Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκμάθηση Γερμανικών (και όχι μόνο).

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by Cj Georgio View Post
    Τελικά βρήκα το stroke international. Αποτελείται από 1 DVD το οποίο έχει 100 μαθήματα. Είναι από Α1-Β2. Αυτό κόστισε 99€. Χωρίς να απαιτητε χρήση ίντερνετ. Έβαλα το DVD έκανα install και μου λέει μπορω να παρακολουθησω τα 3 πρώτα μαθήματα σαν ντέμο. Για τα άλλα θέλει κωδικό. Και τώρα η απορία γιατί τα μαγαζιά ανοίγουν ξανά τρίτη. Πρέπει να τελειώσω τα τρεία πρωτα μαθήματα για να πάρω τον κωδικό; θέλει να το συνδεσω με ίντερνετ; Δεν αναφέρει πουθενά για συνδρομη. Τι κάνω;
    Από την στιγμή που το αγόρασες, θα πρέπει να υπάρχει ο κωδικός. Αν δεν είναι γραμμένος πάνω στο DVD θα υπάρχει κάποιο εξτρα χαρτάκι. Αλλιώς θα έχουν κάποιο τηλέφωνο, να του πάρεις. Το DVD φαντάζομαι οτι ήταν σφραγισμένο.

    Comment


      #62
      Έχει εναν κωδικό πίσω στο κουτί. Είναι μεγαλος 4νουμερα με αριθμούς και παύλα. Σύνολο 16. Τον βάζω και με λέει είναι λάθος. Θα ξαναδοκιμασω

      Comment


        #63
        Βάζω τον κωδικό και μου λέει δεν έχω σύνδεση στο ίντερνετ. Άρα θέλει σύνδεση για να επιβεβαιώσουν τον κωδικό... WTF... Η πωλήτρια μου είπε δεν χρειάζεται. Θα πάω την τρίτη εκεί με το λάπτοπ να μου το κάνει. Δεν έχω ίντερνετ.....

        Comment


          #64
          Τελικά βρήκα ίντερνετ έβαλα τον κωδικό και ξεκλειδωσε. Τώρα παρακολουθώ τα μαθήματα.
          Ήρθε σήμερα και ένα βιβλιο από Ελλάδα (Τα Γερμανικά χωρίς δάσκαλο-Μοντέρνα μέθοδος Γερμανικής σε μαθήματα) Διαγόρας.. Κόστισε 15€ και έμεινα εκπλικτος. Εξηγεί τα πάντα. Θα το δώσω πολύ σημασία... Πιστεύω να έχω μια μικρή πρόοδο με τον καιρό όσο ψάχνω και για δουλειά.

          Comment


            #65
            Εκμαθηση γερμανικης γλωσσας δωρεαν

            Εκμαθηση γερμανικης γλωσσας δωρεαν

            Comment


              #66
              Ανεξάρτητα από το αν είστε αρχάριος, αν μιλάτε ήδη καλά γερμανικά ή αν τα χρειάζεστε κυρίως στη δουλειά σας: τα δωρεάν μαθήματα της Deutsche Welle σας βοηθούν να βελτιωθείτε ανάλογα με το προσωπικό σας επίπεδο. Η προσφορά μας στα πολυμέσα, αρχεία ήχου, βίντεο και κείμενα, σας βοηθούν να καταλαβαίνετε ταχύτερα, να κάνετε συζήτηση και να χρησιμοποιείτε τη σωστή προφορά. Απλά δοκιμάστε. Και κάντε κέφι!

              Comment


                #67
                Στο Θεμα Τροπος ζωης και διαφορες αποριες υπαρχει ειδικη στυλη απο τον Κολλια πο εχουμε γραψει πολλοι για τα γερμανικα με πολυ χρησιμες συμβουλες απο τον καθενα μας

                Comment


                  #68
                  Originally posted by Blacktulip View Post
                  Στο Θεμα Τροπος ζωης και διαφορες αποριες υπαρχει ειδικη στυλη απο τον Κολλια πο εχουμε γραψει πολλοι για τα γερμανικα με πολυ χρησιμες συμβουλες απο τον καθενα μας

                  http://www.patriotaki.net/τρόπος-ζωή.../:yes::bravo_:
                  Οκ Δεν το χα δει. Παρακαλω καποιον υπευθυνο να μεταφερει το ποστ εκει.

                  Comment


                    #69
                    Καλησπερα,η ερωτηση απευθηνεται σε οσους εχουν σπουδασει ηδη την Γερμανικη γλωσσα.

                    Τα παρακατω 2 βιβλια ειναι καλα?

                    1) Dora Schulz,Heinz Griesbach
                    Deutsche Sprachlehre fur Auslander

                    2)Γραμματικη με συντακτικο Κουκιδη.

                    Ταχει μελετησει-η να ταχει κανει μαθημα κανεις?

                    Μπορει καποιος να μαθει καλα Γερμανικα επιπεδου Β1 με τα παραπανω βιβλια?Σε συνδιασμο παντα με οπτιακουστικες ασκησεις,επαναληπτικα τεστ κτλ?

                    Αξιζουν η οχι?

                    Ευχαριστω

                    Comment


                      #70
                      Καλημερα Αkis εγω δεν εχω σπουδασει την γερμανικη γλωσσα διαβαζω ομως και εγω μονη μου εχοντας ερθει πριν 4 μηνες στην Γερμανια και μονο το guten morgen ηξερα, και με διαφορες μεθοδους που εχω αναφερει και εγω αλλα και τα αλλα παιδια, εχω φτασει σε παραπολυ καλο επιπεδο... καταλαβαινω αρκετα... Τι θελω να σου πω, πως οτι και να διαβασεις πολυ καλο ειναι μονο να παρεις μπορεις... χρονο να διαθεσει καποιος χρειαζεται!!!

                      Comment


                        #71
                        Originally posted by Akis_ View Post
                        Καλησπερα,η ερωτηση απευθηνεται σε οσους εχουν σπουδασει ηδη την Γερμανικη γλωσσα.

                        Τα παρακατω 2 βιβλια ειναι καλα?

                        1) Dora Schulz,Heinz Griesbach
                        Deutsche Sprachlehre fur Auslander

                        2)Γραμματικη με συντακτικο Κουκιδη.

                        Ταχει μελετησει-η να ταχει κανει μαθημα κανεις?

                        Μπορει καποιος να μαθει καλα Γερμανικα επιπεδου Β1 με τα παραπανω βιβλια?Σε συνδιασμο παντα με οπτιακουστικες ασκησεις,επαναληπτικα τεστ κτλ?

                        Αξιζουν η οχι?

                        Ευχαριστω
                        Το πρώτο το κάνω και εγώ.... πολύ καλό βιβλίο... με την γραμματική, ασκήσεις και κτλ...
                        Αν το κάνεις όλο δεν θα χρειάζεσαι τίποτα άλλο από γραμματική.... χαλαρά Β1-Β2....
                        Τα κείμενα ειδικά μετά το 16ο κεφάλαιο.... αρκετά δύσκολα...

                        Για ακουστικό... βιβλίο... δες αυτό..
                        HÖR-Manager
                        Praxis - Γερμανικές εκδόσεις
                        Πολύ καλό....

                        Βέβαια το θέμα είναι να έχεις και τις λύσεις των ασκήσεων για τα παραπάνω.... ώστε να μπορείς να διορθώνεις τα λάθη σου και κτλ..

                        Comment


                          #72
                          Ok φιλε μου σε ευχαριστω,το λεξιλογιο του βιβλιου αρκει για την βασικη επικοινωνια στην Γερμανια?Η χρειαζεται και κανα εξτρα βιβλιο?

                          Εσυ το κανεις μονος σου το βιβλιο η σε φροντηστηριο?

                          Λυσεις των ασκησεων υπαρχουν για το βιβλιο?

                          Comment


                            #73
                            Originally posted by Akis_ View Post
                            Ok φιλε μου σε ευχαριστω,το λεξιλογιο του βιβλιου αρκει για την βασικη επικοινωνια στην Γερμανια?Η χρειαζεται και κανα εξτρα βιβλιο?

                            Εσυ το κανεις μονος σου το βιβλιο η σε φροντηστηριο?

                            Λυσεις των ασκησεων υπαρχουν για το βιβλιο?

                            Ιδιαίτερα.... λύσεις των ασκήσεων για το βιβλίο υπάρχουν.... εμένα μου έχουν δοθεί (φωτοτυπία)...
                            Το λεξιλόγιο αρκεί και με το παραπάνω.....

                            Comment


                              #74
                              λιγο αν το ψαξετε το Rosetta κυκλοφορει και τζαμπε..
                              Never interrupt your enemy when he is making a mistake.

                              Comment


                                #75
                                Εδω δεν απαγορευεται το download?

                                Comment

                                Working...
                                X