Announcement

Collapse
No announcement yet.

ζητω πληροφορια

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    ζητω πληροφορια

    Καλησπερα,θα μπω αμεσως στο θεμα,ο πατερας μου σκεφτεται να πουλησει το σπιτι στην χαλκιδικη που ειχε φτιαξει με τοσο κοπο γιατι ειμαστε σε παρα παρα πολυ δυσκολη κατασταση...

    Δεν εχουμε καποιον συγγενη στην Αμερικη,θα μπορουσε ο πατερας μου και εγω με τα λεφτα που θα παρουμε απο το σπιτι να ανοιγαμε μαγαζι στην Αμερικη? Η θελει βιζα..?

    Μπορειτε να μου πειτε καμια πληροφορια?

    #2
    Βίζα χρειάζεται ο οποιοσδήποτε που θέλει να πάει σε Αμερική, Καναδά, Αυστραλία κ.α.

    Για την Αμερική νομίζω ότι για να πάρει κάποιος την Business Visa πρέπει να έχει 5000.000 $ - 1.000.000 $ ανάλογα με τι επιχείρηση θα ασχοληθεί.
    Εκτός από αυτό λογικά θα πρέπει να περάσει το IELTS για τα αγγλικά.
    Δυστυχώς είναι διαδικασία κ φυσικά πρέπει να υπάρχουν κ οι ανάλογες προϋποθέσεις.

    http://travel.state.gov/content/visa.../business.html
    Όταν η αδικία γίνεται νόμος, τότε η αντίσταση είναι καθήκον!!!

    Comment


      #3
      Δυστυχώς, και με πονάει που το λεω, όχι, δεν μπορεί κανείς να ανοίξει πλέον μαγαζί στις ΗΠΑ, εκτός κι αν εχει να επενδύσει 2 εκατομμύρια δολάρια και να προσλάβει 10 Αμερικανούς πολίτες.

      Η νέα νομοθεσία απο το 2002 και μετά ευνοεί κυρίως μετανάστες με πολυ υψηλά προσόντα. Τέλος, το μεταναστευτικό για τους υπόλοιπους αποτελεί πολυ μεγάλο και ακανθώδες ζήτημα στην `Αμερικη.

      Comment

      Working...
      X