Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

    Καλησπέρα σας! Είμαι απόφοιτη Φιλολογίας και επιθυμώ να εργαστώ στο Λονδίνο σε κάτι συναφές... Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με καθοδηγήσει ή να μου δώσει κάποια συμβουλή; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων καθώς έχω ''πελαγώσει''...

    #2
    παιδια ανεβαινω βρετανια τον ιουνιο... υπαρχει κανεις να μπορει να με φιλοξενησει 1 βδομαδα ? μετα θα βρω τι θα κανω....

    Comment


      #3
      Originally posted by nat kir View Post
      Καλησπέρα σας! Είμαι απόφοιτη Φιλολογίας και επιθυμώ να εργαστώ στο Λονδίνο σε κάτι συναφές... Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με καθοδηγήσει ή να μου δώσει κάποια συμβουλή; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων καθώς έχω ''πελαγώσει''...
      Καλώς ήρθες nat kir! Έχεις ψάξει στο διαδύκτιο για κάτι σχετικό;
      Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

      Comment


        #4
        Originally posted by gabriel View Post
        παιδια ανεβαινω βρετανια τον ιουνιο... υπαρχει κανεις να μπορει να με φιλοξενησει 1 βδομαδα ? μετα θα βρω τι θα κανω....
        Who we are - Shelter England αγγλικά ξέρεις φαντάζομαι!
        Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

        Comment


          #5
          αντρικο, κατι καταλαβαινω... το λινκ δεν ειναι ασχημη ιδεα !

          Comment


            #6
            μια βασικη πληροφορια θελω... εαν νοικιασω ενα δωματιο στη βρετανια για 2 μηνες πχ, αυτο θα ισχυσει ή υπαρχει νομικη καλυψη να με κουτουπωσει με πιο πολλους μηνες ή να μου φαει την εγγυηση? γιατι στην ελλαδα ετσι γινεται

            Comment


              #7
              Originally posted by gabriel View Post
              μια βασικη πληροφορια θελω... εαν νοικιασω ενα δωματιο στη βρετανια για 2 μηνες πχ, αυτο θα ισχυσει ή υπαρχει νομικη καλυψη να με κουτουπωσει με πιο πολλους μηνες ή να μου φαει την εγγυηση? γιατι στην ελλαδα ετσι γινεται
              Αυτό που ξέρω μέχρι τώρα, είναι ότι δεν γίνεται εύκολα συμβόλαιο κάτω των 6 + 6 μηνών! Δεν το αποκλείω να γίνεται, αλλά θέλει ψάξιμο. Στο Shelter ίσως να σου έδιναν κάποια απάντηση αν ρωτούσες!
              Μέτρα τρεις και κόψε μια.......

              Comment


                #8
                Originally posted by αντρικος View Post
                Αυτό που ξέρω μέχρι τώρα, είναι ότι δεν γίνεται εύκολα συμβόλαιο κάτω των 6 + 6 μηνών! Δεν το αποκλείω να γίνεται, αλλά θέλει ψάξιμο. Στο Shelter ίσως να σου έδιναν κάποια απάντηση αν ρωτούσες!
                Συμβολαιο κατω απο εξι μηνες δεν υπαρχει για δωματιο σε σπιτι .Φυσικο ειναι εαν κλεισεις συμφωνια για εξι και φυγεις στους δυο να σου κρατησει την εγγυηση.Ολα αυτα εννοειται οτι θα το κανεις στα κρυφα χωρις να τον ρωτησεις γιατι μπορεις να βρεθεις στο δρομο και χωρις εγγυηση.

                Comment


                  #9
                  οκ θενκς !

                  Comment


                    #10
                    καλησπερα απο ελλαδα ...το επάγγελμα μου ειναι ηλεκτροσυγκολλητής
                    ειμαι ανεργος εδω και ενα χρόνο ενδιαφέρομαι για δουλεία στην UK...
                    μπορεί να με καθοδήγηση τι πρεπει να κανω πρωτα

                    Comment


                      #11
                      Ναι έχω αλλά για σχολεία π.χ. ζητούν πιστοποίηση QTS η οποία με τη σειρά της απαιτεί είτε μεταπτυχιακό (PGGE) είτει πρακτική άσκηση ( ΙΤΤ)....Χρήματα δεν έχω για κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση.Στόχος μου είναι να κάνω μεταπτυχιακό στο Λονδίνο ή ακόμα καλύτερα να βρω εργασία πάνω στο αντικείμενο μου εκεί και μαζεύοντας χρήματα να κάνω το μεταπτυχιακό μου μετά...Το ξέρω ότι σαν φιλόλογος οι ελπίδες μου είναι ελάχιστες αλλά πραγματικά αν κάποιος μπορεί να μου πει πώς μπορώ να ''κινηθώ'' με βάση το συγκεκριμένο πτυχίο θα με βοηθούσε πολύ...Ευχαριστώ !

                      Comment


                        #12
                        Originally posted by nat kir View Post
                        Ναι έχω αλλά για σχολεία π.χ. ζητούν πιστοποίηση QTS η οποία με τη σειρά της απαιτεί είτε μεταπτυχιακό (PGGE) είτει πρακτική άσκηση ( ΙΤΤ)....Χρήματα δεν έχω για κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση.Στόχος μου είναι να κάνω μεταπτυχιακό στο Λονδίνο ή ακόμα καλύτερα να βρω εργασία πάνω στο αντικείμενο μου εκεί και μαζεύοντας χρήματα να κάνω το μεταπτυχιακό μου μετά...Το ξέρω ότι σαν φιλόλογος οι ελπίδες μου είναι ελάχιστες αλλά πραγματικά αν κάποιος μπορεί να μου πει πώς μπορώ να ''κινηθώ'' με βάση το συγκεκριμένο πτυχίο θα με βοηθούσε πολύ...Ευχαριστώ !
                        Καλημέρα! Παλιότερα (μέχρι το 2004-05) αν είχες πτυχίο που σου έδινε το δικαίωμα να δουλέψεις ως δάσκαλος/καθηγητής σε μία ευρωπαϊκή χώρα μπορούσες να πάρεις το QTS χωρίς να κα κάνεις PGCE. Έχω γνωστούς φιλολόγους που το είχαν κάνει. Επειδή όμως έχουν περάσει κάποια χρόνια ίσως τα πράγματα να έχουν αλλάξει, οπότε κοίταξέ το. Το βασικό θέμα είναι άλλο. Άντε και το πήρες το QTS, τι θα διδάξεις στην Αγγλία? Classics φαντάζομαι, τα οποία διδάσκονται σε λίγα σχετικά σχολεία και ο κλάδος είναι κορεσμένος (όπως και όλα τα humanities). Επίσης, είναι τα αγγλικά σου σε επίπεδο να διδάξεις μια τάξη αγγλάκια? Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά το συγκεκριμένο πτυχίο δύσκολα θα το "εξαργυρώσεις".

                        Comment


                          #13
                          Καλημερα.
                          Σκεφτομαι για Αγγλια,υπαρχει καποιο σαιτ με αγγελιες εργασιας? θελει καποια χαρτουρα?

                          Comment

                          Working...
                          X