Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πόσο χρόνο κάνατε να βρείτε δουλειά (στατιστικό κουίζ-όλες οι χώρες)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πόσο χρόνο κάνατε να βρείτε δουλειά (στατιστικό κουίζ-όλες οι χώρες)

    Δημιουργώ αυτό το κουίζ (αν υπαρχει ηδη διαγραψτε το) με σκοπο να μου λυθούν οι εξής 2 απορίες:
    1.Εχει οντως μεγαλη χρονικη διαφορα η ανευρεση δουλειας εκτος χωρας και εντός αυτης?
    2.Οταν βισκεται καποιος ηδη σε μια χωρα, ποσο χρονο αρα και ποσα χρηματα πρεπει να εχει υπολογισει απο πριν για εξοδα πριν παρει τον πρωτο μισθο?
    Το κουιζ εχει συγκεκριμενη μορφη,αντιγραψτε το ως εχει και συμπληρωστε αναλογα με την περιπτωση σας.
    Προτιμηστε τις μεταναστευσεις των τελευταιων 5-6 ετων,διοτι απο οτι ακουω,παλιοτερα ειχανε μεγαλες διαφορες.
    Ευχαριστω!!

    1.Χωρα μεταναστευσης: ______
    2.Πολη μεταναστευσης: _________
    3.Ημερομηνια μεταναστευσης: _____
    4.Τομεας/ειδος σπουδων/τομεας ειδικευσης/ετη προυπηρεσιας: _______
    5.Μεταναστευσα για δουλεια/με βιζα-δικαιωμα εργασιας? _____για σπουδες?________με τουριστικη?_____
    6.Εψαχνα δουλεια στην χωρα μεταναστευσης απο πριν μεταναστευσω? Ναι___, Οχι ____, Αν ναι, ποσο καιρο? ___________ Τελικά βρήκα δουλειά από πριν μεταναστεύσω? Ναι___, Οχι____
    7.Ξεκινησα να ψαχνω δουλεια αμεσως μολις μεταναστευσα (για οσους δεν ειχαν απο πριν): Ναι____, Οχι____, Αν ναι,μετα απο ποσο καιρο βρηκα την πρωτη δουλεια: _________, Αν οχι, μετα απο ποσο καιρο ξεκινησα να ψαχνω την πρωτη δουλεια: ________
    8. Η πρωτη δουλεια που βρηκα στην ξενη χωρα ηταν σχετικη με την ειδικευση μου? Ναι___, Οχι___. Αν όχι, βρήκα ποτέ δουλεια ως τωρα πανω στον τομεα μου και μετα απο ποσο καιρο? ________
    9.Αν δεν ειχα δουλεια απο πριν μεταναστευσω στην ξενη χωρα, πόσα περιπου χρηματα ξοδεψα μεχρι τον πρωτο μισθο?________
    10. Αν πηγα με φοιτητικη,μετα τη ληξη των σπουδων παρεμεινα στη χωρα για δουλειά?Ναι___, Οχι___. Αν ναι, βρηκα κατι σχετικο με τις σπουδες και με καλη μισθοδοσία? Ναι___, Οχι___
    10. Λοιπα σχόλια ____
    Καλό καλοκαίρι!!!
Working...
X