Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γραφεία Ευρέσεως Εργασίας

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Γραφεία Ευρέσεως Εργασίας

    Σκεφτόμουνα για γερμανία αλλα τόσα που διάβασα τι γίνετε εκεί το ξανασκέφτηκα

    Βρήκα στην χρήση ευκαιρία μερικά γραφεία ευρέσεως εργασίας που σου τάζουνε εργασία σε διαφορες χώρες....αξίζει να πάω όταν δεν έχω άλλη επιλογή?ποσα λεφτά ζητάνε συνήθως?και τα ζητάνε όταν σου βρούνε δουλειά η όταν γραφτείς?είναι όλοι αυτοί απατεώνες ή αναλόγος σε ποιο γραφείο θα πάω?έχει πάει κανείς από εδώ σε αυτά τα γραφεία?

    #2
    Δλδ τι γινεται εκει στην Γερμανια που δεν σου αρεσαν αυτα που εμαθες? Ενδιαφερομαι και εγω για γερμανια και ακομα το ψαχνω.. αμα μπορεσεις σε παρακαλω πες μου τι εχεις μαθει πανω-κατω και δεν σου αρεσε.
    You Can Have Whatever You Like...

    Comment


      #3
      Originally posted by Diamond Spy View Post
      Δλδ τι γινεται εκει στην Γερμανια που δεν σου αρεσαν αυτα που εμαθες? Ενδιαφερομαι και εγω για γερμανια και ακομα το ψαχνω.. αμα μπορεσεις σε παρακαλω πες μου τι εχεις μαθει πανω-κατω και δεν σου αρεσε.

      ξέρεις γερμανικά?τότε να πας,δεν ξέρεις?τότε το πολύ πολύ να πιάσεις δουλειά σε ελληνικό εστιατόριο.και είναι η χειρότερη εποχή τώρα για να πας μιας και εκεί τον χειμώνα κόβει η κίνηση τους.τo ωράριο εκεί είναι 12ωρο το λιγότερο...λεφτά?λίγα για τις ώρες....ένσημα στην καλύτερη ημιαπασχόλησης και δηλωμένος ότι παίρνεις 400 με 500 ευρω...δηλαδή αν θες να πέσεις ταμείο ανεργίας μετά από έναν χρόνο θα παίρνεις ψίχουλα,υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλα μετρημένες στα δάκτυλα.

      αν λέω ψέματα να με διορθώσει κάποιος

      μην σε αποτρέπω όμως ανάλογος τι ανάγκη έχει ο καθένας,π.χ. αν χρωστούσα δάνειο στην τράπεζα και δεν είχα να το πληρώσω αντί να μου πάρουν το σπίτι η το αμάξι θα πήγαινα και θα έλεγα πάλι καλά

      ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
      ?????

      Comment


        #4
        mia xara ta les filaraki nikcrf tha marturhseis thn wra pou phges kai tha xaseis kai ths oikonomies pou mazepses gia na pas .....................egw exw grapsei kapoio arthro gia oikodomika epaggelmata gia na apotrepsw tous sunadelfous mou na mhn pane xwris na kseroun thn glwssa .....................prwta mathete thn glwssa kai meta se germano ergodoth................alliws kalutera sthn elladitsa mas pswmi ki elia ......................telos...............

        Comment


          #5
          makria apo ta grafeia metanasteushs apath einai ta pio polla me merikes eksereseis opws enas kurios edw sthn thessalonikh pou ergazetai gia thn DAXXA INTERNATIONAL kai pou o antrwpos sou ekshgei oti den thelei apo esena xrhmata giati plhrwnetai apo tous germanous apla prepei na ksereis kala germanika pistopoihmena me ptuxio gia na piaseis douleia kai pera apo auto zhtane pio polu odhgous leofwriou kai bitioforwn. an kapoion ton endiaferei kai exei diplwma c,d, kai e kai kserei germanika exw to thl. na tou to dwsw ........

          Comment


            #6
            Κανόνες του patriotaki.net


            ''- Προσπαθήστε να γράφετε ελληνικά, τα greeklish επιτρέπονται μόνο για τους Έλληνες της Διασποράς. Μηνύματα σε άλλες γλώσσες διαγράφονται''
            .
            ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

            Comment


              #7
              ΒΕΡΤΙΚΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΛΑΖΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΑΖΕ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.......

              Comment


                #8
                Originally posted by sakis74 View Post
                mia xara ta les filaraki nikcrf tha marturhseis thn wra pou phges kai tha xaseis kai ths oikonomies pou mazepses gia na pas .....................egw exw grapsei kapoio arthro gia oikodomika epaggelmata gia na apotrepsw tous sunadelfous mou na mhn pane xwris na kseroun thn glwssa .....................prwta mathete thn glwssa kai meta se germano ergodoth................alliws kalutera sthn elladitsa mas pswmi ki elia ......................telos...............
                να μάθεις γερμανικά?εύκολο το έχεις?να ήτανε σαν τα ιταλικά να πω ok...θέλει αρκετό χρόνο για να φτάσεις σε ένα καλο επίπεδο...

                και αφού τα καταφέρεις μετά θα σε δυσκολέψει η προφορά αφάνταστα...θα έχεις μάθει τόσα θα σου μιλάει ο γερμανός και εσύ θα πιάνεις μόνο κάτι λέξεις

                Comment


                  #9
                  ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΑΣΕ ΓΑΜΑΤΟ ................ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΚΑΙ ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΙΑ............ΧΑΧΑΧΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ............

                  Comment


                    #10
                    Ψεύτικες υποσχέσεις σε υποψήφιους μετανάστες
                    ''Minds are like parachutes... they only function when open.''

                    Comment


                      #11
                      www.eulabourexperts.eu

                      Καλησπέρα παιδιά από Essen,
                      θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής.
                      Με πήραν τηλέφωνο από αυτή την εταιρία, eu labourexperts ,και μου είπαν πως βρήκαν το βιογραφικό μου στο EURES και ενδιαφέρονται και τέτοια. Μιλήσαμε και στο skype και όλα καλά.! μίλησα με μια που μου είπε πως θα με συστήσει σε μια μια εταιρία (ηλεκτρολόγος είμαι) και αν με προσλάβουν θα υπογράψω για 2 χρόνια σίγουρα και με 2200 brutto. κάπου βρωμάει όμως το πράγμα και δεν ξέρω που.! Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με αυτή ή παρόμοια εταιρία ας μου πει. Αυτή μου έστειλε και κάτι έγγραφα για να τα υπογράψω ώστε να της "επιτρέψω" να με συστήσει στην άλλη εταιρία που ενδιαφέρεται για ηλεκτρολόγους. είναι Leihfirma αυτή?

                      Comment


                        #12
                        Προσοχή...!!!

                        Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το 99,9 % από τα γραφεία ευρέσεως εργασίας στο εξωτερικό κ πολλοί δικηγόροι που τάζουν λαγούς με πετραχίλια (βίζες για Αμερική - Καναδά - Αυστραλία κ άλλες χώρες) είναι "Απατεώνες"...!!!


                        Εξαθρώθηκε σπείρα από την αστυνομία οι οποίοι έταζαν δουλειά στο εξωτερικό και εξαπατούσαν τα θύματά τους παίρνοντας χρηματικά ποσά από 100 - 150 - 300 €.
                        Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

                        Comment

                        Working...
                        X