειμαι εδω και πολυ καιρο και εγω ενας απο αυτους που το σκεφτομαι σοβαρα για αγγλια αμα υπαρχη ατομο για να ανεβουμε μαζι πολυ ευχαρηστως δεν θα ελεγα οχι..... το mail rikospi@gmail.com

                Comment


                  #9
                  rikospi κ εγω σκεφτομαι για Σκωτια ή Λονδινο να παω τον ιουλιο, δεν εχω καμια ακρη εκει αλλα λεω να δοκιμασω, αμα θες ανεβαινουμε μαζι. εσυ για που σκεφτεσαι ? το τηλ. μου 6949 089285

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by lakis View Post
                    rikospi κ εγω σκεφτομαι για Σκωτια ή Λονδινο να παω τον ιουλιο, δεν εχω καμια ακρη εκει αλλα λεω να δοκιμασω, αμα θες ανεβαινουμε μαζι. εσυ για που σκεφτεσαι ? το τηλ μου 6949 089285
                    Γεια σου λακη σου εστειλα μηνυμα , να τα πουμε και απο κοντα και το κιν ειναι 690 7879810 το δικο μου. χαρης

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by rikospi View Post
                      ... το κιν ειναι ...
                      Ρε παιδια μη βαζετε προσωπικα δεδομενα αβερτα στο νετ. Δεν διαβασατε τι εγραψε ο Θανασης???

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by trelllara View Post
                        Ρε παιδια μη βαζετε προσωπικα δεδομενα αβερτα στο νετ. Δεν διαβασατε τι εγραψε ο Θανασης???
                        γεια σου trellara αν και ειναι τα προσωπικα δεδομενα ειναι για τον καθενα αλλα αμα σε ενοχλει σου ζηταω συγνωμη φιλε μου δεν γινετε επιτηδες . παντα φιληκα χαρης

                        Comment


                          #13
                          Γεια σου rikospi,

                          το φορουμ διαβαζεται απο τον καθενα στο νετ. Δεν ξερεις τι σκοπο εχει ο καθε αγνωστος αναγνωστης με αυτο.
                          Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει τι κανει ο καθενας με τα προσωπικα του δεδομενα, δικαιωμα του ειναι.

                          By the way ειμαι κοριτσακι

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by trelllara View Post
                            Γεια σου rikospi,

                            το φορουμ διαβαζεται απο τον καθενα στο νετ. Δεν ξερεις τι σκοπο εχει ο καθε αγνωστος αναγνωστης με αυτο.
                            Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει τι κανει ο καθενας με τα προσωπικα του δεδομενα, δικαιωμα του ειναι.

                            By the way ειμαι κοριτσακι
                            οοοοokay little girl on thanks

                            Comment


                              #15
                              καλησπέρα παιδιά τελικά ήρθα μόνος σκωτία πριν 5 μέρες, με ένα μικρο πέρασμα απο βελγιο πρώτα 2 μήνες Βρυξέλλες ενα θα πω το βελγιο είναι το πλέον ακατάλληλο για να μεταναστεύσει κάνεις. χωρείς πάντα να είναι ο κάνονας το λέω από αυτά που είδα και βίωσα εγω.
                              ειμαι Γλασκόβη σε hotel αρκετά φτηνό 15 λιρες την ήμερα, ψάχνω για σπίτι τώρα. τα πάντα εδώ γίνονται μέσω ιντερνετ. και κατι που έμαθα σήμερα αν είσαι επαγγελματίας οδηγός και θες δουλεια στην υκ να το ξεχάσεις βγάλανε νόμο πρόσφατα πρέπει να είσαι στην υκ 6μηνες και μετά μπορείς να αλλάξεις το δίπλωμα σου απο ευρωπαϊκό σε υκ γιατι με το ευρωπαϊκό δεν σε παίρνει κανείς για δουλειά.θα χαρώ να βοηθήσω αν θέλει κάποιος κάτι να ρωτήσει.. αν και εγώ δεν ξέρω ακόμα καλά τα πράματα εδώ...5 μέρες μόνο

                              Comment

                              Working...
                              X