Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι σκεφτεσαι..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    σκέφτομαι ότι όταν πας στο κομμωτήριο άλλα λες κι άλλα καταλαβαίνουν και πρέπει πάντα να προετοιμάζεις το τί θα ζητήσεις με συνθηματικά. Π.χ. όχι "κόψτα λίγο" αλλά "κόψε ένα χιλιοστό", όχι κόψτα σε μεσαίο μήκος" αλλά "άστα μακριά" κ.ο.κ.

    Comment


      #17
      Originally posted by manosK View Post
      Τι έγινε όλοι οι συνάδελφοι την κοπανάμε για έξω? Έχω την εντύπωση ότι μετά τις 31/12/93 θεωρείται νέα ασφαλισμένη. Όπως και να έχει μάλλον χρειάζεται 25 χρόνια. Έτσι και αλλιώς όμως μπορεί να φύγει αφού έχει συμπληρώσει 15 αλλά από συντάξιμα..... Και με 20/35....
      αν θελει καποιος να φυγει πρεπει να ψαξει πρωτα αν συμφερει βεβαια ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα
      και εκει...

      Comment


        #18
        Originally posted by miss espresso View Post
        σκέφτομαι ότι όταν πας στο κομμωτήριο άλλα λες κι άλλα καταλαβαίνουν και πρέπει πάντα να προετοιμάζεις το τί θα ζητήσεις με συνθηματικά. Π.χ. όχι "κόψτα λίγο" αλλά "κόψε ένα χιλιοστό", όχι κόψτα σε μεσαίο μήκος" αλλά "άστα μακριά" κ.ο.κ.
        μιλας για εξω? η στην πατριδα??

        Comment


          #19
          εμενα ας πουμε τα μαλλια μου να μη σου πω που εχουν φτασει.... το σκεφτομαι και αν μου τα βαψουν κανενα χρωμα περιεργο??? εδω κατι κοκκινα, κατι πορτοκαλι, κατι μωβ ανταυγειες βλεπω μεχρι του χρονου το καλοκαιρι που θα κατεβω πρωτα ο Θεος ελλαδα θα εχω γινει σαν την καρουζελ...

          Comment


            #20
            Originally posted by Blacktulip View Post
            αρα ειναι παλια ασφαλισμενη το εχει ψαξει αν μπορει να φυγει και εγω ημουν ΠΝ
            Ναι δυστυχώς δεν γίνεται. Κ μόνο που τις λέω το σχέδιο μου, της σηκώνονται τα μαλλιά της! Βλέπεις κ εγώ εχω δουλειά κ μάλιστα αρκετά καλή, αλλά σκέφτομαι άλλα πράγματα. Τα παιδιά, την εκπαίδευση κτλ κτλ

            Οπότε δυσκολεύομαι πολύ να την πείσω αλλά απο την άλλη κ εγώ ταλαντεύομαι. Βλέπω κόσμο που φεύγει γιατί πραγματικά έχει μεγάλη ανάγκη, κ σκέφτομαι ότι ίσως κάνω λάθος ή είμαι υπερβολικός. Δεν ξέρω πια τι είναι σωστό κ τι όχι.

            Comment


              #21
              Originally posted by manosK View Post
              Τι έγινε όλοι οι συνάδελφοι την κοπανάμε για έξω? Έχω την εντύπωση ότι μετά τις 31/12/93 θεωρείται νέα ασφαλισμένη. Όπως και να έχει μάλλον χρειάζεται 25 χρόνια. Έτσι και αλλιώς όμως μπορεί να φύγει αφού έχει συμπληρώσει 15 αλλά από συντάξιμα..... Και με 20/35....
              Καλησπέρα Μάνο, απο όσο ξέρω δεν μπορεί πλέον στα 20. Εκείνη δεν θέλει να φύγουμε, αλλά προσπαθώ να την πείσω...

              Comment


                #22
                Originally posted by Blacktulip View Post
                μιλας για εξω? η στην πατριδα??
                Μου έχει συμβεί και στην Ελλάδα και στην Αγγλία. Έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι οι κομμωτές σε όλο τον κόσμο χαίρονται όταν βλέπουν μακριά μαλλιά γιατί έχουν την ευκαιρία να "δημιουργήσουν"!!!!! παντως και στις δύο χώρες έχω δει ότι τα μικρότερα κομμωτήρια είναι πιο συμπαθητικά απ' ότι οι αλυσίδες και σου τα κόβουν περισσότερο στα μέτρα σου. Για χρώμα ψηφίζω Ελλάδα 100%. ίσως επειδή γνωρίζουν καλύτερα το σκούρο μαλλί;

                Comment


                  #23
                  Και ναι περάσαμε στη Γιουροβίζιον τελευταίοι και καταϊδρωμενοι, ελπίζω να μην έχουμε την τύχη του Ρακιντζη.Γεια σου ρε Αγαθωνα άντε με την νίκη

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by ITgpap View Post
                    Καλησπέρα Μάνο, από όσο ξέρω δεν μπορεί πλέον στα 20. Εκείνη δεν θέλει να φύγουμε, αλλά προσπαθώ να την πείσω...
                    Δεν είναι και εύκολο πράγμα να το αποφασίσει. Άσχετα αν με τις περικοπές στον μισθό της και την σύνταξη που θα πάρει αργότερα ίσως δεν αξίζει η παραμονή. Πάντως αν φύγει τώρα με τον ισχύοντα νόμο και κάτω των 55...άστα. Αν περάσει και νόμος όπως κουβεντιάζεται να πληρωνόμαστε με τον βαθμό αποστρατείας και όχι με τον οικονομικό.... Πάντως πρέπει να το ζυγίσετε καλά και να μην παρασύρεσαι από τις παρορμήσεις σου για μια καλύτερη ζωή στο εξωτερικό. Ειδικά όπως λες αν οικονομικά είστε καλά. Να μου πεις ότι στην εξίσωση μπαίνουν και τα παιδιά....Δύσκολη απόφαση. Υπάρχει και το θέμα της ειδικότητάς της. Εκτός σώματος δεν αναγνωρίζεται εκτός αν είναι μουσικός ή γιατρός. Τέλος του μήνα θα πάω από ΕΟΠΠΕΠ να δω αν μπορεί να γίνει κάποια αναγνώριση από εκεί.
                    A journey of a thousand miles begins with a single step.

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by Maira View Post
                      Και ναι περάσαμε στη Γιουροβίζιον τελευταίοι και καταϊδρωμενοι, ελπίζω να μην έχουμε την τύχη του Ρακιντζη.Γεια σου ρε Αγαθωνα άντε με την νίκη
                      Συμπαθητικοί ήταν τελικά αν και το τραγούδι εξακολουθεί να μου φαίνεται παράξενο. Πιστεύω ότι θα μπούμε στη δεκάδα. Αν κερδίσουμε τί γίνεται αλήθεια; Αναλαμβάνει η ΕΡΤ τη διοργάνωση; χαχαχαχαχαχα!!!!!

                      Comment


                        #26
                        Θα πληρωσπυμε τα εξοδα της γιουροβιζιον στο λογαριασμο της ΔΕΗ. Αυτο θα γίνει!

                        Comment


                          #27
                          Εγώ πάντως για πρώτη φορά, αφου βρίσκομαι Γερμανία, ψήφισα την Ελλάδα, και ίσως να επηρέασα και μερικούς Γερμανούς συνάδελφους να το κάνουν....
                          Versucht macht Glück

                          Comment


                            #28
                            Και εκει που έλεγα εχθές οτι θα μαζευτουμε όλοι μαζι να δούμε την Eurovision μαζευτικαμε όλοι μαζι στον Ευαγγελισμο ευτυχώς ολα καλα.........προλάβαμε και την Eurovision φθηνά την γλύτωσα μέσα στην ατυχία μου ήμουν τυχερή αλλα δεν χαμπαριαζω τιποτα παρόλο τον πόνο μου εχθές εγω γελαγα .......μου φαίνεται η δεν παω καλα η εχω γινει πολλη αναισθητη ενα απο τα δυο συμβαίνει.

                            Comment


                              #29
                              καθαρα προσωπικη μου γνωμη δεν θα επρεπε η ελλαδα να παρει μερος στην γιουροβιζιον οταν υπαρχουν χιλιαδες προβληματα στην ελληνικη οικογενεια οταν σε μερικους ανθρωπους τιθεται θεμα επιβιωσης εεε!!! τα λεφτα που δοθηκαν απο χορηγο γιατι εμαθα πως δεν ηταν η ερτ που ανελαβε την διοργανωση, ας δινοντουσαν σε αλλους σκοπους, και αν σκεφτει καποιος ενταξει μωρε χρειαζομαστε και λιγο απο την ψυχαγωγια να γελασει το χειλακι μας, να ξεφυγουμε λιγο να ξεχαστουμε, θα μπορουσαμε να ξεχαστουμε και χωρις την ελληνικη παρουσια, Οι τουρκοι που δεν εστειλαν επαθαν τιποτα? και δεν εχουν την οικονομικη κριση που εχουμε εμεις... αλλα τελικα επιβαιβεωνεται συνεχεια και μυαλο δεν θα βαλουμε ποτε!!! φιγουρα και ξερο φαι...

                              Comment


                                #30
                                Blacktulip συμφωνώ μαζι σου οτι δεν θα παθαιναμε τιποτα αν δεν στελναμε τραγούδι,αλλα όπως είπες και σύ οι όλοι διοργάνωση ηταν χορηγία .......ο καθένας εχει το δικαίωμα να δώσει τα λεφτά του όπου αυτός θελει.Αν δεν τα έδινε εκει δεν νομίζω να τα έδινε πουθενα αλλού,γιατι αν ήθελε κατι τέτοιο θα το ειχε ήδη κάνει.

                                Comment

                                Working...
                                X