Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mεταναστευση στις ΗΠΑ λόγω προβλήματος υγείας ισχύει;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Mεταναστευση στις ΗΠΑ λόγω προβλήματος υγείας ισχύει;

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί να μετακομίσει στις ΗΠΑ να βρει δουλειά και όλα τα σχετικά λόγω προβλήματος υγείας. Μικρός είχα κάνει εγχείρηση και έκτοτε πηγαίνω σχεδόν μια φορά ανά δύο χρόνια για εξετάσεις και επίσης μου έχουν πει ότι θέλουν να με βλέπουν συνέχεια μέχρι να γεράσω. Την εγχείρηση την είχα κάνει εκεί γιατί τότε δεν αναλάμβανε κανένα νοσοκομείο στην ελλάδα, τώρα βέβαια δεν γνωρίζω. Μήπως έχει κανείς κάποιες πληροφορίες σχετικά με ένα τέτοιο ζήτημα ;

    #2
    Γνωριζω οτι μεσω νοσοκομειου κανονιζεται μια τετοιου ειδους βιζα. Αλλα συνεργαζεσαι με το νοσοκομειο
    Των Φρονίμων τα παιδια ΠΡΙΝ πεινασουν βγαζουν .... VISA !!

    Comment


      #3
      Originally posted by patousis View Post
      Γνωριζω οτι μεσω νοσοκομειου κανονιζεται μια τετοιου ειδους βιζα. Αλλα συνεργαζεσαι με το νοσοκομειο

      βίζα έχω, ισχύει αν δεν κάνω λάθος γιατί δεν θυμάμαι ακόμα 2 χρόνια. Αλλά από ότι κατάλαβα θα πρέπει να μιλήσω με το ίδιο το νοσοκομείο για άδεια παραμονής και για το αν οι ίδιοι μπορούν να με βοηθήσουν στο να μείνω στην αμερική ή όχι.

      Comment


        #4
        Αυτο το θεμα μου ειναι ενδιαφερον. Και θα ηθελα να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες αν γνωριζετε περι του θεματος.

        Ενδιαφερομαι για μεταναστευση στην Αμερικη (ειναι η πρωτη μου επιλογη, αλλα σκεφτομαι και αλλα μερη ταυτοχρονα). Πριν 11 μηνες εκανα ενα σοβαρο χειρουργειο (στην Αθηνα) σε ολην την πλατη για σκολιωση και καθε εξαμηνο χρειαζεται να επισκεπτομαι τον χειρουργο μου για να με παρακολουθει. Μηπως θα μπορουσα να κανω κατι για να βγαλω μια τετοια βιζα για Αμερικη, εστω και με συνενοηση με τον χειρουργο μου, ο οποιος εχει και πολλες σχεσεις με γιατρους στην Αμερικη?

        Το ξερω μπορει να λεω βλακειες, αλλα θελω να ψαξω καθε πιθανο ενδεχομενο οσο αφορα την αποκτηση της πολυποθητης αμερικανικης βιζας.
        You Can Have Whatever You Like...

        Comment


          #5
          Για λόγους υγείας δεν πρόκειται να πάρουν κανέναν ως μετανάστη. Απο την άλλη μεριά, αν εχει κανείς τα λεφτά, ορισμένα νοσοκομεία εχουν προγράμματα που ερχέται κανείς για θεραπεία, μονον που πρεπει να αποδείξει ότι εχει όλα τα λεφτά. Π.χ. Η μακαρίτισσα η καλύτερη μου φίλη ήρθε στη Νέα Υορκη με απόδειξη απο τη δουλεια της στην ΕΕ ότι της πληρώνει όλα τα ιατρικά έξοδα, καθώς και τα έξοδα διαμονής για κεινη και τον άντρα της. Οι γιατροί με το που ήρθε, της είπαν ότι εχει μονον κανα δυο βδομάδες να ζήσει και την στείλανε πίσω στην Ευρώπη. Όντως δυστυχώς πέθανε μετά απο δυο βδομάδες, αλλα είχε πλέον καθολικό καρκίνο απο αρχικό καρκίνο πνευμόνων. :(

          Comment

          Working...
          X