Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΥΡΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ SOS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ευρεση εργασιας στην Γερμανια

    γεια σας παιδια καλως σας βρηκα
    ειμαι 20 χρονων,ειμαι εδω και 2 εβδομαδες στην γερμανια συγκεκριμενα στο regensburg μενω σε καποιους συγγενεις
    το προβλημα μου ειναι το εξης δεν ξερω σχεδον τιποτα απο γερμανικα εκτος απο κατι χαιρετισμους και δεν ξερω απο που να αρχισω που να ψαξω για δουλεια? να παω στις εταιρειες και να ρωταω αν υπαρχει θεση? τα γραφεια ευρεσης εργασιας λετε να με βοηθησουν?αν παω στο Agentur für Arbeit λετε να μου βρουν κατι?οι συγγενεις μου λενε οτι κατι θα προσπαθησουν να κανουν κατι αλλα χλωμο το κοβο, να επισημανω πως εχω πτυχιο πληροφορικης απο το ΕΠΑΛ,και εχω διπλωμα C και CE χωρις να εχω μεγαλη πειρα, εχω ομως λιγη πειρα απο αυτοκινητο
    παιδια τι λετε να κανω?απο που να αρχισω?εχω αγανακτηση πια.............

    Comment


      #32
      Ξεκινα και κοιτα σε zeitarbeit φιρμες (καπου εχω ποσταρει μερικες, κανε μια αναζητηση) για θεσεις προσωπικου καθαρισμου κτιριων κτλ. Συνηθως με ελαχιστα γερμανικα βρισκει κανεις θεσεις. Υστερα ξεκινα οσο ποιο γρηγορα μπορεις μαθηματα γερμανικων- για πληροφοριες στο BAMF BAMF - Bundesamt für Migration und Flüchtlinge - Deutsch lernen

      Comment


        #33
        ευχαριστω DiD666 για την απαντηση σου
        zeitarbeit φιρμες ειναι γραφεια?δηλαδη παω εκει και ρωταω αμα εχει καποια δουλεια?πληρωνω κατι σε αυτους?
        ευχαριστω και παλι

        Comment


          #34
          Εταιριες που νοικιαζουν στην ουσια προσωπικο ειναι. Εσυ υπογραφεις συμβαση εργασιας μαζι τους κι εκεινοι σε βαζουν για δουλεια σε καποιον απο τους πελατες τους:βιομηχανια, γραφειο, οικοδομη κτλ, αναλογα τι ψαχνεις κι εσυ. Ρωτησε τους δικους σου εκει που σε φιλοξενουν, για αρχη ειναι καλα.

          Comment

          Working...
          X