Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι σκεφτεσαι..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Originally posted by Blacktulip View Post
    καθαρα προσωπικη μου γνωμη δεν θα επρεπε η ελλαδα να παρει μερος στην γιουροβιζιον οταν υπαρχουν χιλιαδες προβληματα στην ελληνικη οικογενεια οταν σε μερικους ανθρωπους τιθεται θεμα επιβιωσης εεε!!! τα λεφτα που δοθηκαν απο χορηγο γιατι εμαθα πως δεν ηταν η ερτ που ανελαβε την διοργανωση, ας δινοντουσαν σε αλλους σκοπους, και αν σκεφτει καποιος ενταξει μωρε χρειαζομαστε και λιγο απο την ψυχαγωγια να γελασει το χειλακι μας, να ξεφυγουμε λιγο να ξεχαστουμε, θα μπορουσαμε να ξεχαστουμε και χωρις την ελληνικη παρουσια, Οι τουρκοι που δεν εστειλαν επαθαν τιποτα? και δεν εχουν την οικονομικη κριση που εχουμε εμεις... αλλα τελικα επιβαιβεωνεται συνεχεια και μυαλο δεν θα βαλουμε ποτε!!! φιγουρα και ξερο φαι...
    Η Τουρκια εκανε εμπαργκο και δεν πηρε μερος γιατι δεν συμφωνει με τα διαδικαστικα ,την στιγμη που πληρωνει κι αυτη αδρα.
    Ο χορηγος ηταν μουσικο καναλι -και δεν τα βαλε κι ολα τα λεφτα απ την τσεπη του..βρηκε και υποχορηγους...τον γιο διασημης κορης ,διασημου Ελληνα εφοπλιστη ,ο οποιος γιος εχει και 2 δισκογραφικες στις οποιες ανηκουν οι 4 υποψηφιοι του Ελληνικου τελικου και αρα και η χθεσινη Ελληνικη συμμετοχη- και βεβαιως δεν θα διναν τα λεφτα σε φιλανθρωπιες ,την στιγμη που με την χορηγια αυτη ,πηρε και το δικαιωμα της ταυτοχρονης μεταδοσης ,μαζι με το κρατικο καναλι και εβγαλε απο διαφημισεις κλπ κλπ....συν την προβολη/διαφημιση του ιδιου του μουσικου καναλιου και των 2 δισκογραφικων ,των καλλιτεχνων κλπ κλπ Δεν ειναι θεμα φιγουρας ,αλλά business και μονο.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #32
      Originally posted by Maira View Post
      Blacktulip συμφωνώ μαζι σου οτι δεν θα παθαιναμε τιποτα αν δεν στελναμε τραγούδι,αλλα όπως είπες και σύ οι όλοι διοργάνωση ηταν χορηγία .......ο καθένας εχει το δικαίωμα να δώσει τα λεφτά του όπου αυτός θελει.Αν δεν τα έδινε εκει δεν νομίζω να τα έδινε πουθενα αλλού,γιατι αν ήθελε κατι τέτοιο θα το ειχε ήδη κάνει.:yes:
      Παντως ο χορηγος και ιδιοκτητης του μουσικου καναλιου , αποφυλακιστηκε - καθ οτι ηταν προφυλακισμενος με τον μπαμπα του παρεα , για μη καταβολη φορου μισθωτων υπηρεσιων 1.500.000...(δεν εχει μονο το μουσικο καναλι)- ,την περασμενη βδομαδα με εγγυηση 100.000 -200.000 ο μπαμπας- και περιοριστικους ορους και αρα απολαυσε την χορηγια απ την τηλεοραση του σπιτιου του....και σιγουρα οπου θελει δινει τα λεφτα του...οι απολυμενοι και απληρωτοι εργαζομενοι του ,εχουν να το λενε...
      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

      Comment


        #33
        Τελικά ολα γίνονται για κάποιο λόγο ........και κατα κόρον αυτός ειναι το χρήμα !!!!!
        Υ.Γ μήπως ξέρει κανεις κανένα ισχυρό παυσίπονο εκτός του depon panadol γιατι τα εχω παίξει απο τον πόνο.....

        Comment


          #34
          Originally posted by Maira View Post
          Τελικά ολα γίνονται για κάποιο λόγο ........και κατα κόρον αυτός ειναι το χρήμα !!!!!
          Υ.Γ μήπως ξέρει κανεις κανένα ισχυρό παυσίπονο εκτός του depon panadol γιατι τα εχω παίξει απο τον πόνο.....
          mesulid. Το φάρμακο θαύμα! Αν δεν σε πειράζει η πικρίλα και το μασήσεις, δρα σε 2-3 λεπτά!
          A journey of a thousand miles begins with a single step.

          Comment


            #35
            Σε ευχαριστω ManosK το ξέρω το mesulid το εχω πάρει κατα καιρούς για μυϊκους πόνους ,αλλα οι γιατροί μου είπαν να μην το πάρω καλύτερα επειδη παίρνω είδη δυνατή αντιβιοση για να μην με πειραξη στο στομάχι .......οπότε αναγκαστικά μένω στα γνωστά Depon Panadol.......τι να κάνουμε θα κανω υπομονή για λιγο καιρο μέχρι να θρέψει το τραύμα αν και θα πάρει αρκετο καιρο μέχρι να επανέλθει.

            Comment


              #36
              Μάιρα δεν γνωρίζω τι ακριβώς έχεις αλλά σου εύχομαι περαστικά και υπομονή.
              A journey of a thousand miles begins with a single step.

              Comment


                #37
                Να σαι καλα Mano,είχα ενα ατύχημα στη δουλεια,ευτυχώς ολα καλα απλα θα ταλαιπωρηθω για μερικές μέρες ....... ευχαριστω για το ενδιαφέρον πάντως

                Comment


                  #38
                  Σε κάθε γειτονιά ένας τρελός και στην δικιά μας όλοι !!!!!!!!

                  Comment


                    #39
                    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,Maira.ΕΙΜΑΙ Ο ΠΟΛΥΣ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ.ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΩ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ Η ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΩ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΩ ΤΟΝ ΤΡΕΛΛΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ,ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΑΝ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΝΤΟΥΣΑΝ"ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ;"ΕΣΥ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ;

                    Comment


                      #40
                      Τι εννοείς τι σκέφτομαι ?

                      Comment


                        #41
                        Εγώ μέσα σε 7 μήνες, μετακόμισα 3 φορές. Και τώρα στον 9 μήνα, μετακομίζω ξανά, μόνιμα όμως, πίσω για Ελλάδα.
                        Στην υγειά μας ρε παιδιά!

                        Comment


                          #42
                          ευχομαι στον γυρισμο σου στην πατριδα να σου ερθουν ολα ευνοικα, στρωτα, και ακριβως οπως τα επιθυμεις!!!

                          Comment


                            #43
                            Σκέφτομαι πως ένας απ τους λόγους για τους οποίους δεν έχω κάνει ποτέ bunjee-jumping, είναι ότι δε θα μ άρεσε καθόλου να κατουρηθώ πάνω μου και να μαι ανάποδα.
                            A journey of a thousand miles begins with a single step.

                            Comment


                              #44
                              manosK νομιζω πως εκεινη την στιγμη που θα ημουν στο σκοινι και θα ταλαντευομουν θα ημουν και dead θα πεθαινα πριν το καταλαβω...

                              Comment


                                #45
                                Originally posted by Blacktulip View Post
                                manosK νομιζω πως εκεινη την στιγμη που θα ημουν στο σκοινι και θα ταλαντευομουν θα ημουν και dead θα πεθαινα πριν το καταλαβω...
                                Μία από τα ίδια. Αλλά για φαντάσου την ντροπή να σε μαζεύει ο coroner και να βρόμας τσισάκια. Άσε που θα ντρόπιαζα και την μάνα μου που μου έλεγε να φοράω πάντα καθαρό σώβρακο μπας και πάθω κάτι!
                                A journey of a thousand miles begins with a single step.

                                Comment

                                Working...
                                X