Announcement

Collapse
No announcement yet.

freelancer position

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    freelancer position

    Livescouting for sport events


    Do you love sports?
    Are you frequently visiting stadiums, sports halls, following favorite teams? Do you want to start earning money while doing exactly this?

    Job description

    We are offering a freelance job for sports fans. Attending sports matches, gathering and real-time providing live statistics and earning for that. We need responsible people who care for sports, who are communicative and who are reliable for this very interesting job.

    • Attending from local to world-class sport events
    • Earning money on each single event
    • Reimbursement of ticket and travel expenses
    • Chances for promotion and advancement in the company
    • No previous experience needed
    Requirements
    • Good level of written and spoken English language
    • At least 18 years of age
    • Good knowledge in various sports
    • Occasional internet access
    • Ordinary mobile phone
    • Standard knowledge of common modern communication (e-mail, website usage, mobile phone usage)
    We are covering football, basketball, handball, ice-hockey, volleyball, beach volleyball, futsal and tennis. We will soon implement even more sports.

    Payment

    We are paying 35 to 50 euros per single event (it depends from the country, Germany-Australia-USA is 50 euro)). We also reimburse your ticket and travel expenses. If you show us real motivation and solid work, you can promote yourself to working on various sports tournaments, both in your country and foreign countries. Payment on these long-term events is 120 Euros per day. Additionally, your transport and accommodation costs will be reimbursed.

    If you are interested please write back to me

    Best regards

    Giorgos Georgiadis
    g.georgiadis@sportsdata.ag

    #2
    Originally posted by georgiadis View Post
    If you are interested please write back to me

    Best regards

    Giorgos Georgiadis
    g.georgiadis@sportsdata.ag
    Επειδη ,σε φορουμ αναρτησατε την αγγελια , θα ηθελα να σας ρωτησω κι εγω δημοσια ,αγαπητε κ.Giorgos Georgiadis.

    Προκειμενου να δουλεψει καποιος ,ως αυτο που περιγραψατε ,πρεπει να εκπαιδευτει πρωτα; Kι αν ναι , η εκπαιδευση αυτη γινεται on line και πρεπει να πληρωσει γι αυτην , προκειμενου να εργαστει για σας;Κι αν ναι, πόσο πρεπει να σας πληρωσει και με ποιον τροπο θα γινει η πληρωμη;Η οποια πληρωμη ,να υποθεσω ,προηγειται της εκπαιδευσης ,αν οντως χρειαζεται εκπαιδευση ,η οποια πληρωνεται απ τον υποψηφιο freelancer εργαζομενο;

    Tηλεφωνο , διευθυνση ,εχει η εταιρεια που προσφερει αυτη την δουλεια;H οποια λεγεται ''Livescouting for sport events'' ,υποθετω . 'Η η μονη επικοινωνια ειναι μεσω e-mail και ισως και Skype?

    Βest regards ,too.
    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

    Comment


      #3
      Επιπλεον και επειδη ήδη έχουμε μιλήσει στο τσατ, θα ήθελα να ρωτήσω καί εδω για να απαντηθούν οι ερωτήσεις όλων:
      1. Το άτομο μου θα "εργαστει" προαγοράζει το εισητηριο του για τον αγώνα καθώς και προπληρώνει το ταξί-λεωφορειο-τρενο-βενζίνη για να πάει. Ποιές περιπτώσεις και έως ποιό εύρος κόστους είναι καλυμένες οι μετακινήσεις ?
      Η είσοδος-εισητηριο του αγώνα καλύπτεται για όλες τις κατηγορίες θέσεων? Με ένα ενδεικτικό παράδειγμα πιστεύω όλοι θα καταλαβαίναμε τί καλύπτεται και τί όχι.
      2. Τι συμβαίνει στις περιπτώσεις που κάποιος διαμένει σε περιοχή με λιγότερους απο 2 αγώνες όλων των κατηγοριών και αθλημάτων? Αναλαμβάνει και άλλες περιοχές και ας είναι το κόστος μετακίνησης μεγαλύτερο,και αν ναι,ποιό το χρηματικό εύρος που καλύπτεται?
      3. Πώς κατοχυρώνεται ένας υποψήφιος ότι θα προπληρώσει για να αγοράσει όλα αυτά τα εισητηρια (μου δώσατε παράδειγμα οτι γνωρίζετε άτομο που κέρδισε 850 ευρώ σε ένα μήνα, άρα και πήγε σε 17 αγώνες,άρα και "προπλήρωσε" περίπου 850 ευρώ για να πάει) και ότι τελικά θα του επιστραφούν αυτά τα χρήματα? Υπογράφει κάποιο διμερές συμβόλαιο? Αν ναι,μήπως διατίθεται στο ίντερνετ να του ρίξουμε μια ματιά?
      4. Εαν κάποιος έχει ένα παλιό καρτοκινητό χωρις σύνδεση στο ίντερνετ και μένει σε σπίτι χωρις παροχή ιντερνετ,υπάρχει κάποια κάλυψη για τα έξοδα που θα κάνει να αγορασει συνδεση με ίντερνετ ή αυτό βαρύνει αποκλειστικά τον εργαζόμενο?
      5. Ο εργαζόμενος ή ο εργοδότης κρίνει σε ποιούς αγώνες πρέπει να παρεβρεθεί?
      6. Σημειώνω εγώ , αφού εσεις δέν το αναγράφετε στην αγγελια σας , οτι μου είπατε πως άτομα στην Ελλαδα δεν χρειαζεστε καθόλου, παρά μόνο στο εξωτερικό. Ποιες είναι οι χώρες που σας ενδιαφέρουν (ολες)?

      Comment


        #4
        έχω αφήσει το mail για παραπάνω ερωτήσεις

        παρακαλώ στείλτε μου εκεί τις ερωτήσεις, αφου αναφέρετε την χώρα που βρίσκεστε, για Ελλάδα δεν ενδιαφερόμαστε,
        Σημαντικό να είστε γνώστες των αθλημάτων (το αναφέρω και στο κείμενο)

        ευχαριστώ

        Comment


          #5
          Originally posted by georgiadis View Post
          έχω αφήσει το mail για παραπάνω ερωτήσεις

          παρακαλώ στείλτε μου εκεί τις ερωτήσεις, αφου αναφέρετε την χώρα που βρίσκεστε, για Ελλάδα δεν ενδιαφερόμαστε,
          Σημαντικό να είστε γνώστες των αθλημάτων (το αναφέρω και στο κείμενο)

          ευχαριστώ
          Εδω στο πατριωτακι τις αποριες μας τις λυνουμε δημοσια,ετσι ωστε να εξοικονομουμε χρονο και ενας ανθρωπος που θελει να μαθει καποια πληροφορια να μπορει παντοτε να την βρισκει οποιοαδειποτε ωρα. Γιαυτο θα σας παρακαλουσαμε να μας απαντησετε δημοσια στο θρεντ να βλεπουνε ολοι

          Comment


            #6
            Τις αποριες που εχει η Cryo μπορεί να τις έχουν και άλλοι. Μπορει να υπάρχουν και περισσότερες. Οποτε καλό είναι να απαντηθουν δημοσίος και όχι μυστικά σε ένα πμ... Αλλιως ο κόσμος πονηρεύεται και γίνεται καχύποπτος.... Αφου έκανες τον κόπο να γράψεις την αγγελία σου θα πρέπει να το συνεχίσεις.
            Επίσης παρακολούθησα τη συζητηση σας στο chat και τις ερωτησεις που σου έκανε. Και αντι να της απαντησεις της είπες οτι οταν θα γράψεις ποστ στο φορουμ θα σου απαντηθουν οι απορίες σου. Τωρα που έγραψες δε βλέπω να της απαντας ομως.... τουλάχιστον όχι δημοσια.

            Comment


              #7
              Originally posted by georgiadis View Post
              έχω αφήσει το mail για παραπάνω ερωτήσεις

              παρακαλώ στείλτε μου εκεί τις ερωτήσεις, αφου αναφέρετε την χώρα που βρίσκεστε, για Ελλάδα δεν ενδιαφερόμαστε,
              Σημαντικό να είστε γνώστες των αθλημάτων (το αναφέρω και στο κείμενο)

              ευχαριστώ
              Το οτι αφησατε email ,το γνωριζω....Δεν καταλαβαινω ομως προς τί η τοση μυστικοτητα...Ειδικα οταν ο ιδιος ειπατε στο chat , σε μελος που σας εκανε ερωτησεις ,οτι οταν γραψετε στο φορουμ ,θα απαντηθουν οι αποριες (οπως εγραψε άλλο μελος).Τις οποιες ομως ,δεν βλεπω να τις απαντησατε δημοσιως,οταν σας ρωτησε κι εδω ,δημοσιως ,γιατι οπως καταλαβα ,εχει πολλες και ευλογες αποριες ,μετα την συζητηση στο chat...Tις οποιες αποριες ,η αναρτηση σας ,δεν τις καλυψε... Ουτε και σ αυτα που σας ρωτησα εγω ,εδω ,απαντησατε.Οχι οτι οι δικες μου αποριες ηταν μονο αυτες..Αλλά εθεσα τις πιο αμεσες και σημαντικες ,οπως εκρινα.Τωρα βεβαια ,αφου εμαθα σχετικα με τις πληροφοριες που δωσατε στο chat( οπως π.χ περι εισιτηριων που προπληρωνει ο εργαζομενος; -αγοραζοντας τα απ την εταιρεια σας ,προφανως; αφου εσεις θα του πειτε να τα αγορασει;... ) ,εχω κι αλλες αποριες..Που βεβαια δεν προσδοκω απαντηση ,δημοσιως..Ησασταν σαφεστατος...Μονο με email οι διευκρινισεις σε αποριες...

              Η απαντηση σας ,να ειστε σιγουρος οτι εμενα με καλυψε...Οχι ως προς το αν απαντηθηκαν οι ερωτησεις μου , που δεν απαντηθηκαν ,αλλά ως προς το γιατι ισως ΔΕΝ απαντηθηκαν δημοσια....Και οσο δεν απαντατε δημοσια στις ερωτησεις ,(δικες μου και αλλων )τοσο καταληγω στο οτι καλυφτηκα...

              υ.γ οσο την επισημανση σας ,οτι ''για παραπανω ερωτησεις '' ,εχετε αφησει το email σας , το ''παραπανω''(=επιπλεον,οταν το επιρρημα αναφερεται σε ποσοτητα/ογκο) απο πού ξεκιναει να μετραει;....Δεν ειδα να απαντατε εδω ,στο θρεντ ,ουτε σε μια ερωτηση ,ωστε να φτασουμε και στις ''παραπανω(επιπλεον) ερωτησεις......
              ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

              Comment


                #8
                Originally posted by cryo View Post
                Εδω στο πατριωτακι τις αποριες μας τις λυνουμε δημοσια,ετσι ωστε να εξοικονομουμε χρονο και ενας ανθρωπος που θελει να μαθει καποια πληροφορια να μπορει παντοτε να την βρισκει οποιοαδειποτε ωρα. Γιαυτο θα σας παρακαλουσαμε να μας απαντησετε δημοσια στο θρεντ να βλεπουνε ολοι

                Επισης ,εδω στο Patriotaki ,τις αποριες τις θετουμε και τις λυνουμε δημοσια ,για να προφυλαξουμε τον κοσμο ,απο περιπτωσεις που θα μπορουσαν να τους κοστισουν σε χρημα ,χωρις αντικρυσμα.,για να το θεσω κομψα.... Εχουμε προηγουμενα παραδειγματα τετοιων περιπτωσεων...
                ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                Comment


                  #9
                  Καλησπέρα παιδιά.
                  Δε θέλω να κάνω υποδείξεις αλλά κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει ειδικό παράρτημα για αγγελίες?
                  Γιατί στην ουσία για αγγελία πρόκειται.
                  Το thread ανοίχτηκε στο "H ζωή στην Ελλάδα", λίγο άσχετο ή είναι η ιδέα μου?

                  Comment


                    #10
                    Διπλό το'στειλα μάλλον!

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by kostas1900 View Post
                      Καλησπέρα παιδιά.
                      Δε θέλω να κάνω υποδείξεις αλλά κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει ειδικό παράρτημα για αγγελίες?
                      Γιατί στην ουσία για αγγελία πρόκειται.
                      Το thread ανοίχτηκε στο "H ζωή στην Ελλάδα", λίγο άσχετο ή είναι η ιδέα μου?
                      Στην ενοτητα για Αυστραλια ,υπαρχει τετοιο θρεντ ,οπου γινονται συχνες αναρτησεις με αγγελιες. Για αγγελιες που αφορουν άλλα μερη ,επισης ανεβαινουν αγγελιες ,στην ενοτητα με το κρατος που αφορουνε , π.χ στην υποενοτητα ''εργασια στην Γερμανια'' ,''Εργασια στην Σουηδια''...Υπαρχει και η ενοτητα ''Μεταναστευση στην Ευρωπη'',οπου κι εκει θα μπορουσε να ειχε ανεβει κι ας μην θελουν υποψηφιους μονο απο Ευρωπη(εκτος Ελλαδας).


                      Ομως ,το θεμα δεν ειναι αν ανεβηκε σε ασχετη ενοτητα,αλλά η φυση της αγγελιας.Γι αυτο και δεν θεωρω,προσωπικα , οτι χρειαζεται να μεταφερθει.Κι εδω μπορουνε να απαντηθουν οι ερωτησεις που τεθηκαν ,γιατι αυτο ειναι το ζητουμενο κι οχι το αν σε άλλη ενοτητα ,θα την διαβαζαν τυχον περισσοτεροι ,την αγγελια.
                      ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                      Comment


                        #12
                        Ούτε στην Αίγυπτο δεν υπάρχει τέτοια Πυραμίδα...!!!

                        υ.γ. Με τόσες επικερδής μπίζνες όλοι οι Ελληνες έπρεπε να ήταν εισοδηματίες...!!!
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment


                          #13
                          καλησπέρα

                          έπεσαν να με φάνε οι γυναίκες και όχι μόνο

                          ίσως λόγω του γεγονότος οτί δεν κατέχουν τα αθλητικά τόσο πολύ

                          επειδή διαβάζω και κάτι άλλα που δεν έχουν καθόλου βάση για πυραμίδες (Και από Moderators !!!) παρακαλώ τους υπεύθυνους του site να διαγράψουν τελείως όλα τα Post, δεν πρόκειται καν τα ξανακάνω Log in

                          λάθος που το δημοσίευσα σε αυτό το φόρουμ

                          τέλος παντών καλή συνέχεια σε όλους

                          ευχαριστώ πολύ

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by georgiadis View Post
                            καλησπέρα

                            έπεσαν να με φάνε οι γυναίκες και όχι μόνο

                            ίσως λόγω του γεγονότος οτί δεν κατέχουν τα αθλητικά τόσο πολύ
                            Τόσα πολλά στερεότυπα σε μια μικρή πρόταση!

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by georgiadis View Post
                              καλησπέρα

                              1. έπεσαν να με φάνε οι γυναίκες και όχι μόνο

                              2. ίσως λόγω του γεγονότος οτί δεν κατέχουν τα αθλητικά τόσο πολύ

                              3. επειδή διαβάζω και κάτι άλλα που δεν έχουν καθόλου βάση για πυραμίδες (Και από Moderators !!!)

                              4. παρακαλώ τους υπεύθυνους του site να διαγράψουν τελείως όλα τα Post, δεν πρόκειται καν τα ξανακάνω Log in

                              5. λάθος που το δημοσίευσα σε αυτό το φόρουμ

                              τέλος παντών καλή συνέχεια σε όλους

                              ευχαριστώ πολύ

                              Καλημέρα

                              1. Εμείς δεν τρώμε κανέναν.

                              2. Μάλλον εσύ δεν κατέχεις το πόσο καχύποπτοι έχουν γίνει οι Έλληνες τα τελευταία χρόνια κ ειδικά σήμερα.

                              3. Επειδή μπήκες εχθές κ έγραψες 1 ποστ δεν πάει να πει ότι πρέπει να πάρεις κ 100 απαντήσεις.

                              4. Δυστυχώς το σκέφτηκες δεύτερος αυτό.

                              5. Το λάθος σου είναι ότι στο ποστ σου δεν έβαλες όνομα εταιρείας, διεύθυνση, κ κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας (εκτός κ δεν θέλεις να σε ζαλίζουν πολλοί με άσχετες ερωτήσεις).
                              Σε όποιο φόρουμ κ να δημοσιεύσεις το ποστ Νο 1 όπως είναι θα αφήσει τις ίδιες εντυπώσεις κ φυσικά θα πάρεις τις ίδιες απαντήσεις.


                              υ.γ. Επειδή είσαι μόνο 3 μέρες μέλος ενώ εγώ 3 χρόνια θα σε πληροφορήσω ότι λόγο του ότι κ η κουτσή Μαρία μπαίνει στο ίντερνετ σήμερα έχουμε διαβάσει πάρα πολλά περίεργα ποστ κ όχι μόνο...
                              οπότε όλοι είναι πολύ καχύποπτοι σε κάθε είδους ανάρτηση γιατί έχουν μπουχτίσει όσο δεν παίρνει άλλο...!!!
                              Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                              Comment

                              Working...
                              X