Announcement

Collapse
No announcement yet.

Yπαρχουν Ελληνες εργοδοτες στην Αγγλια;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Yπαρχουν Ελληνες εργοδοτες στην Αγγλια;

    Γεια σας παιδια!
    Μενω Θεσσαλονικη, ειμαι αδειουχος μηχανολογος ψυκτικος και ειμαι παντρεμενος. Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μετακομισω στην Αγγλια με ολη αυτη την ανασφαλεια και την αβεβαιοτητα που υπαρχει στην ελληνικη κοινωνια.
    Μηπως γνωριζει κανεις σας αν υπαρχουν ελληνες εργοδοτες στην Αγγλια και πως μπορουμε να επικοινωνισουμε μαζι τους;
    Σας ευχαριστω!

    #2
    Γιατι κολλημα με Ελληνες εργοδοτες?? Εισαι σιγουρος οτι θα ειναι καλυτεροι απο τους Αγγλους??? Εγω απο αυτα που εχω διαβασει επιφυλασομαι παρα πολυ !!!

    Comment


      #3
      Μακρια απο ελληνες, μπορει να νομιζεις οτι ετσι σου δινεται μια αισθηση ασφαλειας λογω πατριωτη αλλα πιστεψε με αν μπεις στην αγορα εργασιας με αγγλο εργοδοτη δεν θα θελεις να ξαναακουσεις για ελληνες εργοδοτες. Γνωμη μου, οργανωσε οσο καλυτερα μπορεις τον ερχομο σου, παρε οσα μπορεις μαζι σου, εξοπλισου με υπομονη και επιμονη, προσπαθησε να υιοθετησεις τον τροπο που λειτουργουν τα πραγματα εδω, εχε σεβασμο απεναντι τους, δειξτους οτι εισαι δουλευταρας και στο τελος θα βγεις νικητης.
      Αν θα ειναι ευκολα τα πραγματα ? οχι
      Αν θα σου παρει χρονο ? ναι
      Αν θα απογοητευτεις ? ναι
      Αν η αγορα εργασιας στην αγγλια ειναι ευκολη ? οχι

      Ομως οπως και να εχει για ατομα ικανα παντα υπαρχει χωρος και το γνωριζουν, και αν δεν ερθεις εδω μην περιμενεις να σου ερθει ουρανοκατεβατο.

      Comment


        #4
        Αν δεν γνωρίζεις αγγλικα μη πονταρεις σε Ελληνα εργοδότη. Γιατι οι συνάδελφοι σου αγγλικα θα μιλάνε. Αν το θες μονο για θεμα συντροφικοτητας άλλαξε άποψη γρηγορα. Φτιάξε ενα βιογραφικο, μάζεψε συστατικες επιστολές, γράψε μια πολυ ωραία συνοδευτική επιστολή, δήλωσε μια διευθυνση επικοινωνίας στη Βρετανία και ξεκινα να στελνεις βιογραφικα. Να ξέρεις πως μπορει τα πρωτα τηλέφωνα να πέσουν υστερα απο δίμηνο τουλαχιστον για καποια συνεντευξη οποτε κανε το πλάνο σου αναλόγως.
        Επίσης μεγαλο προσόν το γεγονός πως εχεις πτυχίο. Δεν ξερω αν θα χρειαστεί να βγαλεις καποια ανάλογη πιστοποίηση στο νησί (πχ η κατώτερη ειναι η f-gas 2079 η οποία αποκταται υστερα απο εξετάσεις και κοστίζει 1080£ περιπου) , αλλα μετέφρασε την άδεια σου και να αναφέρεις στο βιογραφικο σου πως εισαι κάτοχος πτυχίου και άδειας ασκήσεως επαγγέλματος.

        Comment


          #5
          Τι σημασία αν είναι Έλληνας Βρετανός ή ΙνδοΠακιστανός? Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ

          Για να μπορείς να πίνεις την φραπεδούμπα σου πιο άνετα - αυτά ξεχασετα εδωπερα φίλε

          Comment


            #6
            Οι Άγγλοι φίλε μου είναι μια χαρά εργοδότες. Και μια χαρά άνθρωποι. Και να σου πώ κάτι; Στην χώρα τους έρχεσαι! Σε συμφέρει περισσότερνα δικτυωθείς με Άγγλους. Άσε τους Έλληνες εργοδότες τους είδαμε. Μην σου πώ ότι το 99% των Ελλήνων που ήρθαν στην Αγγλία πριν την κρίση είναι οι μεγαλύτερες ψωνάρες.

            Άγγλους και πάλι Άγγλους!

            Comment


              #7
              Καλησπερα jdc80.Θελω και εγω να ερθω Αγγλια σαν οδηγος νταλικας και αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερα να το ψαξω εκει, πηγαινοντας κατευθειαν σε γραφεια ευρεσεως εργασιας η στελνοντας βιογραφικα απο εδω?

              Comment


                #8
                ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΙΟΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ !!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟ ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ !!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!!!

                Comment


                  #9
                  Originally posted by dimitri oto View Post
                  ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΙΟΝ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ !!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΟ ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ !!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!!!
                  Α ΡΕ πατριωτη...περιμενω απαντηση για μια δουλεια στο μπριστολ....εχει πολλουσ ελληνες

                  Comment


                    #10
                    ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΠΡΙΣΤΟΛ ??

                    Comment

                    Working...
                    X