Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πρόγραμμα υποτροφιών για να εργαστούν έλληνες επαγγελματίες στις ΗΠΑ.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Πρόγραμμα υποτροφιών για να εργαστούν έλληνες επαγγελματίες στις ΗΠΑ.

    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ή αν είναι αλήθεια,
    όσοι ενδιαφέρεστε τσεκάρετέ το.



    Πρόγραμμα υποτροφιών για να εργαστούν Έλληνες επαγγελματίες στις ΗΠΑ





    Προσοχή...!!!

    Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το 99,9 % από τα γραφεία ευρέσεως εργασίας στο εξωτερικό κ πολλοί δικηγόροι που τάζουν λαγούς με πετραχίλια (βίζες για Αμερική - Καναδά - Αυστραλία κ άλλες χώρες) είναι "Απατεώνες"...!!!


    Εξαθρώθηκε σπείρα από την αστυνομία οι οποίοι έταζαν δουλειά στο εξωτερικό και εξαπατούσαν τα θύματά τους παίρνοντας χρηματικά ποσά από 100 - 150 - 300 €.
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    #2
    λοιπον, το δηλωσα αυτο το προγραμμα βεβαια δεν με εχουνε παρει,γραφω ομως οτι ξερω.

    για να δηλωσεις συμμετοχη στο σαιτ τους κλασικα,γτιαχνεις κωδικο και σκαναρεις σε pdf τα εξης: βιογραφικο,πτυχιο ή/και αναλυτικη βαθμολογια με βεβαιωαη φοιτησης, πτυχιο αγγλικων (proficiency), διαβατηριο που να ληγει μετα απο 1,5 χρονο τουλαχιστον και μια αιτηση που εχει στο σαιτ τους υπογεγραμμενη στο τελος.
    φυσικα ολα στα αγγλικα, οι μεταφρασεις μπορουν σε αυτο το σταδιο να μην ειναι επισημες,να τις εχετε κανει μονοι σας.
    ηλικιακα παιρνουνε μεχρι 40.
    πρεπει να μην εχει εγκριθει στο ιδιο ατομο αλλη βιζα J1 εντος του τελευταιου χρονου. Η βιζα που δινουνε ειναι αυτη, για την οποια δεν επιτρεπεται οσο βρισκεσαι εκει για δουλεια να σπουδαζεις ή να κανει και καποια αλλη δουλεια.
    Στην περιπτωση που δεν υπαρχει πτυχιο,δεν ειναι καποιος φοιτητης και δεν εχει παρει κανενα πτυχιο εντως των τελευταιων 6 μηνων,θα πρεπει να υπαρχει αποδεδειγμενη προυπηρεσια τουλαχιστον 5 ετων.
    Οταν συμπληρωθει η αιτηση και επισυναφθουν όλα τα αρχεια που ζητανε,στελνεται ενα μειλ για να συμπληρωθει ενα ερωτηματολογιο μεσω ιντερνετ το οποιο λεει οτι κραταει περιπου 25 λεπτα,εμενα μου πηρε 2 ωρες,αλλα οπως και ναχει,δεν αποθηκευεται πρεπει να γινει μονομιας.αμα κατι απο οσα ζητανε δεν αποσταλει ακυρωνεται η συμμετοχη.
    Τέλος, τις δουλειες τις βρισκουνε αυτοι και τις προτεινουνε στους επιτυχοντες,αφου περασουνε τα σταδια συνεντευξεων.
    Αυτα. Αν δηλωσε κανεις και τον πηρανε,ας μου στειλει πμ να ρωτησω 1-2 πραγματα που θελω. Για τος υπολοιπους,καλη επιτυχια του χρονου

    Comment


      #3
      Δεν νομίζω ότι υπαρχουν τέτοιες υπηρεσίες για `Αμερικη. Ρωτήστε πρώτα στην πρεσβεία και αν εχέτε υπόψη σας ποια υπηρεσία ισχυρίζεται ότι βοηθάει, δώστε το όνομα στην πρεσβεία ωστε να σας πει αν ειναι νόμιμη.

      Comment

      Working...
      X