Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ρωσία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Ρωσία

    Καλησπέρα,

    Ψάχνω πληροφορίες για μετανάστευση προς Ρωσία, αλλά δε βρίσκω. Τουλάχιστον στα ελληνικά δε βρήκα πολλά.
    Κυρίως ήθελα να βρω απόψεις.. για Ρωσία. Αν και το θέτω πολύ γενικά.
    Βρήκα το σάιτ της πρεσβείας της Ελλάδας στη Ρωσία http://www.greece.mid.ru/gr/index.html
    το οποίο έχει γενικά καποιες βασικες πληροφορίες , και το αντίστοιχο προξενείο στην ελλάδα Γενικό Προξενείο της Ρωσίας στη Θεσσαλονίκη: βίζες για τη Ρωσία στο οποίο είδα τι είδους βίζα μπορείς να βγάλεις.

    Επίσης με αναζήτηση στο ιντερνετ έψαξα οτι θα πρέπει ώς μετανάστης να εξεταστείς (αν βγάζεις λιγότερα απο 50,000€ το χρόνο-κάπου εδώ μπερδεύτηκα) στη ρώσικη γλώσα, στην ιστορία και το πολιτισμό τους αν θυμάμαι καλά, τα βρήκα στα παρακάτω λίνκ Αυστηρότερος ο νόμος για την παράνομη μετανάστευση | H Ρωσία ΤΩΡΑ και Ρωσία: Αυστηρότερα μέτρα για τη μετανάστευση υπόσχεται ο Πούτιν - Pelop.gr

    Μέσα απο αυτό το σάιτ Cost of Living που το βρήκα σε αλλα ποστ εδώ στο πατριοτάκι κοίταξα λίγο το κόστος ζωής στη Ρωσία..

    Επίσης δε ξέρω καθόλου απο μέρη στη Ρωσία, το λέω γιατί η Ρωσία είναι τεράστια (!) το μόνο που διάβασα είναι οτι στη Μόσχα είναι πολύ ακριβά και υπάρχει ενας φόβος λόγω εγκληματικότητας, δε ξέρω κατα πόσο αληθεύουν αλλά λογικό ακούγεται.

    Γενικά ξέρει κανείς άλλες πληροφορίες για μετανάστευση στη Ρωσία? πχ πόσο δύσκολο είναι να βρείς σπίτι?
    Δε βρήκα κάποιο αντίστοιχο θέμα και είπα να ανοίξω αν κάποιος έχει πληροφορίες.

    #2
    Free Russian courses - Basic and advanced lessons
    Kαι ενα ακόμη σάιτ που το κοίταξα λίγο και εξηγεί καλά τη ρώσσικη γλώσσα, αν ενδιαφέρει κάποιον. Τουλάχιστον στα βασικά που κοίταξα μου άρεσε γιατί είχε και mp3 για το πως προφέροντε.

    Comment

    Working...
    X