Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλησπέρα απο το Συδνευ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by cobo View Post
    ............Τωρα γιατι στο συδνευ?γιατι κατα ένα περιεργο τρόπο όλοι αυτοί που μπορούν να βοηθήσουν είναι μαζεμένοι εκεί!Να υπογραμίζω ότι δεν υπαρχουν συγγενείς μόνο γνωστοί που γνωριστηκαμε μεσα απο το τουριστικό γραφείο που δουλεύω και απο ότι μου είπαν εκτιμησαν την εργατικότητα μου και είναι διατεθιμένοι να βοηθήσουν μιλάμε για ελληνοαυστραλους κυρίως).....................!
    ΝΟ Comment....

    Comment


      #17
      φιλε μου australian μπορείς να μου πεις γιατι οι υπογραμμισεις και το No Comment????????????για να καταλάβω κι εγω είναι για καλό η για κακό??????

      Comment


        #18
        Μάλλον ο ΦΙΛΟΣ Australian στο έγραψε για κακό.... Φίλε μην εμπιστευεσε κανέναν παρά μόνο τις δικές σου δυνάμεις και πριν πάρεις την απόφαση ενημερωσου και διάβασε για τους νομούς και για τις επιλογές που μπορει να εχεις πολύ,πολύ,πολύ καλα χωρίς να στυριχτεις σε κανέναν
        Και εμείς το λάθος να πιστέψουμε-εμπιστευτουμε κάναμε και την φύγαμε την ΦΟΛΑ μας ,κάθε περίπτωση βέβαια ειναι διαφορετική αλλά κράταγε μικρό καλάθι γιατί στα λόγια όλοι καλοί ειναι αλλά στην πράξη την κάνουν όλοι ΑΛΕΚΟΣ...

        Comment


          #19
          Originally posted by cobo View Post
          φιλε μου australian μπορείς να μου πεις γιατι οι υπογραμμισεις και το No Comment????????????για να καταλάβω κι εγω είναι για καλό η για κακό??????
          Σου απάντησε ο george lucas

          Comment


            #20

            Comment


              #21
              οπως λεει και ο λαος "Με δικο σου σακι στο μυλο" και " αν δεν βρεξεις κωλο,ψαρι δεν τρως"

              Comment


                #22
                Originally posted by panultimate View Post
                Κώστα, ψάξου καλα με τις βίζες μην σε βρεί τρομερός εφιάλτης.
                Μην εμπιστεύεσαι κανέναν, ψάξε καλά το νομικό πλαίσιο σχετικά με την μετανάστευση, φρόντισε να γνωρίζεις πολύ καλά αγγλικά, φρόντισε να μάθεις αν και σε ποιά κατηγορία βίζας μπορείς να ενταχθείς, μην ξεκινάς στην τύχη.
                Η Αυστραλία δεν είναι Ευρώπη. Ψάξου και προγραμματίσου πολύ προσεκτικά.
                συμφωνώ απόλυτα με τον panultimate, δεν αμφιβάλει κανένας για την εργατικότητα η την διάθεση να το παλέψεις με νύχια και με δόντια....όμως αυτό που δεν μπορείς να ξεπεράσεις είναι τα νομικα κολλήματα (ψάξου καλα με τις βίζες μην σε βρεί τρομερός εφιάλτης.)
                ΤΗΙΝΚ....It's not illegal ....YET!!!

                Comment


                  #23
                  Originally posted by cobo View Post
                  Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας billy και panultimate αλλα όπως σας είπα η αποφαση είναι μετά απο ένα χρόνο σκέψης και συγκέντρωση πληροφοριών!!!!!!Οσο για τα χαστούκια τα πρώτα τα εφαγα στην Ελλάδα έπιασα πάτο........ και ο βρέγμένος δε φοβάται την βροχή όπως λεει ο σοφός λαός .Αν είναι να φάω και άλλα στη αυστραλια ας τα φάω να είστε σιγουροι ότι αυτά θα πονέσουν λιγότερο γιατι θα είναι εκτος πατρίδας!!Δυστυχώς δε είναι μόνο το οικονομικό κομμάτι αλλα ότι μεσα στην κρίση βλέπω καθημερινα που προσπαθουν να σωσουν μόνο το τομάρι χωρίς να καταλαβαινουν ότι αυτό ειναι Οσο για τη γλώσσα έχει δρομολογηθεί και αυτό όπως και το θέμα της visa.
                  Οι ευχές όλων είναι ότι και να τολμήσεις να τα καταφέρεις αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε σκέψου το πολύ καλά. Θα αφήσεις την δουλειά σου (έστω και τα 800ε) για να ρθεις εδώ και με ποιες προυποθέσεις? Να ξέρεις πως χωρίς επάγγελμα που είναι πολυβόητη λίστα μονιμότητα δεν θα μπορέσεις να πάρει ποτέ. Θα είσαι μετανάστης στην άλλη άκρη του κόσμου και πάντα θα περιτριγυριζεσαι από δύο βασικά προβλήματα. Βίζα και δουλειά...Μην εμπιστεύεσαι κανέναν και μην βασίζεις το μέλλον της οικογένεια σου σε λόγια τρίτων.

                  Τι εννοείς ότι έχει δρομολογηθεί το θέμα βίζα?
                  Ο Τολμών Νικά...Ονειρευτείτε, Σχεδιάστε, Πραγματοποιήστε!

                  Comment

                  Working...
                  X