Announcement

Collapse
No announcement yet.

childcare στη Σκωτία

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    childcare στη Σκωτία

    Μαμάδες και μπαμπάδες, έχοντας διαβάσει οτι τα παιδιά απο 3 χρονών έχουν δωρεάν παιδικό σταθμό ενώ μέχρι τα 2 μόνο ιδιωτικό, το οποίο κοστίζει περι τις 900-1000 λίρες, τι θα με συμβουλεύατε δεδομένου οτι ανήκω στην κατηγορία β και θα πρέπει να εργαστούμε και οι δύο γονείς; επιπλέον γνωρίζει κανείς για child tax credit ή γενικότερα οποιοδήποτε άλλο Tip μπορει να μου φανεί χρήσιμο;ευχαριστώ πολύ!!!

    #2
    Ρε γαμωτο ειχα βρει στη Γλασκωβη, μεχρι 200£ PCM καποια σπιτια βασικα, που λειτουργουσαν σαν παιδικοι. Καθολα νομιμοι με αδειες και τηρηση προδιαγραφων, αλλα με περιορισμενο αριθμο παιδιων αναλογα το μεγεθος του σπιτιου. Δεν εχω προχειρα τηλεφωνα κτλ, δυστυχως ομως. Θα σου προτεινα να πας στο jobcenter της περιοχης και το city council (εαν δεν εχεις ηδη παει) και πιεσε τους να σου παραχωρησουν θεση σε κρατικα nurseries οπου ειναι για οικονομικα αδυνατους. Αυτο το ξερω καλα, μου το ειχαν πει Ελληνες στη Γλασκωβη πως ισχυει. Για το tax credit και λοιπες πληροφοριες θα βρεις αυθονες και ακριβεις στην κρατικη σελιδα
    Help if you look after children or plan to have or adopt a child. Includes Child Benefit.


    Help if you look after children or plan to have or adopt a child. Includes Child Benefit.


    Sign in to your account, report changes, find out about overpayments, or appeal a decision. Includes existing Universal Credit and tax credits claims.

    Comment


      #3
      Καλημέρα!
      Για ρίξε μια ματιά εδώ
      Babysitters, Childminders, Nannies, Nanny Jobs - Childcare.co.uk
      αυτό που λέει ο Did666 λέγεται childminders δλδ κάποια πιστοποιημένα ατομα προσέχουν συγκεκριμένο αριθμό παιδιών στα σπίτια τους.
      Επίσης δες κι εδωThe cost of childcare - BabyCentre

      Πάντως να ξέρεις οι τιμές παίζουν πολύ από περιοχη σε περιοχή

      Comment


        #4
        ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,ξεκινάω άμεσα το ψάξιμο!

        Comment

        Working...
        X